گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۵/۳۱ - ۱۶:۰۶


  موسوی: زخم کهنه نژاد پرستی در آمریکا دهان باز کرد

  نگاه آبیک: امام جمعه شهرستان آبیک گفت: تظاهراتی که برای کشته شدن یک نوجوان سیاه پوست در فرگوسن آمریکا برگزار شده است زخم قدیمی نژادپرستی در آمریکاست که دهان باز کرده است. به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، حجت الاسلام سید ابوتراب موسوی در آیین عبادی و سیاسی این هفته نماز جمعه شهر آبیک اظهار داشت:  گرامیداشت ۳۱ مرداد ماه روز صنعت […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: امام جمعه شهرستان آبیک گفت: تظاهراتی که برای کشته شدن یک نوجوان سیاه پوست در فرگوسن آمریکا برگزار شده است زخم قدیمی نژادپرستی در آمریکاست که دهان باز کرده است.

  نماز جمعه

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، حجت الاسلام سید ابوتراب موسوی در آیین عبادی و سیاسی این هفته نماز جمعه شهر آبیک اظهار داشت:  گرامیداشت ۳۱ مرداد ماه روز صنعت دفاعی کشور، عرصه صنعت دفاعی را یک رکن رکین بازدارندگی و نماد خود باوری و اعتماد به نفس ملی و صحنه ی هراس جبهه دشمنان ملت ایران است.

  موسوی افزود: حافظه تاریخی ملت ایران به روشنی گواهی می دهد عرصه ی صنعت دفاعی کشور پس از خلع ید بیگانگان و اخراج مستشاران نظامی وابسته به قدرت های استکباری به ویژه آمریکا، در پرتو فرهنگ متعالی اسلام و آموزه های مکتب عاشورا با تکیه بر معنویت گرایی، دین باوری و خدا محوری متخصصان متعهد و مجاهد این عرصه در مدتی کوتاه توانست قابلیت ها و شایستگی های خود برای نیل به قله های بلند پیشرفت و دست یابی به دانش، فناوری و سامانه های به روز و در تراز مقتضیات مقابله با تهدیدات فراروی انقلاب و نظام اسلامی را به منصه ی ظهور برساند.

  وی افزود: صنعت دفاعی کشور نمونه ایی از مقاومت جهادی است، و ما باید در سایر عرصه ها نیز از این صنعت الگو برداری کنیم.

  خطیب نماز جمعه شهرستان آبیک با اشاره به روز پنجشنبه سالروز تولد فاطمه معصومه(س) و روز دختر گفت:  ضمن تبریک این روز گرامی به همه دختران سرزمین سبز اسلامیمان، امیدواریم این نامگذاری، منشأ ارزشمندی برای توجه، تفکر، تصمیم سازی و اقدامات پرخیر و پربرکت برای این بخش مهم و سرنوشت ساز از جامعه ما باشد.

  وی ادامه داد: نام حضرت معصومه، فاطمه است. در کتاب های روایی و تاریخی نیز، از آن حضرت با عنوان فاطمه بنت موسى بن جعفر (ع) یاد شده است، امّا صدها سال است که آن حضرت با این لقب مشهور هستند، و این لقب نزد ایرانیان تبدیل به اسم برای ایشان شده است.
  حضرت معصومه (س)، معصوم به معنایی که در مورد پیامبران و امامان به کار می رود نبوده، امّا ایشان دارای طهارت روح و کمالات معنوی بالایی بودند، به گونه ای که به زائرانش وعده بهشت داده شده است.
  لازم به ذکر است که عصمت امر نسبی است. با توجه به روایاتی که در شأن و منزلت حضرت معصومه وارد شده است، می توان مرتبه ای از عصمت – نه در حد ائمه- برای ایشان قائل شد. این مسئله در حق چنین بانویی بعید به نظر نمی رسد؛ چرا که این حد از عصمت به معنای دوری از گناه در زندگی عالمان بزرگ نیز فراوان مشاهده می شود.

  وی با اشاره به نقش تعیین کننده زن در جامعه گفت: نقش تعیین کننده زن در بقاء و رشد جامعه بشری همیشه مورد توجّه مثبت و منفی اندیشمندان، سیاست مداران، مدیران و رهبران جوامع بوده است. تاریخ، گویای این واقعیت است که زن در کنار مرد در تمدّن بشری ـ مستقیم و غیر مستقیم ـ نقش آفرین بوده است ولی از دیرزمان و با انگیزه های مختلف از حقوق الهی و انسانی خود محروم گردیده است.

