گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۶/۶ - ۱۱:۲۴


  پیروزی غزه، پیروزی اسلام و مقدمه ای برای حذف اسرائیل است

  نگاه آبیک: پیروزی غزه پیروزی اسلام در برابر استکبار جهانی و مقدمه ای برای حذف اسرائیل است. خطیب نماز جمعه شهرستان آبیک در گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک در مورد پیروزی مردم غزه در برابر رژیم اشغالگر قدس، گفت: اسرائیل به عنوان یک ضلع استکبار جهانی و خون آشام جان و مال و ناموس بشریت به […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: پیروزی غزه پیروزی اسلام در برابر استکبار جهانی و مقدمه ای برای حذف اسرائیل است.

  پیروزی غزه

  خطیب نماز جمعه شهرستان آبیک در گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک در مورد پیروزی مردم غزه در برابر رژیم اشغالگر قدس، گفت: اسرائیل به عنوان یک ضلع استکبار جهانی و خون آشام جان و مال و ناموس بشریت به ویژه جهان اسلام نسل کشی را در غزه و سایر بلاد های مسلمین با ابزار های مختلف به راه انداخته است.

  وی جریان خروشان مقاومت مردم غزه را شکل گرفته و تبلور یافته از فرهنگ مقاومت و ایستادگی در تاریخ انقلاب اسلامی و به ویژه دوران دفاع مقدس دانست و افزود: پیروزی مردم غزه پیروزی ملت های مسلمان و استکبار ستیز دنیا است.

  ایران اسلامی مؤسس استکبار ستیزی است

  خطیب نماز جمعه شهر آبیک با تأکید بر اینکه راه مقاومت بی رهرو نمی ماند، ایران اسلامی را از مؤسسان و پیشگامان خط و محور استکبار ستیزی در جهان برشمرد.

  وی تصریح کرد: استکبار ستیزی در تار و پود مسئولان نظام جمهوری اسلامی و ملت شهید پرور ایران نهفته است و تا مرگ استکبار این نهضت ادامه خواهد داشت.

  وی ادامه داد: پشت گرمی از نظر روحی فوق‌العاده دارای اهمیت است، یعنی اینکه اگر مردم غزه بدانند قدرتی مانند ایران پشتوانه‌ آنهاست در پیروزی آنها نقش تأثیرگذاری دارد.

  خطیب نماز جمعه شهر آبیک افزود: اگر ایران به غزه خدمات فیزیکی هم ندهد، اما همین موضوع که آنها بدانند پشتوانه‌ای مانند جمهوری اسلامی ایران از آنها حمایت می‌کند، برای مردم غزه و جبهه مقاومت فلسطین فوق العاده مؤثر است.

  حجت الاسلام موسوی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص حمایت از کسانی که با اسرائیل می‌جنگند، گفت: مقام معظم رهبری فرمودند هر کس با اسرائیل بجنگد، او را کمک می‌کنیم لذا براساس فرمایش مقام معظم رهبری جمهوری اسلامی ایران به غزه کمک و از جهات مختلف از غزه حمایت کرد.

  وی، باتوجه به بیانات رهبر کبیر انقلاب که اسرائیل باید از صحنه روزگار محوگردد، بیان کرد: اسرائیل باید به یک همه پرسی در فلسطین تن بدهدکه مردم فلسطین حکومتشان را خود تعیین کنند که به طور طبیعی اسرائیل کنار می روند یا باید در سایه این مقاومت، اسرائیل از بین برود که چنین چیزی خواهد شد.

  مذاکرات و صلح هیچ کاری را حل نکرده و نخواهد کرد.

  سید ابوتراب موسوی

  امام جمعه شهر آبیک با اشاره به اینکه در این مبارزه مجاهدانه فلسطین مظلوم بیش از ۲ هزار شهید که ۷۰۰ نفر آنان کودک بودند و ۱۱ هزار مجروح را تقدیم انقلاب فلسطین نمود، اظهار کرد: رژیم صهیونیستی با درنده خویی بسیاری از منازل مردم را تخریب کرد، اما مردم فلسطین، مکان های حساس آنها را مد نظر گرفتند و با موشک آنها را به ستوه در آوردند.

   وی در ادامه خاطرنشان کرد: مردم غزه با استواری و مقاومت خود شکست تاریخی بر رژیم صهیونیستی وارد نمود .

  حجت الاسلام موسوی، این پیروزی را یک تغییر بزرگ دانست و گفت: مردم فلسطین نشان دادند که بدون سلاح نیز قادر به مقاومت در برابر ظلم و ستم رژیم صهیونیستی هستند و با پیروزی خود در برابر این غاصبان، فرهنگ مقاومت را پررنگ کردند.

  امام جمعه شهر آبیک با بیان اینکه انعکاس این پیروزی به زودی در کرانه باختری به عنوان انبار مقاومت منعکس خواهد شد، افزود: راهبرد مقاومت و هدف قرار دادن نظریه امنیت ملی رژیم صهیونیستی باعث شد تا ساکنان کرانه باختری هم برای مسلح شدن این منطقه و اتخاذ استراتژی مقاومت تشویق شوند.

  وی باتوجه به بیانات رهبری درباره اینکه کرانه باختری که هم جمعیت بیشتری دارد و هم دسترسی آن به کشورهای دیگر بیشتر است، گفت: در کرانه باختری، اگر وحدت صورت گیرد و تجهیزات دفاعی کامل شود و مسلح گردند، به زودی می توانند عمر ننگین اسرائل غاصب را به پایان برسانند .

  حجت الاسلام موسوی با بیان اینکه تک تک مردم اسرائیل مانند دولت اسرائیل غاصب هستند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر بین دولت مردان اسرائیل اختلاف به وجود آمده و خواستار برکناری نتانیاهو شدند و این در حالی است که دولت آمریکا و مجامع بین المللی از آنها حمایت کردند.

  وی در پایان گفتگو با خبرنگار نگاه آبیک اظهار کرد: گره زدن انقلاب اسلامی ایران به انقلاب منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) هدف اصلی ملت و مسئولان نظام است و در این راستا با واژه وحدت تمام مشکلات و فشار های دشمنان را در قالب تحریم ها و سایر بخش ها خنثی خواهند کرد.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  هفت + 3 =