گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۶/۴ - ۱۹:۱۱


  سقف برداشت عابر بانک اعلام شد

  نگاه آبیک: دبیرکل بانک مرکزی از منتفی شدن برنامه ضرب سکه نیم گرم خبر داد و با بیان اینکه سال گذشته ۶۰۰ میلیون قطعه اسکناس امحا شده است، گفت: سقف برداشت بر خودپردازها به ۲۰۰ هزار تومان برمی گردد. به گزارش نگاه آبیک به نقل از مهر، محمود احمدی امروز در نشستی خبری در بانک […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: دبیرکل بانک مرکزی از منتفی شدن برنامه ضرب سکه نیم گرم خبر داد و با بیان اینکه سال گذشته ۶۰۰ میلیون قطعه اسکناس امحا شده است، گفت: سقف برداشت بر خودپردازها به ۲۰۰ هزار تومان برمی گردد.

  سقف برداشت عابر بانک اعلام شد

  به گزارش نگاه آبیک به نقل از مهر، محمود احمدی امروز در نشستی خبری در بانک مرکزی به مناسبت هفته دولت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برنامه ضرب سکه های نیم گرم بانک مرکزی به کجا رسید؟ گفت: بانک مرکزی دیگر برنامه ای برای ضرب سکه های نیم گرم ندارد، زیرا ضرب سکه کمتر از گرمی دیگر منطقی نیست. حتی ضرب سکه گرمی با توجه به طراحی و تولید آن با پورتره سختی‌های خاص خود را دارد و به همین دلیل به همان سکه یک گرمی بسنده می کنیم.

  دبیرکل بانک مرکزی در پاسخ به سئوال دیگر مهر در مورد هزینه چاپ و امحاء اسکناس‌ها بیان کرد: سال گذاشته ۶۰۰ میلیون قطعه اسکناس توسط بانک مرکزی امحاء شد و حداقل هزینه تولید هر قطعه اسکناس هم ۱۰۰ تومان است. سال گذشته بانک مرکزی فرسوده‌گیری کمتری انجام داد، این در حالی است که در سال‌های قبل از آن میزان فرسوده‌گیری به یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون قطعه اسکناس فرسوده هم رسیده بود، در عین حال باید گفت که فرهنگ استفاده از اسکناس در کشور مطلوب نیست.

  وی در مورد سقف برداشت اسکناس در دستگاه‌های خودپرداز گفت: این بررسی ها در بانک مرکزی در مورد میزان برداشت از عابر بانک‌ها صورت گرفته و بحث این بود که مبلغ ۲۰۰ هزار تومان فعلی تا حدودی افزایش یابد بلکه چند بانک به این قضیه ورود کردند اما بانک مرکزی مخالف آن است، زیرا نمی خواهد مردم را به سمت استفاده دوباره از پول نقد هدایت کند.

  احمدی اضافه کرد: در مرحله فعلی هیچ بانکی حق افزایش مبلغ برداشت از خودپردازها بیش از ۲۰۰ هزار تومان را ندارد و بانک‌هایی که سقف برداشت از خودپردازهای خود افزایش دادند را به حالت قبل بازمی گردانیم.

  دبیرکل بانک مرکزی افزود: کمیته پولی بانک مرکزی موضوع را بررسی کرده و آمارهایی در مورد تمایلات مردم نسبت به افزایش مبلغ برداشت از خودپردازها دریافت شده است، بنابراین بانک مرکزی مصمم است که همان مبلغ ۲۰۰ هزار تومان فعلی را اعمال کند.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  + سه = 7