گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۶/۸ - ۱۲:۲۰


  مسئول دفتر بیمه سلامت: تا به امروز بیش از۱۰هزار دفترچه بیمه در آبیک توزیع شده است

  نگاه آبیک: مسئول دفتر پیشخوان بیمه سلامت: طبق آمار ثبت شده تا به امروز بیش از ۱۰ هزار دفترچه بیمه سلامت بین شهروندان آبیکی توزیع شده است. به گزارش خبرنگار نگاه آبیک; مسئول دفتر پیخوان بیمه سلامت شهرستان آبیک، از صدور بیش از ۳ میلیون و ۱۵۰ هزار دفترچه بیمه همگانی رایگان برای ثبت نام […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: مسئول دفتر پیشخوان بیمه سلامت: طبق آمار ثبت شده تا به امروز بیش از ۱۰ هزار دفترچه بیمه سلامت بین شهروندان آبیکی توزیع شده است.

  بیمه سلامت

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک; مسئول دفتر پیخوان بیمه سلامت شهرستان آبیک، از صدور بیش از ۳ میلیون و ۱۵۰ هزار دفترچه بیمه همگانی رایگان برای ثبت نام کنندگان خبر داد و گفت: متقاضیان می توانند با وارد شدن به سایت سازمان بیمه سلامت و با استفاده از کد رهگیری از وضعیت پرونده خود مطلع شوند.

   بر اساس آمارهای به دست آمده تاکنون برای حدود ۶۰ درصد متقاضیان بیمه همگانی رایگان ، از سوی سازمان بیمه سلامت دفترچه بیمه صادر شده است .

  وی گفت: عملیات صدور با توزیع کمی متفاوت است و با توجه به اینکه به متقاضیان پیامک ارسال می شود که باید برای دریافت دفترچه بیمه به دفاتر پیشخوان دولت که خود در فرم ثبت نام مشخص کرده اند مراجعه کنند به همین دلیل مدتی پس از صدور دفاتر به دست افراد می رسد و برهمین اساس تا کنون بیش از دو میلیون دفترچه توزیع شده است.

  مسئول دفتر پیخوان بیمه سلامت شهرستان آبیک با اشاره به اینکه متقاضیان می توانند برای اطلاع از وضعیت پرونده خود به سایت سازمان بیمه سلامت مراجعه کنند ، تاکید کرد: ثبت نام کنندگان می‌توانند با وارد کردن کدرهگیری خود در سامانه از وضعیت پرونده‌شان مطلع شوند.

  به گفته این مسئول، تاکنون پنج میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در سایت سازمان بیمه سلامت ثبت‌نام کرده‌اند و این روند همچنان ادامه دارد و متوقف نخواهد شد و براساس آخرین آمارها استان تهران با ۸۷۰ هزار نفر بیشترین ثبت نام را داشته است.

  وی اظهار داشت: دفترچه بیمه سلامت آبیکی ها تقریبا صادر شده و زمانی که دفترچه صادر شده، با یک پیامک اطلاع رسانی می شود و فرد می تواند با داشتن مدارک نسبت به دریافت درفترچه بیمه اقدام کند.

  نگاه آبیک: هزینه ثبت نام (ورود اطلاعات) متقاضیان از طریق دفاتر پیشخوان و سایر مراکز معتبر به چه میزان است؟

  مسئول دفتر پیخوان بیمه سلامت شهرستان آبیک: هزینه ثبت نام متقاضیان ۲۰۰۰۰ ریال می باشد.

  نگاه آبیک: آیا دفاتر پیشخوان ملزم به اخذ مدارک از متقاضیان می باشند؟

  مسئول دفتر پیخوان بیمه سلامت شهرستان آبیک: خیر، دفاتر پیشخوان صرفاً کنترل مدارک توسط ایشان و تائید سیستمی کافی است.

  نگاه آبیک: احراز هویت متقاضی و اخذ مدارک از آنان چگونه است؟

  مسئول دفتر پیخوان بیمه سلامت شهرستان آبیک: متقاضی در هنگام دریافت دفترچه نسبت به ارائه مدارک به دفتر پیشخوان اقدام می نماید.

  نگاه آبیک: نحوه پیگیری افراد پس از دریافت پاسخ منفی چگونه است؟

  مسئول دفتر پیخوان بیمه سلامت شهرستان آبیک: با ارائه مدارک و مستندات فرد به اداره بیمه سلامت استان مراجعه نماید.