  موسوی افزود: تاریخ، این حقیقت را در سینه خود ثبت کرده است که پیامبران و اولیای الهی هم در احقاق حقوق و هم در ایفای نقش سالم و سازنده زنان، برترین جریان سازی و هدایت را داشته اند.

  موسوی یادآور شد: در عصر کنونی که جاهلیّت با چهره جدید و مدرن رخ نموده است ـ به ویژه جامعه غربی که در اوج تحقیر و بهره کشی از زنان و دختران به سر می برد و تلاش می کند با قانونمند کردن ضدّ ارزش های خود برای دیگر جوامع و فرهنگ ها، فشارهای فراوان را به خصوص بر مسلمانان وارد سازد ـ توجّه به جایگاه دختران در سخن و سیره معصومان علیهم السلام داروی شفابخش روزگار ماست. در این نوشتار، نمونه هایی از رفتار و سخن آن بزرگواران را می خوانیم.

  نماز جمعه آبیک

  وی با اشاره به اینکه دختران امروز ما مادران فردای ما می شنود گفت:  یکی از مهم‌ترین مشکلات جامعه امروز عدم گسترش هویت شیعی در بین دختران امروزی است و باید تلاش شود تا این مشکل با برگزاری کلاس‌ها و بحث‌های هویت شناسی رفع شود.

  وی با بیان این‌که اساس جامعه اسلامی بر روی دوش مادران است تصریح کرد: اگر دختران جامعه امروز نتوانند هویت شیعی را به دست آورند، اجازه ورود هرکسی را به حریمشان داده و دچار مشکلات بسیاری می‌شوند.

  حجت‌الاسلام موسوی با انتقاد از این‌که کیفیت محصولاتی که مطابق با فرهنگ اسلامی تولید می‌شوند پایین‌تر از سایر محصولات است اظهارداشت: در بازار جنس لباس‌هایی که مطابق با فرهنگ اسلامی تولید می‌شود بسیار پایین‌تر ازجنس لباس‌هایی است که مطابق با فرهنگ غرب تولید می‌شود و این خود یکی از علت‌های جذب دختران به لباس‌های غربی و ترویج فرهنگ غرب در کشوری اسلامی می‌شود.

  وی، با بیان این که هویت آینده ساز دختران امروزی است خاطرنشان‌کرد: بسیاری از مادران امروزی که موفق نیستند و نمی‌توانند فرزندان خوبی را تربیت کنند قطعاً در گذشته دختران با هویت اسلامی نبوده‌اند.

  امام جمعه شهرستان آبیک، با اشاره به این‌که در مسائل فرهنگی تنها نباید به بحث حجاب پرداخت بلکه در کنار آن حیا و عفاف را نیز در بین دختران مطرح و مورد توجه قرار داد افزود: در جامعه امروزی که وسایل ارتباطی و پوشش‌های گوناگونی در اختیار دختران قرار داده شده، نیاز است در بحث حیا و عفاف تاکید بیشتری صورت گیرد.

  خطیب نماز جمعه شهرستان آبیک با اشاره بهتحولات عراق گفت: تعیین  نخست وزیر جدید نقش مهم و مثبتی را در عرصه ای داخلی عراق دارد و وحدت گروه های شیعه نیز بسیار خوب است و امیدوارم به زودی شاخ شیطان در عراق شکسته شود و گروه تروریستی داعش نابود شود.

  وی در ادامه با اشاره به هفته دولت از تمام تلاش گران عرصه دولت و خدمت رسانی تشکر کرد و از خداوند برای آن ها آرزوی موفقیت بیشتر کرد.

  حجت الاسلام موسوی در پایان مردم را به رعایت تقوا دعوت کرد و از مردم خواست ک همیشه به یاد خدا و مرگ باشند. و دعا کنند در هنگام انجام گناه عزائیل جان آن ها را نگیرد زیرا کافر از دنیا می رود. فرد مسلمان هیچ گاه یاد خدا و مرگ را فرراموش نمی کند.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  5 − = یک