گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۶/۷ - ۱۶:۰۴


  خطیب نماز جمعه شهرستان آبیک: از ماست که بر ماست

  نگاه آبیک: موسوی با اشاره به فتنه و فتنه گران، گفت: یکی از سران فتنه بود که در لندن با اشاره به فشار دولت های غربی گفت: باید تحریم را شدت ببخشید. از ماست که بر ماست. به گزارش خبرنگار نگاه آبیک: حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوتراب موسوی ، امام جماعت و خطیب نماز جمعه شهرستان آبیک، در خطبه […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: موسوی با اشاره به فتنه و فتنه گران، گفت: یکی از سران فتنه بود که در لندن با اشاره به فشار دولت های غربی گفت: باید تحریم را شدت ببخشید. از ماست که بر ماست.

  IMG_0936

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک: حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوتراب موسوی ، امام جماعت و خطیب نماز جمعه شهرستان آبیک، در خطبه های نماز جمعه این هفته آبیک با اشاره به سخنان رهبر با هیئت دولت اظهار کرد: فتنه و فتنه گران از خطوط قرمز هستند و دولت مردان نباید از این خطوط قرمز رد شوند، دولت مردان باید بر سر عهدی که موقع رأی اعتماد گرفتن به مردم دادند بمانند و از خطوط قرمز رد نشوند.

  وی ادامه داد: در دیدار دولت با رهبری، مقام معظم رهبری توصیه هایی به دولت مردان کردند که از جمله این توصیه ها آرامش و امید دادن به جامعه بود که مردم باید در آرامش زندگی کنند و همینطور به آینده امید داشته باشند و این موضوع است که پایه های حکومت را محکم می کند.

  موسوی افزود: از دولت باید فقط یک صدا شنیده شود و برای همین هر دولتی یک سخنگو دارد و مسئولین نباید درگیر جناح های مختلف بشوند مسئولین دولتی باید باهم یک صدا باشند.

  IMG_0950

  امام جماعت و خطیب نماز جمعه شهرستان آبیک با اشاره به پیروزی مقاومت و مردم غزه گفت: پیروزی مردم غزه و مقاومت بر اسرائیل پست و خبیث باعث شادی همه مسلمانان و حق جویان جهان شد.

  وی افزود: دولت کودک کش اسرائیل فکر می کرد، که بهترین ارتش جهان را دارد و شکست ناپذیر است ما مردم غزه با وجود مساحت کم و کمبود سلاح های نظامی توانستند بر این رژیم پیروز شود.

  موسوی ادامه داد: فلسطینیان در این جنگ ۵۱ روزه با فدا کردن جان ۲۰۰۰ شهید و بیش از ۱۱ هزار مجروح که بیشتر این شهدا و مجروحین را کودکان و زنان بی دفاع تشکیل داده اند اسرائیل را شکست دادند و این پیروزی به لطف خدا بود.

  وی گفت: هدف اصلی اسرائیل نابود کردن غزه، از بین بردن حماس و خلع سلاح مقاومت بود که به هیچ یک از این خواسته ها نرسید و اعتراف کرد که مقاومت چیز کوچکی نیست و تحت حمایت کشور بزرگی مثل ایران است.

  امام جماعت و خطیب نماز جمعه شهرستان آبیک با تأکید بر جایگاه و منزلت سفر معنوی حج گفت: هدف از حج، درک اسلام و ارزش های آن است.

  نماز جمعه

  وی افزود گفت: «حج؛ معنویت، خودباوری و اتحاد اسلامی» به عنوان شعار حج سال‌جاری انتخاب شده است و از این رو روزهای هفته حج با محوریت شعار حج، موضوعاتی همانند: حج و خودباوری؛ حج، مقام و منزلت زن؛ حج ولایت و رهبری؛ حج و اتحاد اسلامی؛ حج و مقاومت اسلامی و فلسطین را در بر می‌گیرد.

