گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۶/۶ - ۰۸:۰۰


  در رصدهای شبانه روزی این مه غلیظ کارخانه سیمان مشخص نیست!

  نگاه آبیک: غلظت غبار این واحد صنعتی همانگونه که در تصاویر مشخص است به حدی است که محوطه بسیار وسیعی را فرا گرفته و حتی ترافیک عبوری را نیز تحت تاثیر قرار داده است. به گزارش نگاه آبیک، از سال گذشته تا کنون مجتمع سیمان آبیک قزوین توسط اداره کل محیط زیست استان البرز از فهرست […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: غلظت غبار این واحد صنعتی همانگونه که در تصاویر مشخص است به حدی است که محوطه بسیار وسیعی را فرا گرفته و حتی ترافیک عبوری را نیز تحت تاثیر قرار داده است.

  آلودگی کارخانه سیمان آّبیک

  به گزارش نگاه آبیک، از سال گذشته تا کنون مجتمع سیمان آبیک قزوین توسط اداره کل محیط زیست استان البرز از فهرست صنایع آلاینده کشور خارج شده است!، در حالی سیمان آبیک از سال گذشته از فهرست صنایع آلاینده کشور خارج شده است که تصاویر روز چهارشنبه ۵ شهریور ماه از غبار غلیظ این واحد صنعتی حکایت دارد.

  غلظت غبار این واحد صنعتی همانگونه که در تصاویر و فیلم مربوطه مشخص است به حدی است که محوطه بسیار وسیعی را فرا گرفته و حتی ترافیک عبوری را نیز تحت تاثیر قرار داده است.

  به نظر می‌رسد مسوولان محیط زیستی و مسئولان شهری آبیک باید در این خصوص نظارت بیشتری داشته باشند.

  عبدالحسین داداشی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار نگاه آبیک، درباره آلودگی کارخانه سیمان آبیک، اظهار داشت: هوای شهر آبیک در حد استاندارد است، ولی در صورت آلودگی هوای بیش از حد استاندارد ناشی از شرکت سیمان، پیگیری‌ها و شکایت‌های لازم صورت می‌گیرد.

  وی افزود: کارخانه سیمان آبیک در حوزه جغرافیایی استان البرز قرار دارد و پایش این کارخانه به این استان واگذار شده است.

  این مسئول ادامه داد: با توجه به وجود آلایندگی هوا در سال‌های متمادی از شرکت سیمان، خوشبختانه دستگاه سنجش آلایندگی هوا در اداره محیط زیست شهرستان آبیک استقرار داده شد تا سنجش میزان آلایندگی صورت گیرد.

  فرماندار شهرستان آبیک تصریح کرد: حدود شش ماه بود که دستگاه سنجش آلایندگی هوا واقع در اداره محیط زیست شهرستان آبیک دچار مشکل شده بود و به دلیل گران بودن مواد اولیه راکد مانده و از کار افتاده بود ولی به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر آبیک و اختصاص بودجه، این مشکل رفع شد و در حال حاضر کار می‌کند.

  داداشی اضافه کرد: با توجه به اینکه شرکت سیمان از آلایندگی خارج شده، علی‌الظاهر آلایندگی ندارد، ولی در صورت شدت آلایندگی شکایت صورت می‌گیرد، چراکه حق قانونی مردم و مسئولان شهر آبیک است؛ این در حالی است که وضعیت آلایندگی شهر آبیک به طور جدی از سوی استاندار قزوین و مسئولان محیط زیست این استان پیگیری می‌شود.

  وی بیان کرد: میزان آلایندگی شرکت سیمان به طور محسوس و نامحسوس پیگیری می‌شود و تاکنون وضعیت خطرناک را نداشته‌ایم و هوای آبیک در حد استاندارد است.

  مردم شهرستان آبیک نمیدانند که چرا این مه های غلیظ دود و آلودگی شدید، در  دستگاه سنجش آلایندگی هوا واقع در اداره محیط زیست شهرستان آبیک دیده نمی شود!

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  + هشت = 10