گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۶/۴ - ۱۹:۰۰


  فائو از آسیب شدید زمین های کشاورزی غزه بر اثر جنگ خبر داد

  نگاه آبیک: سازمان خوار و بار و کشاورزی ملل متحد (فائو) روز سه شنبه اعلام کرد درگیری های غزه باعث شده است آسیب های جدی به محصولات کشاورزی، دامپروری و شیلات این باریکه وارد شود. همچنین بر اساس اعلام فائو، جنگ غزه آسیب های زیادی را به گلخانه ها و سامانه های آبیاری این منطقه […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: سازمان خوار و بار و کشاورزی ملل متحد (فائو) روز سه شنبه اعلام کرد درگیری های غزه باعث شده است آسیب های جدی به محصولات کشاورزی، دامپروری و شیلات این باریکه وارد شود.

  فائو از آسیب شدید زمین های کشاورزی غزه بر اثر جنگ خبر داد

  همچنین بر اساس اعلام فائو، جنگ غزه آسیب های زیادی را به گلخانه ها و سامانه های آبیاری این منطقه واردکرده و باعث شده است تولید غذا در این باریکه متوقف شود و در نتیجه بهای محصولات کشاورزی به شدت افزایش پیدا کند.

  به گزارش نگاه آبیک به نقل از خبرگزاری رویترز از رم، سازمان خوار و بار و کشاورزی ملل متحد در بیانیه خود دراین باره اعلام کرد تقریبا تمام جمعیت یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفری باریکه غزه به کمک های غذایی نیازمند هستند و برای احیای مزارع محلی این باریکه به کمک های گسترده و طولانی مدت نیاز است.

  «کرو فیوریلو» رئیس دفتر فائو در کرانه باختری و نوار غزه در این باره اعلام کرد متخصصان و کارشناسان این سازمان توانسته اند از مناطق آسیب دیده باریکه غزه بازدید و گزارش و ارزیابی های دقیقی را از آسیب های وارد شده به این منطقه تهیه کنند.
  وی افزود آسیب های ناشی از بمباران باریکه غزه، کمبود آب و برق و همچنین مشکلات مالی گسترده در کنار احتمال از سر گیری دوباره حملات نظامی باعث ایجاد مشکلات بسیار زیادی در منطقه شده است.

  وی افزود: «در پی جدیدترین آتش بس میان دو طرف درگیر، بسیاری از کشاورزان و دامداران اکنون به زمین های خود دسترسی دارند، هر چند از سر گیری تولید محصول با چالش های بسیار بزرگی روبرو است. »

  فائو در این باره گفت زمین های کشاورزی نوار غزه که وسعت آنها به ۱۷ هزار هکتار می رسد به شدت آسیب دیده است و این منطقه حدود نیمی از طیور را بر اثر حملات مستقیم یا کمبود غذا و آب از دست داده است.

  بهای محصولات غذایی در غزه از زمان آغاز درگیری ها در این باریکه چندین بار افزایش پیدا کرده است. بر اساس گزارش های منتشر شده، بهای تخم مرغ ۴۰ درصد، سیب زمین ۴۲ درصد و گوجه فرنگی تا ۱۷۰ درصد افزایش یافته است.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  دو × 9 =