گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۶/۳ - ۱۵:۱۶


  اعتقاد جوانان ما دلیل پیروزی ۸ سال دفاع مقدس

  نگاه آبیک: فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین در مراسمی تحت عنوان یادواره شهدای اصناف شهرستان آبیک اظهار کرد: این اعتقاد جوانان ما بود که باعث شد، جلوی لشکر باطل که با تمام توان آمده بودند، باستند و پیروز شوند. به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، سردار محمدرضا شاهرخی با اشاره به برگزای مراسم یادبود […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین در مراسمی تحت عنوان یادواره شهدای اصناف شهرستان آبیک اظهار کرد: این اعتقاد جوانان ما بود که باعث شد، جلوی لشکر باطل که با تمام توان آمده بودند، باستند و پیروز شوند.

  IMG_0899

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، سردار محمدرضا شاهرخی با اشاره به برگزای مراسم یادبود شهدای اصناف گفت: ما مجلس ترحیم نمی گیریم، ما می خواهیم بگوییم، حادثه دفاع مقدس، یک حادثه مقدّس بوده است.

  وی به دلایل ماندگاری انقلاب در ۸ سال دفاع مقدس و سال های پس از آن اشاره کرد و گفت: اگر این ایثارگری و از جان گذشتگی شهدا، صبر و حمایت خانواده های آن ها نبود؛ امکان نداشت ما الان سر خود را بالا بگیریم و با افتخار زندگی کنیم.

  IMG_0905

  فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین ادامه داد: تمام قدرت ها جمع شده بودند و با صدام همراه شده بودند تا ایران را شکست بدهند و در این راه از تمام صلاح های شیمیایی به جز سلاح اتمی استفاده کردند. وقتی جنگ شروع شد توان نظامی عراق ۱۲ لشکر بود اما در پایان جنگ این توان به ۶۰ لشکر رسیده بود و این ها همه نشان این بود؛ که تمام قدرت باطل جمع شده بود تا این انقلاب نوظهور را نابود کنند.

  وی با اشاره به حرف صدام که گفته بود، قصد ما از این جنگ نابودی ایران است گفت: دشمن گفته بود، که ما برای چند متر خاک نمی جنگیم ما برای ارود رود نمی جنگیم ما حتی برای خوزستان هم نمی جنگیم، ما می جنگیم تا زمانی که به پایتخت ایران برسیم و یکپارچگی ایران را از بین ببریم و ایران را به ۵ قسمت تبدیل کنیم؛ حالا می بینید که چگونه دشمن خار شده است و چگونه دچار تفرقه شده است.

  وی با اشاره به حضور اقشار مختلف در این جنگ گفت: مردم از اقشار و قومیت های مختلف در این جنگ شرکت کرده اند. شما نمی توانید قوم و صنفی را پیدا کنید که در راه انقلاب جانفشانی نکرده باشند. این انقلاب متعلق به تمام مردم ایران است.

  فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین گفت: دشمن می خواست ثمره چندین سال مردم ایران را از آن ها بگیرد، مردمی که هنوز لذت پیروزی بر لبانشان بود؛ مجبور شدند در جنگ تحمیلی برای دفاع از آرمان ها و اهداف انقلابشان و کشورشان دفاع کنند. شهرستان آبیک نیز در این جنگ تحمیلی حضور پررنگ ، خوب و تأثیرگزاری داشته است که با تقدیم ۲۴۰ شهید دین خود را به این انقلاب ادا کرده اند.

  شاهرخی افزود: انقلاب باقی ماند، زیرا مردم این نظام معتقد بودند به خدا و امید دارند به ظهور آقا امام زمان (عج) و اعتقاد راسخ داشتند به هدف امام حسین (ع) و راه امام را ادامه رو راه این امام معصوم می دانند و لبیک گفتن به امام خمینی را لبیک گفتن به امام حسین(ع) می دانند.

  IMG_0902

  وی ادامه داد: دشمن در مقابله با این انقلاب نتوانستند از راه نظامی وارد شوند و تنها راهی که فکر کردند می توانند این ملت را شکست دهند، این بود که اعتقادات ما را از ما بگیرند اعتقاد به شهادت، قیامت، ائمه اطهار و ظهور امام زمان(عج) را در جوانان ما کمرنگ کنند و شک و تردید را در دل این ملت رخنه کنند.

