گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۶/۵ - ۱۵:۳۳


  موسوی: طرح جداسازی جنسیتی در آبیک باید اجرا شود

  نگاه آبیک: خطیب نماز جمعه شهرستان آبیک گفت: طرح جدا سازی جنسیتی در شهرستان آبیک نیز باید اجرا شود. در مصاحبه اختصاصی که خبرنگار نگاه آبیک، با خطیب نماز جمعه شهرستان آبیک داشت، وی اظهار داشت: به نظر من اینکار حرکت بسیار خوبی است؛ زیرا فاصله زنان برای انجام یک کار بهتر به یک کاملا آرام […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: خطیب نماز جمعه شهرستان آبیک گفت: طرح جدا سازی جنسیتی در شهرستان آبیک نیز باید اجرا شود.

  دولت-خواستار-لغو-بخشنامه-تفکیک-جنسیتی-شهرداری-تهران-شد1

  در مصاحبه اختصاصی که خبرنگار نگاه آبیک، با خطیب نماز جمعه شهرستان آبیک داشت، وی اظهار داشت: به نظر من اینکار حرکت بسیار خوبی است؛ زیرا فاصله زنان برای انجام یک کار بهتر به یک کاملا آرام و مناسب نیازمند هستند.

  موسوی با دفاع از طرح تکریم بانوان  گفت: « ما غیرت دینی داریم، حرف ما این است که نباید اجازه دهیم یک خانم در طول زمان معاشرت بیشتری با نامحرمان داشته باشد تا با محرمان خود و شوهر و فرزندش، زیرا این موضوع کانون خانواده را تحت‌تاثیر منفی قرار می‌دهد.

  خطیب نماز جمعه شهرستان آبیک اظهار کرد: وقتی دل را در گرو یک دین گذاشته‌ایم، باید پای ارزش‌های آن بایستیم و کاری نداشته باشیم که دیگران چه برداشتی از کار ما می‌کنند و همچنین نباید بترسیم که گاهی کسانی به ما اتهام ارتجاع و عقب‌ ماندگی بزنند.

  وی ادامه داد: این یک مساله اجماعی میان همه فقهاست که جدایی محیط کار آقایان و بانوان بر اختلاط آن ها ترجیح دارد. فلسفه این حکم این است که اسلام می‌خواهد ارتباط زن و مرد بیگانه در حداقل باشد تا به این‌ وسیله پیوند زن و شوهر هرچه محکم‌تر و پیوند زن و مرد بیگانه هرچه سست‌تر باشد و در نتیجه نهاد خانواده هرچه استوارتر شود.

  موسوی افزود: عجیب است که در انتقاداتی که به این طرح شده تنها چیزی که مورد توجه واقع نشده حکم و نظر اسلام است. معلوم نیست مخالفان این طرح از چه چیزی ناراحتند. گاهی از خدشه‌دارشدن کرامت انسانی و توهین به زنان سخن می‌گویند و گاهی از تنافی این طرح با کنوانسیون‌ها و معاهدات بین‌المللی

  وی گفت: آیا کرامت انسانی زن و مرد فقط در صورت اختلاط حفظ می‌شود و اگر محیط کار آنها را جدا کردیم به آنها توهین شده است؟ چه منطق و استدلالی پشت این سخن قرار دارد و اساسا چه ارتباطی میان اختلاط از یک طرف و حفظ کرامت انسانی و احترام زنان و مردان از طرف دیگر وجود دارد؟!

  موسوی ادامه داد: این اقدام، فارغ از گرایش‌های سیاسی، کاری تحسین‌برانگیز است، زیرا جلوگیری از اختلاط زن و مرد در محیط کار به دلیل پیامدهایش اهمیت دارد و یک ارزش تلقی می‌شود.

  وی در ادامه افزود: جلوگیری از اختلاط زن و مرد در محیط اداری به این جهت است که زن و مرد بتوانند خدمت رسانی بهتری به مردم داشته باشند و این کار یک حرکت خوب در جهت ایجاد فضای مناسب کار وتلاش برای بانوان است.

  موسوی عنوان کرد: اینکار کاملا قابل دفاع است و اولین مدافع آن هم بانوان خواهند بود.

  وی درباره اجرای این طرح در شهرستان آبیک گفت: در تهران و در شهرداری تهران این طرح اجرا شده است، پس در شهرستان آبیک و سایر شهرهای کشور نیز قابل اجرا می باشد.

  خطیب نماز جمعه شهرستان آبیک افزود: اجرای این طرح در شهرستان آبیک بسیار لازم و ضروری است، زیرا بزرگان و مسئولین شهری الگوهای مردم هستند و آن ها باید به قوانین و احکام دین مبین اسلام احترام بگذارند و رعایت کنند.

  وی در پایان به فواید اجرای طرح در شهرستان آبیک اشاره کرد و گفت: با اجرای این طرح بانوان می توانند به راحتی در جامعه مشغول به کار شوند بدون اینکه خانواده اش در نگرانی به سر ببرد و می تواند در جامعه حضور پررنگ تری داشته باشد.

  سید ابوتراب موسوی

  خطیب نماز جمعه شهرستان آبیک همچنین درباره‌ اقدامات رژیم صهیونیستی در غزه افزود: فکر می‌کنم بیش از هر زمان دیگری نفرت عمومی نسبت به رژیم صهیونیستی وجود دارد.

  وی خاطر نشان کرد: هیچ زمانی در تاریخ بیش از ۶۰ سال غصب سرزمین فلسطین این میزان نفرت عمومی نسبت به رژیم صهیونیستی وجود نداشته است و بیش از از هر زمانی دیگر بحثی از سازش و مذاکره و مباحث سیاسی نسبت به رژیم غاصب و آدم کش صهیونیستی، محکوم و منتهی به شکست است.

  موسوی اظهار داشت: لذا امروز تجربه مقاومت تجربه موفقی بوده که در چند دوره، مردم فلسطین لبنان و به ویژه مردم غزه از خود نشان داده‌اند و تنها مشکلی است که می‌تواند سرزمین فلسطین را نجات دهد.

  خطیب نماز جمعه شهرستان آبیک با اشاره به صحبت رهبر انقلاب مبنی بر ضرورت مقاومت مردم غزه و کرانه باختری گفت: ان‌شاءالله مقاومت مردم فلسطین به حقوق حقه خود خواهد رسید، و این پیروزی آغازی است برای آزادی و پیروزی کامل مردم فلسطین تا آن ها بتوانند به راحتی در کشور خود زندگی کنند.

  وی در پایان افزود: امروز در دنیا به نحوی است که هر کس دم از رژیم اسراییل و طرفداری از آن بزند، او هم منفور مردم خواهد بود.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  − 3 = دو