گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۵/۳۰ - ۱۶:۰۷


  داداشی: مشکلات مالی دلیلی برای کم کاری نشده است/در آبیک هیچ جوان جویای کاری بیکار نخواهد بود

  نگاه آبیک: فرماندار شهرستان آبیک در نشست خبری گفت: با وجود مشکلات مالی فراوان ۹۳ طرح عمرانی در هفته  دولت به بهره برداری می رسد و مشکلات مالی مانع خدمت رسانی نشده است. به گزارش نگاه آبیک، عبدالحسین داداشی صبح امروز به مناسبت هفته دولت در نشست خبری با خبرنگاران شهرستان آبیک در دفتر فرمانداری […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: فرماندار شهرستان آبیک در نشست خبری گفت: با وجود مشکلات مالی فراوان ۹۳ طرح عمرانی در هفته  دولت به بهره برداری می رسد و مشکلات مالی مانع خدمت رسانی نشده است.

  نشست خبری فرماندار آبیک

  به گزارش نگاه آبیک، عبدالحسین داداشی صبح امروز به مناسبت هفته دولت در نشست خبری با خبرنگاران شهرستان آبیک در دفتر فرمانداری این شهرستان اظهار کرد: در هفته دولت ۹۳ پروژه در بخش‌ها و حوزه‌های مختلف شهرستان آبیک با ۱۶۰ میلیارد و ۷۶۹ میلیون ریال اعتبار به بهره‌برداری می‌رسد.

  وی به افتتاح شش طرح آبفای روستایی در هفته دولت با چهار میلیارد و ۲۲۴ ریال اعتبار اشاره و اضافه کرد: پروژه آبفای شهری آب‌رسانی شهر آبیک شامل حفر و تجهیز چاه، اجرای خط انتقال آب و مخزن و ایستگاه پمپاژ با ۱۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار به بهره‌برداری می‌رسد.

  این مسئول افزود: یکی از مشکلات شهر آبیک در سال گذشته مشکل آب شرب روستایی و شهری بود که با همت مسئولان استان قزوین و شهرستان آبیک رفع شد به گونه‌ای که امسال با وجود گرمی شدید هوا شاهد قطعی آب در شهرآبیک و روستاها شهرستان نبودیم.

  فرماندار آبیک با توجه به اینکه آب آبیک حداقل استاندارهای اولیه را دارد، گفت: گرچه کمیت آب شرب شهر آبیک با حفر دو حلقه چاه بهتر شده است اما کیفیت آب هنوز به درجه دلخواه و مطلوب و در حد آب شرب پایتخت و استان البرز که در نزدیکی شهرستان هستند و از کیفیت خوبی برخوردار اند، نرسیده است.

  داداشی اضافه کرد: انتظار می‌رود با نظر ویژه ایی که استاندار قزوین به آب شرب شهرستان آبیک دارد، طی یک سال آینده با همت مسئولان استان قزوین و  استاندار قزوین شفافیت و کیفیت آب شرب شهر آبیک طی یک سال آینده به حد مطلوب‌تر برسد.

  فرماندار شهرستان آبیک با اشاره به حضور استاندار قزوین در چهارمین روز از هفته دولت روز سه‌شنبه چهارم شهریور ماه بیان کرد: پروژه گازرسانی به چهار روستای زرجه‌بستان، شکرناب، چناسک و آقچری و شش پروژه شهرداری به بهره‌برداری با  حضور فرماندار قزوین که ازجمله مهم ترین برنامه های اجرایی در هفته دولت است،  و مردم این روستاها افتتاح و اهالی این روستاها از نعمت گاز نیز بهره‌مند می‌شوند.

  وی ادامه داد: همچنین استاندار قزوین به همراه مسئولان شهرستان آبیک بعد از حضور در مزار شهدا و گلباران آن و قرائت فاتحه به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرده و سپس به دیدار امام جمعه شهر آبیک رفته و به تبادل نظر می پردازند.

  این مسئول بیان کرد: ۳۶ پروژه برق شامل اصلاح شبکه معابر، احداث ترانس، اصلاح شبکه شهری و روستایی و نگهداری امکانات برق با با چهار میلیارد و ۶۲۵ میلیون ریال اعتبار به بهره‌برداری می‌رسد.

