گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۶/۴ - ۱۳:۲۴


  مسئول کمیته امداد استان قزوین: آماده کمک برای برپایی نمایشگاه محصولات کمیته امداد در آبیک هستیم

  نگاه آبیک: مسئول کمیته امداد استان قزوین، گفت: آمادگی کمک کردن به مسئولان برای برپایی نمایشگاه فروش محصولات افراد تحت پوشش کمیته امداد در شهرستان آبیک را داریم. به گزارش نگاه آبیک، هدایت‌الله صفری در مراسم افتتاحیه کارگاه قالی‌بافی شهر آبیک که عصر روز گذشته در سالن کمیته امداد امام خمینی برگزار شد، اظهار داشت: آمادگی کمک کردن به […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: مسئول کمیته امداد استان قزوین، گفت: آمادگی کمک کردن به مسئولان برای برپایی نمایشگاه فروش محصولات افراد تحت پوشش کمیته امداد در شهرستان آبیک را داریم.

  IMG_0910

  به گزارش نگاه آبیک، هدایت‌الله صفری در مراسم افتتاحیه کارگاه قالی‌بافی شهر آبیک که عصر روز گذشته در سالن کمیته امداد امام خمینی برگزار شد، اظهار داشت: آمادگی کمک کردن به مسئولان برای برپایی نمایشگاه فروش محصولات افراد تحت پوشش کمیته امداد در شهرستان آبیک را داریم.

  فرماندار شهرستان آبیک، گفت: ما نیز آمادگی داریم با همکاری کمیته امداد امام خمینی فروشگاه تضمینی فرش در شهرستان آبیک داشته باشیم و هر شش ماه یک بار نمایشگاه فروش فرش را به مدت پنج روز برگزار کنیم.

  وی افزود: مددجویان کمیته امداد که در عرصه فرش‌بافی مشغول به فعالیت هستند می‌توانند در نمایشگاه فروش فرش، تولیدات خود را با قیمت مناسب به فروش برسانند.

  این مسئول ادامه داد: با مساعدت مسئولان استان قزوین مطلوب است ماهانه یک بار کارگاه قالی‌بافی در شهرستان آبیک برپا ‌شود.

  مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان قزوین نیز با اشاره به برپایی کارگاه‌های قالی‌بافی بیان کرد: ما در کمیته امداد سعی بر این داریم تا به افراد تحت پوشش خود ماهیگیریی را یاد بدهیم و کمک کنیم تا آن ها بتوانند به صورت مستقل و خودکا کار کنند  و خودشان هم بتوانند کارآفرین باشند.

  افتتاح قالی بافی

  وی با اشاره به دوره آموزشی قالیبافی گفت: مددجویان کارآموز به مدت سه ماه آموزش دیده و سپس دارهای قالی را به منزل می‌برند و استادکار کمیته امداد بر فرش‌ها نظارت فنی کرده و پس از بافت کامل فرش یا خود افراد با قیمت بهتر به فروش می‌رسانند و یا برای بازاریابی به دفتر مرکزی ارسال شده و با کسر قیمت مواد اولیه فرش، فرش به فروش ‌رسیده و هزینه فرش به مددجویان پرداخت می‌شود.

  صفری افزود: کمیته امداد بسته کاملی از استعدادیابی، آموزش، اجرای طرح، نظارت فنی و تخصصی و بازاریابی برای نه تنها فروش فرش مددجویان بلکه تمام محصولات دستی آن ها را در دستور کار قرار داده است.

  در این مراسم حجت‌الاسلام سید جلال حسینی قول مساعد داد که در اواسط دوره آموزشی کارگاه قالی‌بافی بانوان مددجوی کمیته امداد را به مشهد مقدس اعزام کند.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  8 − سه =