  IMG_0894

  فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین، گفت: شهدا با فدا کردن جانشان کمک کردند، تا ما در جنگ اول پیروز شویم، حال نوبت ما است که در جنگ دوم که جنگ نرم است، جنگی بدون خون و خونریزی، بدون بمب و موشک، بدون تخریب ساختمان ها وتسخیر شهری آغاز شده است؛ قصد آن هاتخریب و نابودی اعتقادات ما است، آن ها می خواهند اعتقادات ما را سست کنند.

  IMG_0891

  وی با اشاره به اینکه ماهواره ها سلاح های دشمنان در این جنگ نرم است، اظهار کرد: آن ها با پخش برنامه هایی که در آن برنامه ها ترویج دین گریزی، بی حجابی، قبح زدایی و از بین بردن نظام خانواده و حریم های بین اعضای خانواده و سست کردن اعتقادات مردم است.

  شاهرخی اظهار کرد: ایران می خواهد، تمدنی بسازد که الگوی اسلامی در تمام دنیا باشد، و این نظام باید پیرو راه شهدا و اهداف عالی انقلاب باشد. همان طور که می بینید نمونه الگو شدن انقلاب اسلامی را می توان در لبنان و فلسطین یافت که فلسطینیان وقتی با فرهنگ شهادت آشنا شدند خداوند آن ها را کمک کرد و حالا شاهد این هستیم که در سراسر دنیا به مظلومیت مردم فلسطین و ظالمانه بودن رژیم صهیونیستی اعتقاد دارند و با راهپیمایی های خود پشت این ملت مظلوم هستند.

  IMG_0884

  وی با اشاره به نقش امر به معروف و نهی از منکر گفت: وظیفه ما در این جنگ نرم، امر به معروف و نهی از منکر است که امام حسین (ع) برای زنده نگه داشتن این فرهنگ خود و خانواده خود را فدا کرد. ما باید با امر به معروف و نهی از منکر و حتی خواهش کردن کاری کنیم تا این سلاح دشمن از خانه های پاک شود و مردم در امنیت زندگی کنند.

  IMG_0888

  شاهرخی ادامه داد: من خواهش دارم در این میدان جنگ نیز وارد شوید، این میدان میدان اعتقادی است، و به کمک ۲۴۰ شهیدی که شهرستان آبیک تقدیم انقلاب کرده اند، در این جنگ نیز پیروز شویم.

  IMG_0894

  فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین در پایان با اشاره به دلایل برگزاری یادواره گفت: یکی از دلایل برگزاری این یادبودها این است که به خانواده های این ۲۴۰ شهید شهرستان آبیک بگوییم ما به یاد آن ها هستیم پیام بعدی این است که به نسلی که در جنگ نبودند، دلایل و چیستی جنگ را شرح دهیم و بگوییم، چطور جوانان ما با دست خالی و اعتقادی اسخ توانستند جلوی سپاه باطل باستند و دشمن را شکست بدهند.

  از سایر برنامه های این یادواره می توان به پخش کلیپی درباره شهدا که با پخش تصاویری از شهدا و جوانان امروز ما سعی بداشتند تا به فکر فرو رویم که چگونه می خواهیم دین خود را به شهدا، ادا کنیم.

  همچنین بازگو کردن جند خاطره از زبان مجری برنامه و مداحی از سایر برنامه های این یادواره بود.

  سن این صحنه طوری طراحی شده بود که نمایانگر جبهه های نبرد ایران علیه دشمنان باشد، با درست کردن سنگر، سیم خاردار، لاله سرخ نماد شهدا، پوتین، سربند های یا زهرا و یا حسین و همچنین فانوسی که یادآور نور انقلاب بوده است، صحنه را مهیا کرده بودند برای آماده سازی افکار برای یادواره شهدا بود.

  لازم به ذکر است که آبیک دارای ۸ شهید اصناف شاخص و ۶۰شهید مرتبط به اصناف دارد.

  انتهای گزارش/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  نُه − = 2