گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۶/۷ - ۲۱:۵۰


  واکنش مقامات آذربایجان به پرواز پهپاد اسرائیلی از خاک این کشور

  نگاه آبیک: جمهوری آذربایجان ضمن تکذیب پرواز پهپاد اسرائیلی از خاک کشورش به سوی ایران گفت: مناسبات باکو و تهران متکی بر ریشه های تاریخی است و آذربایجان اجازه نخواهد داد کشورهای ثالث خللی در روابط این کشور با همسایگان وارد کنند. به گزارش نگاه آبیک به نقل از افکارنیوز، المان عبد‌اله‌یف سخنگوی وزارت خارجه جمهوری […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: جمهوری آذربایجان ضمن تکذیب پرواز پهپاد اسرائیلی از خاک کشورش به سوی ایران گفت: مناسبات باکو و تهران متکی بر ریشه های تاریخی است و آذربایجان اجازه نخواهد داد کشورهای ثالث خللی در روابط این کشور با همسایگان وارد کنند.

  آذربایجان

  به گزارش نگاه آبیک به نقل از افکارنیوز، المان عبد‌اله‌یف سخنگوی وزارت خارجه جمهوری آذربایجان در مورد خبر برخی رسانه‌ها در رابطه با پرواز پهپاد «اسرائیل» که توسط ایران منهدم شد، از اراضی جمهوری آذربایجان اعلام کرد: «جمهوری آذربایجان اجازه نخواهد داد که کشورهای ثالث خللی در روابط این کشور با همسایگان وارد کنند.

  وی افزود: سیاست حسن همجواری یکی از محورهای مهم سیاست جمهوری آذربایجان است و ما مناسبات خودمان را بر اساس این اصول برقرار می کنیم. سخنگوی وزارت خارجه جمهوری آذربایجان با اشاره به اینکه جمهوری آذربایجان و ایران کشورهای همسایه هستند اظهار داشت: مناسبات این دو کشور متکی بر ریشه های تاریخی است و هیچ کشور ثالثی نمی تواند خللی در روابط جمهوری آذربایجان و همسایگانش وارد و باکو اجازه این کار را نخواهد داد. کشورهای ثالث نمی توانند توسط خرابکاری، همچنین توسط اطلاعات مختلف به این هدف خودشان برسند. به همین دلیل، نباید در این راستا تلاش کنند.» علی حسن اف رئیس شعبه اجتماعی و سیاسی نهاد ریاست جمهوری آذربایجان نیز در مصاحبه با سایت «ویرتوآل آذ.اورگ» اعلام کرد: «این، خرابکاری جدید برخی محافل خارجی علیه جمهوری آذربایجان است. جمهوری آذربایجان روابط خود با همه همسایگان خود را به استثنای ارمنستان اشغالگر، بر اساس اصول اعتماد، صمیمیت، دوستی متقابل و عدم دخالت در امور داخلی هم دیگر برقرار کرده است. سفر الهام علی‌یف رئیس جمهور آذربایجان به ایران در ماه آوریل سال جاری در سطح بالایی انجام گرفت. روابط دوجانبه بین دو کشور در دیدارهای مختلف با رهبران ایران مورد مذاکره قرار گرفت. ظاهرا این وقایع باعث نگرانی برخی محافل خارجی شده و این قبیل اخبار به طور عمدی برای خرابکاری روابط جمهوری آذربایجان و ایران منتشر می شود. ما معتقدیم این اخبار چیزی بجز یک اقدام خرابکارانه جدید نیست». گفتنی است وزارت دفاع جمهوری آذربایجان نیز این ادعا را تکذیب کرد. واقف درگاهلی مسئول بخش رسانه‌ای وزارت دفاع جمهوری آذربایجان در مصاحبه با سایت «ویرتوآل آذ.اورگ» در این خصوص گفت: «اخبار در مورد پرواز پهپاد «هرمس-۴۵۰» از اراضی جمهوری آذربایجان، به دلیل ایجاد خرابکاری در روابط جمهوری آذربایجان با کشورهای همسایه منتشر شده و این نوع پهپادها در فهرست سلاح‌های نیروهای مسلح جمهوری آذربایجان وجود ندارد.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  + پنج = 8