گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۵/۳۱ - ۱۵:۲۴


  هیئت های عزاداری در صف های نماز جمعه

  نگاه آبیک: به مناسبت ۲۵شوال سالروز شهادت مظلومانه امام جعفر صادق(ع) ششمین پیشوای شیعیان جهان سیاه پوش و عزادار شد. به گزارش خبرنگار نگاه آبیک صبح امروز دسته های عزاداری از چندین نقطه شهر به مناسبت شهادت ششمین اختر آسمان ولایت و امامت مرثیه سرایی کردند و بر سینه های خود زدند . این دسته ها […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: به مناسبت ۲۵شوال سالروز شهادت مظلومانه امام جعفر صادق(ع) ششمین پیشوای شیعیان جهان سیاه پوش و عزادار شد.

  IMG_0860

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک صبح امروز دسته های عزاداری از چندین نقطه شهر به مناسبت شهادت ششمین اختر آسمان ولایت و امامت مرثیه سرایی کردند و بر سینه های خود زدند .

  IMG_0861

  این دسته ها که با حضور پر شور مردم روبه رو شده بود، همراه مردم به سمت مصلی نماز جمعه شهرستان آبیک حرکت کردند.

  IMG_0862

   همزمان با ۲۵ شوال المکرم، سالروز شهادت جانسوز رئیس مذهب شیعه و بنیانگذار فقه مقدس جعفری، ششمین پیشوای هدایت و ولایت، حضرت امام جعفر صادق (ع)، آیین های سوگواری و عزاداری با شرکت اقشار مردم عزادار، در نقاط مختلف شهرستان آبیک نیز برگزار شد.

  IMG_0863

  مردم دوستدار و محب اهل بیت (ع) در جای جایشهرستان آبیک نیز با پوشیدن جامه سیاه ، برافراشتن بیرق های عزاداری و تعظیم شعائر دینی در غم شهادت رییس مذهب شیعه امام جعفر صادق(ع) به عزاداری پرداختند.

  به همین مناسبت دیشب و صبح امروز برخی از هیئت های عزاداری در دیگر شهرها و روستاهای شهرستان آبیک در خیابان های اصلی این شهرها به عزاداری پرداختند.

  مردم شهر آبیک نیز پس از برگزاری دسته های عزاداری خود را به صف های نماز سیاسی – عبادی و دشمن شکن جمعه رسانیدند و نماز را به اقامت حجت الاسلام موسوی، خطیب نماز جمعه شهرستان آبیک برپا کردند.

   دل های عاشقان، در مصیبت شهادت رییس مذهب جعفری، حضرت امام جعفر صادق(ع) در سوز و گداز است.

  بزرگ شخصیتی که با زحمات طاقت فرسا و تلاش های بی وقفه خود بقاء و استمرار دین اسلام را تضمین نمود و شمع همیشه فروزانی شد در مسیر رهروان اسلام ناب محمدی و سرانجام به دست منصور خلیفۀ ستمگر عباسی به شهادت رسید و روح بلندش به سوی معبود در ملکوت اعلی پر کشید و جهان اسلام را در مصیبت خود داغدار نمود.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  یک + = 6