  وی با بیان این که حج گناهان را می بخشد و انسان را به درجه شفاعت می رساند، اظهار کرد: روایات ما حج را از چنان منزلت و جایگاهی برخوردار کرده است که باید شناخت همگان را به این آیات و روایات بیش تر کنیم.

  نماز جمعه

  موسوی با توجه به این که حج است که سد راه دشمنان شده است افزود: بارها دشمنان به زبان آورده اند که چند چیز در اسلام است که اگر آن ها از مسلمانان بگیریم می توانیم بر آن ها پیروز شویم، یک قرآن است نمازهای جماعت و جمعه و حجاب را اگر از مسلمانان بگیریم می توانیم بر آن ها پیروز شویم.

  وی با اشاره به اهمیت و واجب بودن حج بر کسی که توانایی مالی آن را دارد گفت: اگر کسی توانایی مالی داشته باشد و به حج نرود و مرگ به سراغش بیاید، مسلمان از دنیا نخواهد رفت.

  وی به مسئله دختران و روز دختر اشاره کرد و گفت: دختران ما باید تقوا، عفاف، حجاب و پاکدامنی حصرت معصومه (س) را الگو قرار دهند تا بتوانند سعادت در دنیا و آخرت را نصیب خود کنند.

  موسوی افزود: در مقابل آن توهمات جاهلیتی که در آن زمان بود و دختران را زنده به گور می‌کردند، اسلام آمد و به طور عام به زنان و به طور خاص به دختران، کرامت، ارزش و والایی خاصی داد و گفت که اگر در خانه‌ای دختر متولد شود، در رحمت به روی آن گشوده می‌شود و به این وسیله واقعا هم به دختران و زنان ارزش دادند و هم جو روانی جامعه را که جو جاهلیت بود تغییر دادند و زنان و دختران در اسلام کرامت و جایگاه خود را پیدا کردند.

  وی با توجه به جاهلیت مدرن ادامه داد: در عصر حاضر که عصر جاهلیت مدرن است، روح دختران را می کشند در جاهلیت قدیم این جسم دختران بود که کشته می شد ولی روح آن ها به بهشت می رفت، در حاهلیت مدرن علاوه بر کشتن روح، عفاف و حیای دختر، اورا نیز روانه جهم می کنند.

  موسوی با اشاره به وجود ماهواره ها در بیشتر خانواده ها اظهار کرد: چرا ماهواره این سلاح ویرانگر دشمنان را در خانه ایمان نگه می داریم. این برنامه های  ماهوارهایی نتیجه ایی جزء حیا زدایی، از بین بردن ارزش های اسلامی مانند کرامت ، تقوا، غیرت، عزت، بزرگواری و حریم خانواده ها ندارد.

  وی با خطاب قرار دادن مادران و پدارن آبیک گفت: شما چرا کودکان و نوجوانان خود را در معرض تیرهای دشمنان و ابلیس قرار می دهید. ایا فهمیده اید که خود اووباما به فرزندانش اجازه نمی دهد فیلم های ماهواره را نگاه کنند؟ تصاویر عریان ونیمه عریانی که نشان می هند در این برنامه ها تیرهایی است از جانب ابلیس، این تیرها به سمت شرف و آبروی ما هدف گیری شده است.

  امام جماعت و خطیب نماز جمعه شهرستان آبیک با دعوت مردم به رعایت تقوا و پرهیزگاری گفت: خداوند اشاره کرده در قرآن که پرهیزگاران را به دو چیز بشارت می دهم یک: آن ها را از بدی ها حفظ و به خوبی ها رهنمود می کند و آن ها را متحول می کند. دوم : رزق و روزی آن ها را از جایی که فکرش را هم نمی کنند، می رساند.

  موسوی در آخر با اشاره به سکوت اعراب در مقابل جنایت های رژیم صهیونیستی اظهار داشت: بدترین و شدیدترین دشمنان اسلام، یهودیان هستند. این در قرآن خیلی واضح آمده است، اعراب احتمالا با قرآن ارتباطی ندارند. خداوند انشاالله شر دشمنان و ظالمان را از سر مظلومین جهان دور کند.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  یک × 8 =