  نگاه آبیک: نحوه گاهی افراد از نتیجه ثبت نام در سامانه چگونه است؟

  مسئول دفتر پیخوان بیمه سلامت شهرستان آبیک: پس از اتمام ثبت نام, متقاضی میتواند با مراجعه مجدد به سامانه و انتخاب دگمه رهگیری و ورود شماره ملی و شماره همراه درج شده در سامانه از نتیجه ثبت نام و بررسی های بعمل آمده آگاه گردد .

  نگاه آبیک: احراز شرایط متفاضیان به منظور برخورداری از بیمه سلامت همگانی چگونه است؟

  مسئول دفتر پیخوان بیمه سلامت شهرستان آبیک: اطلاعات متقاضیان پس از ثبت نام از بانکهای اطلاعاتی موجود مورد استعلام قرار می گیرند.

  نگاه آبیک: آیا دفاتر پیشخوان، دفترچه بیمه را از قبل صادر می نمایند؟

  مسئول دفتر پیخوان بیمه سلامت شهرستان آبیک: خیر، صدور دفاتر بیمه پس از رویت، کنترل مدارک و تائید سیستمی توسط دفاتر پیشخوان امکانپذیر می گردد.

  نگاه آبیک: نحوه دریافت دفترچه بیمه چگونه است؟

  مسئول دفتر پیخوان بیمه سلامت شهرستان آبیک: متقاضی به هنگام ثبت نام نسبت به انتخاب دفتر پیشخوان دولت موردنظر جهت صدور و دریافت دفترچه بیمه اقدام می نماید. و در صورت عدم پوشش بیمه ای پایه درمان برای ایشان پیامکی مبنی بر اعلام زمان مراجعه برای دریافت دفترچه ارسال می گردد.

  نگاه آبیک: هزینه صدور دفترچه بیمه سلامت همگانی چقدر است؟

  مسئول دفتر پیخوان بیمه سلامت شهرستان آبیک: هزینه صدور هر جلد دفترچه ۰۰۰/۱۰ ریال برای هر جلد دفترچه می باشد.

  نگاه آبیک: حق بیمه چقدر است؟

  مسئول دفتر پیخوان بیمه سلامت شهرستان آبیک: پرداخت حق بیمه متقاضیان بیمه سلامت همگانی بطور کامل از سوی دولت تقبل شده است و متقاضیان وجهی را بابت حق بیمه نمی پردازند.

  نگاه آبیک: آیا محدودیت زمانی برای ثبت نام از متقاضیان وجود دارد؟

  مسئول دفتر پیخوان بیمه سلامت شهرستان آبیک: خیر

  نگاه آبیک: مشمولین بیمه سلامت همگانی چه کسانی می باشند؟

  مسئول دفتر پیخوان بیمه سلامت شهرستان آبیک: کلیه افراد فاقد پوشش بیمه درمان که از سوی سازمان بیمه سلامت، سازمان تأمین اجتماعی، سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح، کمیته امداد امام خمینی، بانکها، وزارت نفت، شهرداری ها و … تحت پوشش بیمه ای قرار ندارند مشمول بیمه سلامت همگانی می گردند.

  نگاه آبیک: فرایند مراجعه و صدور دفترچه بیمه به چه ترتیبی است؟

  مسئول دفتر پیخوان بیمه سلامت شهرستان آبیک: بایدب ه ترتیب زیر اقدام کنند.
  مراجعه به سامانه برای ثبت نام
  ورود اطلاعات افراد خانوار و تایید تکمیل ثبت نام توسط متقاضی
  انجام استعلام از بانکهای موجود توسط بیمه سلامت
  ارسال پیامک به متقاضی جهت اعلام زمان مراجعه به دفتر پیشخوان انتخاب شده و ارائه مدارک مربوط
  مراجعه به پیشخوان انتخابی و ارائه مدارک و دریافت دفترچه بیمه
  در پایان لازم به ذکر است متقاضیان بیمه سلامت شهرستان آبیک با در دست داشتن مدارک لازم به دفتر پیشخوان بیمهه سلامت به آدرس: آبیک – بلوار امام خمینی(ره) نشانی: “آبیک، بلوار امام خمینی(ره)، بالاتر از چهارراه بسیج، نبش کوچه شهیدآموخت” شماره تماس: ۰۲۸۳۲۸۹۷۳۵۸ مراجعه نمایند.
  انتهای پیام/
  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  نُه × 8 =