گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۶/۳ - ۱۷:۰۵


  صفری: هدف کمیته امداد یاری رساندن به محرومین است

  نگاه آبیک: مدیر کل کمیته امداد استان قزوین: کمیته امداد امام خمینی‌(ره)، با هدف یاری نمودن محرومان و مستضعفان‌، امداد درماندگان و آسیب دیدگان و خودکفا کردن محرومان تشکیل ‌یافته است‌. به گزارش خبرنگار  نگاه آبیک، صفری  مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین، در حاشیه افتتاح مجموعه کارگاه قالیبافی و احداث خانه […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: مدیر کل کمیته امداد استان قزوین: کمیته امداد امام خمینی‌(ره)، با هدف یاری نمودن محرومان و مستضعفان‌، امداد درماندگان و آسیب دیدگان و خودکفا کردن محرومان تشکیل ‌یافته است‌.

  افتتاح خانه مددجویی

  به گزارش خبرنگار  نگاه آبیک، صفری  مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین، در حاشیه افتتاح مجموعه کارگاه قالیبافی و احداث خانه مددجویی با اشاره به هفته دولت و با تقدیر از تشکر فرماندار، جهانگرد رئیس کمیته امداد امام خمینی شهرستان آبیک و سایر افراد و هنرجویان، گفت: در چهارمین دهه عمر کمیته امداد امام خمینی توانمند سازی را هدف اصلی و محوری کار خود قرار داده است.

  افتتاح قالی بافی 1

  صفری افزود: ما سعی داریم با یاد دادن ماهیگیری و مستقل کردن افراد تحت پوشش، بتوانی افراد دیگری را نیز بتوانیم تحت پوشش خود قرار دهیم.

  افتتاح قالی بافی

  وی به وظایف کمیته امداد اشاره کرد و گفت: وام قرض الحسنه و تهیه مواد اولیه و ابزار کار به منظور کسب درآمد، برای اقشار بی بضاعت که کمیته ای ناظر بر حسن مصرف این وام ها می باشد. به نحوی که اعتبارات اعطایی باعث خودکفا شدن وام گیرندگان گردد.

  IMG_0922

  وی افزود: همچنین این کمیته از روش های نظارتی و هدایتی خود برای تحقق این هدف استفاده می کند. قصد کمیته امداد یاد دادن ماهیگیری به افراد تحت پوشش است.

  IMG_0920

  مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین، برنامه ریزی جهت آموزش های فنی و حرفه ای از دیگر اقدامات کمیته امداد امام خمینی است، که در این زمینه کمیته کلاس های فنی و حرفه ای متعددی را برای هنرجویان تحت پوشش تشکیل داده است.  این کلاس ها به منظور ایجاد آمادگی در هنرجویان برای استخدام یا شروع کسب و کار درآمدزا بوجود آمده است.

  IMG_0918

  وی افزود: علاوه بر این اماکنی برای کار اینگونه افراد بخصوص در رشته های قالیبافی، دامداری، و مرغداری در نظر گرفته شده است. از دیگر فعالیت های کمیته امداد امام خمینی، کمک به زنان سرپرست خانواده است. امداد رسانی از طریق این کمیته و تحت پوشش قرار گرفتن این افراد باعث گردیده است که تا آن بتوانند با فعالیت در زمینه های کشاورزی، دامداری، قالی بافی، خیاطی، کاردستی و سایر زمینه ها زندگی خود و خانواده اشان را تامین کنند.

  IMG_0915

  وی گفت: قابل به ذکر است که این کمک ها بویژه باعث بازگشت روستائیان از شهر به روستا و ایجاد شغل در روستاهای آنان می گردد.

  IMG_0912

  صفری افزود: همچنین تهیه جهیزیه برای نوعروسان خانواده های تحت پوشش، کمک به بیماران هموفیلی، کلیوی و تالاسمی، خدمات درمانی و بهداشتی، ارائه خدمات فرهنگی و آموزشی به دانش آموزان و دانشجویان تحت پوشش، کاریابی و معرفی آنان به مشاغل مناسب، تامین مسکن برای خانواده های بی بضاعت، جبران دیه، اطعام و افطاریه، جمع آوری صدقات به منظور هدایت صحیح آن، ارائه خدمات عمرانی مانند بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده و زلزله زده و آسیب دیده. جذب و صرف کمک های مردمی و بسیاری شبیه به اینگونه کمک ها از دیگر فعالیت های کمیته امداد امام خمینی (ره) به منظور امداد رسانی و کمک به قشر محروم جامعه می باشد.

  IMG_0911

  وی ادامه داد: بررسی و شناخت انواع محرومیت‌های مادی و معنوی نیازمندان و تبیین و تأمین نیازهای حمایتی، معیشتی، فرهنگی و ارتقای سطح زندگی آن ها در حد امکان و شناسایی افراد و خانواده‌های لازم الحمایه در شهر و روستا و عشایر.

  IMG_0910

  صفری: فراهم آوردن امکانات لازم به منظور خود اتکاء نمودن افراد و خانواده‌های تحت حمایت و سایر نیازمندان از طریق ایجاد اشتغال، اعطای وام، آموزش‌های فنی و حرفه‌ایی و ارائه‌ی خدمات لازم در حد امکان به افراد تحت پوشش کمیته امداد است.

  وی با اشاره به ایجاد تسهیلات لازم جهت ارایه‌ی خدمات بهداشتی و درمانی به افراد تحت پوشش گفت:  تسهیلات لازم جهت ارایه‌ی خدمات بهداشتی و درمانی و اقدام به بیمه‌های درمانی و اجتماعی اقشار آسیب پذیر در حد امکانات و چارچوب قوانین و مقررات مربوطه.

  وی ادامه داد: پرداخت مستمری (کمک‌های نقدی و غیرنقدی،‌ اعطای قرض الحسنه ضروری، کمک به تعمیر و تهیه‌ی مسکن، ازدواج و جهیزیه‌ی نیازمندان). ارایه‌ی خدمات فرهنگی به افراد و خانواده‌های نیازمند و انجام فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی و تأمین وسایل آموزشی و کمک آموزشی لازم و تعمیق باورهای دینی. حمایت موردی از افراد و خانواده‌های نیازمند در برابر مشکلات ناشی از بروز حوادث و بلایای طبیعی و غیرطبیعی.

  مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین با اشاره به سایر وظایف کمیته،گفت:  ارایه‌ی خدمات مشاوره و مددکاری و حمایت‌های لازم حقوقی و قضایی به افراد و خانواده‌های نیازمند. حمایت نیازمندان خارج از کشور براساس سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی ایران، در حد امکانات. تمهیدات لازم به منظور احیای فرهنگ انفاق و ایثار،‌ نشر سنت‌های حسنه‌ی اسلامی و جلب و هدایت امکانات و کمک های مردمی خصوصاً کمک‌ های اشخاص خیر و نیکوکار و همچنین امکانات و کمک های بخش‌های دولتی و غیردولتی جهت حمایت از افراد و خانواده‌های نیازمند.

  وی در پایان افزود: ارتباط با مؤسسات خیریه، انجمن‌ها و تشکل‌های عام المنفعه‌ی مردمی داخل و خارج از کشور به منظور تبادل تجربه و بهره‌گیری هرچه مطلوب‌تر از ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل آنها و پرهیز از انجام کارهای موازی و غیر ضرور در جهت انجام حمایت‌های مادی و معنوی و تقویت و گسترش این گونه هسته‌های مردمی در حد توان انجام می شود.

  انتهای گزارش/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  1 + = پنج