گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۵/۳۰ - ۲۰:۴۶


  نشست «مقاومت تا پیروزی» در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد

  نگاه آبیک: نشست «مقاومت تا پیروزی» با هدف اعلام حمایت از گروه‌های مقاومت در منطقه و تجلیل از دیپلمات‌های کشورهای آمریکای لاتین حامی فلسطین، امروز ۲۸ مرداد در حسینیه‌ی الزهراء(س) سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد. این نشست با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی،معاونت بین‌الملل نیروی مقاومت بسیج و مرکز مقاومت بسیج وزارت امور […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: نشست «مقاومت تا پیروزی» با هدف اعلام حمایت از گروه‌های مقاومت در منطقه و تجلیل از دیپلمات‌های کشورهای آمریکای لاتین حامی فلسطین، امروز ۲۸ مرداد در حسینیه‌ی الزهراء(س) سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد.

  1

  این نشست با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی،معاونت بین‌الملل نیروی مقاومت بسیج و مرکز مقاومت بسیج وزارت امور خارجه و به منظور یادآوری پیروزی افتخارآمیز حزب‌الله لبنان بر رژیم صهیونیستی در جنگ ۳۳ روزه، اعلام حمایت از مردم مظلوم فلسطین و قدردانی از کشورهایی که در جریان جنگ اخیر در غزه، روابط دیپلماتیک خود با رژیم صهیونیستی را قطع کردند امروز ۲۸ مردادماه در محل حسینیه  الزهرا(س)  این سازمان برگزار شد.

  در این نشست که با حضور سفرا و کارداران کشورهای حامی فلسطین (ونزوئلا، الجزایر، کاستاریکا، بولیوی، سودان،عراق،اوگاندا) برگزار شد، نمایندگان وزرای امور خارجه و فرهنگ و ارشاد اسلامی، نمایندگان جنبش‌های مقاومت از جمله، حزب‌الله، حماس و جهاد اسلامی، سفیر فلسطین در تهران، جمعی از هنرمندان و فرهیختگان و تعداد زیادی از اصحاب رسانه برگزار شد، از سفیر ونزوئلا و کاردار رسمی بولیوی در تهران به دلیل حمایت‌های دولت‌های کشورهایشان از مردم فلسطین تجلیل و قدردانی شد.

  داود عباس‌زاده، فرمانده مقاومت بسیج و مشاور رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در امور ایثارگران در سخنانی با اشاره به حضور در عصری که به نام عصر فضا و تکنولوژی نامگذای شده است، گفت: متأسفانه در این دوره شاهد زیر پا گذاشتن انسانیت در تمام دنیا به ویژه از سوی رژیم صهیونیستی هستیم.

  2

  همچنین علی‌محمد حلمی، رییس مرکز گفت‌وگوی ادیان و تمدن‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات در سخنانی در این نشست، مسأله‌ی فلسطین را مسأله‌ی بشریت عنوان و به تلاش‌های مرکز تحت امرش در ترغیب مراکز جهانی گفت‌وگوی ادیان برای محکومیت اقدامات رژیم صهیونیستی و همچنین جریان‌های تندروی منطقه مانند داعش، اشاره کرد.

  3

  وی گفت: پس از انتشار بیانیه‌ی مرکز گفت‌وگوی ادیان و تمدن‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات، مراکز و رهبران دینی ادیان مختلف، از جمله پاپ فرانسیس اول، رهبر کاتولیک‌های جهان، کاردینال توران، رییس بخش گفت‌وگوهای دینی واتیکان و مشاور پاپ، اسقف‌های اعظم کشورهای مختلف و بسیاری دیگر در این خصوص اعلام موضع و جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین و غزه و همچنین اقدامات گروه‌های منتسب به اسلام در عراق و سوریه را محکوم کردند.

  حجت‌الاسلام براتی، رییس مجمع جهانی مردمی فعالین انقلاب اسلامی نیز در سخنانی با اشاره به دفاع مظلومانه‌ی مردم غزه، گفت: ما بر اساس آموزه‌های دینی و ارزش‌های انقلاب اسلامی، علاوه بر مردم غزه، از مردم سیاهپوست آمریکا در شهر فرگوسن و ایالت میسیوری که تحت ظلم و ستم زندگی می‌کنند هم حمایت می‌کنیم.

  6

  صلاح زواوی، دیگر سخنران این نشست بود که به زبان‌های عربی و فارسی، سخنان خود را ارایه داد. وی در بخشی از سخنان خود با تأکید بر قدرددانی از کشورهای عربی و اسلامی حامی فلسطین، به ویژه جمهوری اسلامی ایران و در رأس تمامی آنها، قدردانی از مقام معظم رهبری، گفت: با توجه به نشانه‌های موجود، دوران پایان رژیم جعلی صهیونیست آغاز شده است. زیرا این دشمن در مقابل حمله‌ی بین‌المللی و تظاهرات گسترده علیه آن حتی در آمریکا مواجه شده است. همچنین اعلام حمایت بیشتر خانواده‌های فلسطینیان از مقاومت، پایبندی به شرط‌های فلسطینی در مذاکرات قاهره، ایجاد وحدت بیشتر بین فلسطینیان، موضع‌گیری‌های مناسب کشورهای عربی و اسلامی، ایحاد هراس در دل شهرک‌نشینیان و بازگشت‌ آنها به کشورهای مبدأ و … از نشانه‌های به پایان رسیدن طرح ایجاد و تثبیت کشور اسراییل است.

   5

  در پایان این نشست که در آن بیانیه‌ی مراسم نیز خوانده شد، از سفیر ونزوئلا در تهران، کاردار رسمی سفارت بولیوی در تهران قدردانی از نقاشی محمدعلی جوهدلی،  نقاش ۷ ساله‌ی ایرانی ـ پاکستانی، با موضوع بمباران غزه و همچنین نمایشگاه مجازی غزه در خون، رونمایی شد.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  8 × چهار =