  فرماندار شهرستان آبیک اذعان کرد: گرچه سال گذشته  به دلیل تحریم‌های سنگین از سال‌های خوب مالی نبوده است اما طی یک سال گذشته توانستیم ۹۳ پروژه با بیش از ۱۶۰ میلیارد ریال اعتبار را احداث و افتتاح کنیم تا خدمات بهتر و بیشتری به مردم ارائه شود.

  IMG_0858

  در آبیک هیچ جوان جویای کاری بیکار نخواهد بود

  فرماندار آبیک با توجه به نیاز اشتغال جوانان شهرستان آبیک گفت: هیچ جوان جویای کاری در آبیک بیکار نخواهد بود.

  وی افزود: در شهرستان آبیک تلاش زیادی برای اشتغال جوانان آبیکی انجام داده ایم و تا به الان ۵۰۰ نفر از در کارخانه ها مشغول به کار شده اند. ما سعی داریم نیروی کار مورد نیاز کارخانه های اطزراف و شهرک صنعتی کاسپین را نیز از کاریابی های شهرستان آبیک تأمین کنیم. مگر اینکه خود فرد مشکل داشته باشد و نخواهد تن به کار بدهد.

  این مسئول افزود: از خبرنگاران رسانه‌های شهرستان آبیک انتظار می‌رود از مسئولان ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صنعت، معدن و تجارت و تأمین اجتماعی بخواهند در پیشبرد جذب نیرو در کارخانجات شهرک صنعتی کاسپین تسریع بخشیده تا نیروهای بومی جذب اشتغال در این کارخانجات شوند و هیچ جوان بیکار جویای کار در این شهرستان نداشته باشیم.

  فرماندار شهرستان آبیک گفت:گفتم جوان بیکار جویای کار، زیرا برخی از جوانان تصورشان از کار این است که حتماً باید کارمند باشند و یا پشت میز بنشینند که این امر برای همه میسر نیست و باید در عرصه تولید وارد شده و فعالیت کنند.

  داداشی اجرای طرح سلامت را از طرح‌های مطلوب دولت عنوان کرد و افزود: بیمارستان شهدای آبیک در حد درمانگاه به مردم خدمات ارائه می‌دهد و از اجرای این طرح محروم است که امیدواریم طی مکاتباتی که مسئولان استان قزوین  با وزارت بهداشت صورت گرفته است، این بیمارستان به طور کامل تجهیز و تکمیل شود و با تمام ظرفیت راه‌اندازی شده و به مردم خدمات ارائه دهد.

  داداشی با اشاه به تلاش های کمیته امداد در زمینه مسکن مددجویان از افتتاح شش مسکن مددجویی مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان آبیک خبر داد و گفت:  این طرح ها با مشارکت این اداره و مددجویان با دو میلیارد و ۱۸۰ میلیون ریال اعتبار در هفته دولت به بهره برداری می رسد

  وی اضافه کرد: دو کارگاه قالی‌بافی شامل شهر آبیک و روستای خرم‌پشته بخش بشاریات این شهرستان با ۱۳۰ میلیون ریال اعتبار به بهره‌برداری می‌رسد.

  وی  با اشاره به میزان اعتبارات افزود: از این میزان اعتبار، ۷۵ میلیارد و ۳۵۸ میلیون ریال از محل بخش دولتی، ۷۹ میلیارد و ۴۴۶ میلیون ریال از محل بخش خصوصی و پنج میلیارد و ۹۶۵ میلیون ریال از محل تسهیلات بوده است.

  فرماندار شهرستان آبیک خاطرنشان کرد: از ۹۳ پروژه افتتاحی شهرستان آبیک ۲۰ پروژه در شهر آبیک، ۳۳ پروژه در بخش بشاریات و ۳۰ پروژه در بخش مرکزی به بهره‌برداری می‌رسد.

  این مسئولدر پایان گفت: ۲۳ پروژه دهیاری شهرستان آبیک با ریال اعتبار در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد که از این تعداد ۱۸ پروژه در بخش مرکزی با ۱۳ میلیارد و ۵۹۵ میلیون ریال اعتبار و پنج پروژه در بخش بشاریات با سه میلیارد و ۹۸۰ میلیون ریال اعتبار به بهره‌برداری می‌رسد.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  شش − 4 =