گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۵/۳۱ - ۱۸:۰۳


  مملکت با لج و لج‌بازی اداره نمی‌شود

  نگاه آبیک: آیت‌الله مکارم شیرازی افزود: کشور و مملکت با لج و لج‌بازی اداره نمی‌شود، زمانی که شنیدم رئیس جمهور گفته به رای مجلس احترام می‌گذارم خوشحال شدم. به گزارش نگاه آبیک، این مرجع تقلید در شب شهادت امام صادق(ع) در جمع زائران و مجاوران حرم رضوی گفت: دانشگاه نباید ابزار سیاسی جناح‌ها باشد، دانشگاه […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: آیت‌الله مکارم شیرازی افزود: کشور و مملکت با لج و لج‌بازی اداره نمی‌شود، زمانی که شنیدم رئیس جمهور گفته به رای مجلس احترام می‌گذارم خوشحال شدم.

  مکارم شیرازی

  به گزارش نگاه آبیک، این مرجع تقلید در شب شهادت امام صادق(ع) در جمع زائران و مجاوران حرم رضوی گفت: دانشگاه نباید ابزار سیاسی جناح‌ها باشد، دانشگاه باید استقلال داشته باشد و متکی به خود بماند، مسئولان باید توجه کنند که فرهنگ غربی نباید در دانشگاه‌های ما وجود داشته باشد، دانشگاهی موفق است که غرب‌زده نباشد.

  اگر دانشجو و استاد دارای ایمان نباشند کار مملکت زار است، رهبر انقلاب به حرکت به سوی علم تاکید داشتند و خوشبختانه این حرکت به سوی علم انجام شد.

  باید مراقب نفوذی‌ها در دانشگاه‌ها بود، عموم نمایندگان وزیر فعلی را نپذیرفتند، وی هرچند کارهای خوبی هم داشت اما کارهای ناشایستی نیز در پرونده داشت، به وی فرصت اصلاح داده شد اما وی از این فرصت استفاده نکرد.

  آیت‌الله مکارم شیرازی افزود: کشور و مملکت با لج و لج‌بازی اداره نمی‌شود، زمانی که شنیدم رئیس جمهور گفته به رای مجلس احترام می‌گذارم خوشحال شدم.

  این مرجع تقلید ادامه داد: حوزه‌ها و دانشگاه‌ها قلب جامعه ما هستند، این قلب نباید بیمار شود، امیدوارم فرد بعدی که برای این سمت معرفی می‌شود ایمان و تقوا را به این مجموعه بیاورد و از ورود غرب‌زدگی جلوگیری کند تا مردم نگران فرزندان خود در محیط‌های دانشگاهی نباشند.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  − سه = 3