گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۶/۱ - ۱۳:۳۵


  امامقلیان: کمبود مالی مانع خدمت رسانی نشده است

  نگاه آبیک: شهردار آبیک، باتوجه به کمبود مالی و بوجه ایی گفت: کمبود های مالی مانع خدمت رسانی به مردم شهرستان آبیک نشده است. امامقلیان شهردار آبیک ظهر امروز در گفتگوی خصوصی به مناسبت هفته دولت به خبرنگار نگاه آبیک گفت: تقریبا ۸ ماه است که اینجانب این مسئولیت را قبول کرده و در خدمت […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: شهردار آبیک، باتوجه به کمبود مالی و بوجه ایی گفت: کمبود های مالی مانع خدمت رسانی به مردم شهرستان آبیک نشده است.

  شهردار آبیک

  امامقلیان شهردار آبیک ظهر امروز در گفتگوی خصوصی به مناسبت هفته دولت به خبرنگار نگاه آبیک گفت: تقریبا ۸ ماه است که اینجانب این مسئولیت را قبول کرده و در خدمت مردم آبیک هستم. سعی کردم کارها را با برنامه شروع کنم و بدون برنامه کاری را انجام ندهم.

  وی درباره برنامه های کوتاه مدت خود، و طرح هایی که در هفته دولت به بهره برداری می رسد، افزود: در این برنامه از روش برنامه ریزی مسئله گرا و کوتاه مدت استفاده می کنیم که یکی از این برنامه ها تسریع در بحث عبور و مرور شهروندان است، بهبود  وضعیت آسفالت که تا کنون بیش از ۱۰ خیابان شهر به طول تقریبی یک کیلومتر آسفالت شده است و این کار تا الان حدود ۴ میلیارد تومان هزینه برداشته است.

  وی خاطرنشان کرد: در ۱-۲ سال اول ترمیم آسفالت معابر ساماندهی داده می شود و به بایان می رسد. از دیگر برنامه ها به فضای سبز ۴ هکتاری در شهرک فردوس نزدیک راه آهن اشاره کرد و همچنین پروژه  مجتمع تفریحی فرهنگی که تا ۲ سال آینده به پایان می رسد،  اشاره کرد.

  امامقلیان با اشاره به طرح هایی که در هفته دولت افتتاح می شود، گفت: از جمله طرح ها ۳ پروژه اصلی است که به ترتیب:  پروژ تالار شورا، دوربرگردان نظرآباد و همچنین المان شهدای گمنام است، که با وجود کمبود مالی و بوجه ایی فراوان سعی کردیم این پروژه ها را به پایان رسانده و در  این هفته یعنی هفته دولت افتتاح کنیم.

  امامقلیان درباره پروژه هایی که تا آخر سال جاری افتتاح یا کلنگ آن زده می شود گفت: متأسفانه به علت غیر کارشناسی بودن احداث ورودی و خروجی از این آزادراه  هر روز شاهد حوادث و  صحنه های تلخ و ناگوار برای همشهریان و مسافران هستیم.

  شهردار شهر آبیک گفت: انتظار می رود با اجرای این طرح دیگر شاهد حوادث دلخراش نباشیم و بتوانیم مسیری امن برای مسافران و همشهریان آبیکی فراهم کنیم.

  این مسئول با بیان این که این پروژه مهم از لحاظ اعتبارات ریالی از توان شهرداری خارج است، ابراز امیدواری کرد و گفت: با همت اداره راه و شهرسازی استان قزوین و استاندار این استان از محل اعتبارات ملی شاهد کلگ زنی این پروژه در دهه فجر باشیم.

  وی درباره معضلات شهری به خبرنگار نگاه آبیک گفت: بیشتر معضلات شهری که آبیک درگیر آن بود بحث مدیریت درآمد هزینه ها بود؛ شهرداری حالت روزمرگی و بی برنامه بودن خارج کرد و رو به سمت درآمدهای پایدار آورده و این درآمد را از راه ارتباط با بخش خصوصی برآورد کرده است؛ از جمله این طرح ها پروژه ۷ طبقه پردیسبان، بازار روز ، میدان تره بار و … اشاره کرد؛ که در پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.

  شهردار شهر آبیک درباره جدا سازی آب شرب از غیر شرب گفت: با توجه به کمبود آب توافقاتی با اداره آب و فاضلاب انجام گرفت که این مشکل را برطرف می کند.

  وی در بحث مدیریت هزینه شهرداری گفت: من سعی دارم بیشتر شهرداری را در این موضوع به یک ناظر تبدیل کنم و کارها را به دست بخش خصوصی سپرده شود و شهرداری از یک دستگاه متولی به یک دستگاه ناظر تبدیل شود، و اجرای امور را توسط بخش خصوصی و پیمانکار انجام دهد.

  امامقلیان درباره بخش های واگذار شده به بخش خصوصی گفت: تا به امروز  مجموعه استخر، فضای سبز، خدمات شهری و بازدید از سطح شهر را به بخش خصوصی واگذار کرده ایم و به دنبال این هستیم بقیه بخش ها را به بخش خصوصی واگذار کنیم.

  وی درباره مزایای این طرح گفت: با وجود مدت کمی که از  اجراء شدن این طرح می گذرد مبلغی حدود ۱۵۰ میلیون تومان صرفه جویی شده است و این کاهش هزینه های اداری را صرف هزینه های عمرانی و بهبود خدمات شهری می کنیم و اگر به همین صورت پیش برود، آبیک به یک کارگاه عمرانی تبدیل می شود.

  وی پارک جنگلی را یکی از برنامه های میان مدت نام برد و گفت: پارک جنگلی ۱۷۰ هکتاری که مقدمات این پروزه انجام شده است و اگر مشکل  آب نیز برطرف شود، شاهد سرعت گرفتن در انجام این پروزه خواهیم بود. پل روگذر ورودی اتوبان را می توان دومین پروژه میان مدت دانست، و این پروژه با مشارکت بخش خصوصی در حال انجام است که اکنون در حال بررسی مطالعاتی این پروژه هستیم.

  وی ورودی های شهر را یکی دیگر از برنامه ها دانست و افزود: ورودی شهر نماد معماری داخلی شهر می باشد و در حال حاضر آبیک دارای ۴ ورودی است که وضعیت مناسبی ندارد. وقتی یک مسافر برای اولین بار وارد شهر می شوند، با نمای خوبی از شهر مواجه نمی شوند. واین اصلاً برای مردم شهر وب نیست، زیرا نمای شهر و جذابت هایداخلی باعث جذب توریست به شهر می شود.

  وی در پایان در پاسخ به این سوال خبرنگار نگاه آبیک که درباره نگه داری و اضافه کردن فضای سبز با توجه به کم آبی چه برنامه ایی در دست دارید، گفت: شهرداری برای رفع این مشکل با همکاری اداره آب و فاضلاب شهرستان در سدد خرید دو حلقه چاه بود که یکی از آن ها خریداری شده است و این کار باعث می شود آبی که دولت هزینه های زیادی را برای تصویه آب متحمل می شود، این آب هدر نرفته و برای کارهای شهرداری از جمله آبیاری، از آب غیر شرب استفاده شود و صرفه جویی زیادی در بحث آب صورت می گیرد. اداره آب و فاضلاب شهرستان قول همکاری در تحویل چاه دوم را نیز به شهرداری داده است. جا دارد در همین جا پیشاپیش از همکاری این اداره تشکر نمایم.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  + پنج = 11