گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۶/۱ - ۱۶:۵۷


  رسانه‌های انگلیسی‌زبان/ اوباما پس از «بیانات غم‌انگیز» راهی زمین گلف شد!

  نگاه آبیک: «نیویورک دیلی نیوز، تصویری را از خندیدن اوباما پشت سبد گلف به نمایش گذاشته و در عکس کوچکتری در همان صفحه، تصویر پدر و مادر فولی را نمایش داده که برای فرزند خود اندوهگین هستند.» به گزارش نگاه آبیک، برخی رسانه ها و مطبوعات انگلیسی‌ زبان، امروز (شنبه، ۰۱ شهریور ۹۳) عناوین زیر […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: «نیویورک دیلی نیوز، تصویری را از خندیدن اوباما پشت سبد گلف به نمایش گذاشته و در عکس کوچکتری در همان صفحه، تصویر پدر و مادر فولی را نمایش داده که برای فرزند خود اندوهگین هستند.»

  به گزارش نگاه آبیک، برخی رسانه ها و مطبوعات انگلیسی‌ زبان، امروز (شنبه، ۰۱ شهریور ۹۳) عناوین زیر را پوشش خبری داده اند:

  خبرگزاری رویترز انگلیس (Reuters):

  کاخ سفید از تفریح گلف بازی اوباما در خلال بحران های موجود دفاع کرد.

   اوباما در زمین گلف

  پس از انتشار ویدئویی که اعدام وحشتناک جیمز فولی، خبرنگار امریکایی به دست شبه نظامیان داعش را نشان می داد، باراک اوباما، رئیس جمهور امریکا، بیاناتی غم‌انگیز درباره فولی ارائه داد. اوباما پس از آن مستقیما راهی یک زمین گلف شد تا بازی کند. کنار هم قرار گرفتن این وقایع، انتقادهای منصفانه ای را علیه اوباما و عملکرد وی در خلال بحران های سریع جهانی برانگیخته اما کاخ سفید از این عملکرد دفاع می کند. نیویورک دیلی نیوز (NYDailynews)، تصویری را از خندیدن اوباما پشت سبد گلف به نمایش گذاشته و در عکس کوچکتری در همان صفحه، تصویر پدر و مادر فولی را نمایش داده که برای فرزند خود اندوهگین هستند.

  پایگاه اطلاع رسانی شبکه پرس تی وی ایران (Presstv):

  روحانی قرار است برای شرکت در اجلاس سران کشورهای ساحلی خزر به روسیه برود.

  حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، دیداری رسمی را از روسیه برای شرکت در اجلاس سران کشورهای ساحلی خزر انجام خواهد داد. طبق برنامه، روحانی در تاریخ ۲۹ سپتامبر [۷ مهرماه] به روسیه سفر خواهد کرد.

  روزنامه عرب نیوز عربستان سعودی (Arabnews):

  ایران گزارش “ارتباط همکاری در عراق با مذاکرات هسته ای” را رد کرد.

  ایران گزارشی را که مدعی شده بود “این کشور آماده کمک برای مقابله با شورشیان داعش در ازای پیشرفت در مذاکرات هسته ای با ۱+۵ است” را تکذیب کرد. مرضیه افخم، سخنگوی وزارت خارجه ایران، گزارش های برخی خبرگزاری ها درباره همکاری ایران و امریکا در عراق را تکذیب کرده است.

  روزنامه دیلی استار لبنان (Dailystar):

  دیپلمات ها می گویند، سه روز قبل از ضرب الاجل تعیین شده، مذاکرات هسته ای ایران پیشرفت آهسته ای داشته است.

  روز جمعه و سه روز قبل از ضرب الاجل تعیین شده برای همکاری، ناظر هسته ای سازمان ملل برای متقاعد کردن ایران در پاسخ دادن به سوالات این آژانس درباره جنبه های احتمالی نظامی در برنامه هسته ایش، پیشرفت محدودی داشته است.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  + 5 = سیزده