گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۶/۲ - ۱۴:۱۶


  اعتدال یعنی پرهیز از افراط گری و داشتن تعامل با سایر دولت ها

  نگاه آبیک: فرماندار شهرستان آبیک با توجه به آغاز هفته دولت در دفتر خطیب نماز جمعه شهرستان آبیک گفت: اعتدال در شعار دولت به معنی، پرهیز از فراط گری ها و داشتن تعامل مثبت با تمامی کشورها است. عبدالحسین داداشی فرماندار شهرستان آبیک با تسلیت شهادت امام جعفر صادق (ع) و گرامی داشت یاد و […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: فرماندار شهرستان آبیک با توجه به آغاز هفته دولت در دفتر خطیب نماز جمعه شهرستان آبیک گفت: اعتدال در شعار دولت به معنی، پرهیز از فراط گری ها و داشتن تعامل مثبت با تمامی کشورها است.

  فرماندار آبیک

  عبدالحسین داداشی فرماندار شهرستان آبیک با تسلیت شهادت امام جعفر صادق (ع) و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دولت شهیدان رجایی و باهنر که اگوی دولت مردان پس از انقلاب بودند و خواهند بود، گفت: دولتی که در ۲۴ مرداد ۱۳۹۲ خدمت خود را شروع کرد، با انتخابات سال گذشته با تعویض نوع نگرش از طرف خود مردم که اعتدال و پرهیز از افراط گری و تعامل با سایر دولت ها را، پیشرفت کشور و نگاه بهتر به اقتصاد انتخاب  کردند.

  وی ادامه داد: ما در شروع خدمت رسانی مشکلات زیادی از جمله: بحث تورم، رکود و مشکلات عدیده ایی در بحث کارخانه های تولیدی و مهم تر بحث تحریم های ظالمانه بین المللی داشتیم.

  داداشی افزود: دولت در شروع کار ابتدا این مشکلات را بررسی و بخشی را به صورت ضرب الاجلی سر و سامان بدهد.

  وی افزود: در بحث تحریم های بین المللی دولت با حمایت های خوبی که رهبر از تیم مذاکره کننده داشت، به حمدالله دیوار تحریم ها شکسته شد و خیلی از مشکلات مردم از بین برود. تحریم هایی که حتی زمان جنگ هم برای هیچ کشوری صورت نمی گیرد؛ مانند تحریم های دارویی که از زمان اول انقلاب برای ایران صورت گرفته بود، که با مذاکرات این مشکل برطرف شد.

  فرمانده شهرستان آبیک در بحث تورم افزود: در بحث تورم با توجه به رشد زیاد تورم در آغاز دولت بحث کنترل تورم را پیش گرفتیم نه اینکه از بین ببریم، تورم را کنترل کردیم و با تدابیر دولت تدبیر تا نسبتی حل شد.

   وی به تورم شدید و بیش از ۴۰ درصد سال گذشته و رکود عمیق در زمان آغاز بکار دولت یازدهم اشاره کرد و گفت: در آغاز دولت در برنامه ای در صدا و سیما به مردم گفت که تا پایان سال ۹۲ تورم را به ۳۵ درصد خواهیم رساند که این کار به حول و قوه الهی انجام شد و تورم به ۳۴ درصد رسید، یعنی کمتر از معیار و شاخصی که اعلام شده بود. در آغاز امسال هم اعلام کردم که پایان سال ۹۳ تورم ما به ۲۵ درصد خواهد رسید که در محضر مردم شریف اردبیل اعلام کرد که پایان سال ۹۳ تورم به زیر ۲۰ درصد خواهد رسید.

  وی با اشاره به طرح سلامت گفت: یکی از طرح ها بسیار خوب دولت، بحث اجرای طرح بیمه سلامت در کشور بود، به دلیل هزینه های بالای سلامت، مردم تحت فشار زیادی بودند و در زیرر این فشار کمر خم کرده بودند، و با اجرای این طرح بسیاری از مشکلات سلامت مردم از جمله مردم شهرستان آبیک برطرف شد.

  داداشی در بحث تولیدات داخلی گفت: امید دادن به کارخانه های تولیدی از حالت سکون در آمده اند و به جرأت می توان گفت در آغاز شوع به کار دولت، کارخانه داخلی کمتر از ۳۰ درصد ظرفیت تولیدی خود را تولید می کردند؛ ولی الان به ظرفیت خود رسیده اند، تمام تولیدکنندگان این موضوع را با تمام وجود حس می کنند.

  وی ادامه داد: این موضوع را حتی می توان در شهرستان های کوچک ازجمله شهرستان آبیک نیز مشاهده کرد. که  دولت با دادن وام های تولیدی و سرمایه در گردش این مشکل را برطرف کرده اند.

  وی در پاسخ به سؤال خبرنگار نگاه آبیک مبنی بر اینکه رویکرد فرهنگی دولت و اقدامات انجام شده در شهرستان آبیک چیست، گفت: دولت بعد از  موضوع اقتصاد موضوع مهم دیگر را موضوع فرهنگی قرار داده است. رویکرد ما فرهنگی است. و راه کار حجاب، فریاد و تو سری زدن نیست، بلکه هر چه انسان ها از شخصیت و کرامت بیشتری برخوردار باشد، امنیت پایداری خواهیم داشت.

  فرماندار شهرستان آبیک ادامه داد: توسعه در بحث فرهنگ نیاز مهم در جامعه امروز است. فرهنگ تولید، اشتغال، مصرف و موارد دیگر باید ابتدا فرهنگ آن بنیان گزاری شود، زیرا اگر در این زمینه ها اگر پیشرفتی هم داشته باشیم باز به مرحله اول برمی گردیم.

  نگاه آبیک: اقدامات عملی دولت در بخش اقتصاد مقاومتی در شهرستان آبیک چه بوده است؟

  فرماندار شهرستان آبیک: اجرای طرح کمک به تولیدات داخلی و کارخانه ها یکی از مهم ترین اقدامات بوده است، که در شهرستان آبیک نیز این طرح ها به وفور به چشم می خورد از جمله این طرح ها کمک به وسیله وام دادن به کارگاه های تولیدی، کارخانه های اطراف آبیک نیز از این طرح ها بهره برده اند.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  2 − = صفر