گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۵/۲۹ - ۱۲:۴۳


  تلاش ما بر این است که حقی از جامعه زنان پایمال نشود

  زهرا صیادی عضو شورای شهر، شهرستان آبیک در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار نگاه آبیک گفت: همه تلاش ما بر این است، که اقلیت حضور زنان در شورای شهر دلیلی بر  پایمال شدن حق زنان نباشد. وی در پاسخ به پرسش خبرنگار نگاه آبیک مبنی بر اینکه با توجه به اینکه شما تنها نماینده زن شورای […]

  Print Friendly

  زهرا صیادی عضو شورای شهر، شهرستان آبیک در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار نگاه آبیک گفت: همه تلاش ما بر این است، که اقلیت حضور زنان در شورای شهر دلیلی بر  پایمال شدن حق زنان نباشد.

  زهرا صیادی

  وی در پاسخ به پرسش خبرنگار نگاه آبیک مبنی بر اینکه با توجه به اینکه شما تنها نماینده زن شورای شهرستان آبیک هستید، چه اقداماتی در بحث بانوان انجام داده اید؟ گفت: تا به امروز رایزنی های زیادی در بحث احداث پارک بانوان داشته ایم، که با تلاش های ما بوجه ۲ میلیارد تومانی به این پروژه اختصاص داده شده است و زمین کمیسون پنج برای تغییر کاربری به فرهنگی ورزشی برده شده است که موافقت این کمیسیون نیز در این خصوص جلب شده است.

  نگاه آبیک: با احداث این پارک چه امکاناتی برای بانوان در این پارک تعبیه خواهد شد؟

  صیادی: با احداث این پارک علاوه بر کامل بودن مجموعه فرهنگی، مجموعه ورزشی کاملی از جمله استخر مخصوص بانوان سالن ورزشی، ورزش صبحگاهی بانوان امکانات و لوازم کامل ورزشی برای بانوان عزیز شهرستان آبیک در این مجموعه قرار خواهد گرفت.

  نگاه آبیک: امکانات موجود شهرستان آبیک را برای بانوان به عنوان یک زن چه طور ارزیابی می کنید؟

  صیادی: امکانات فعلی شهرستان آبیک خیلی ضعیف است و در حد و لیاقت بانوان فهیم شهرستان ما نیست. همه تلاش ما این است که در برنامه توسعه شهری اتقاء بحث بانوان را شاهد باشیم، و قبول داریم بذاعت ما در حد لیاقت بانوان شهرستان آبیک نیست.

  نگاه آبیک: با توجه به اینکه شما تنها عضو زن در شورای شهر، شهرستان آبیک هستید، در بحث امور زنان و مشکلات این قشر جامعه چقدر وارد شده اید؟

  صیادی: همه تلاش ما بر این است، وجود اقلیت زن در شورای  شهر، حقی از جامعه زنان پایمال نکند و به نحو احسن امور زنان را انجام بدهیم. تمام تلاش من به عنوان بک زن در شورای شهر این بود که هر خانمی که جهت رفع مشکلات پا به شوراء شهر می گذارد، نهایت همکاری و مساعدت با وی را مبذول کنیم.

  نگاه آبیک: تعامل سایر اعضای شورای شهر با شما چطور بوده است؟

  صیادی: تمام اعضای شورای شهر آبیک در امور زنان تعامل بسیار خوبی داریم و خیلی وقت ها آن ها نیز مدافع جامعه زنان هستند و من از تمام آن ها تشکر می کنم.

  نگاه آبیک: به‌عنوان یک خانم، چه کارهایی برای بانوان شهر خود انجام داده اید یا در برنامه دارید که انجام دهید؟
  ورزش بانوان مشکلات زیادی دارد، سهم ناچیزی که به ورزش بانوان تعلق می‌گیرد هم صرف بانوان نمی‌شود. من قصد دارم در این دوره حق و حقوق بانوان را زنده کنم. از طرفی در خصوص زنان بدسرپرست یا بی سرپرست نیز باید کاری کرد. خانمی که خود خرج زندگی فرزندانش را تامین می‌کند، باید حمایت شود.

  نگاه آبیک: شما به عنوان بانویی که در این دوره شورای شهر حضور داشتید، مشکلات آبیک را در چه می‌بینید؟

  صیادی: خشک‌سالی در روستاهای اطراف آبیک باعث مهاجرت روستاییان به شهر شده است. از طرفی بیکاری و به‌دنبال آن اعتیاد، مشکل عمده مردم شده است. زمانی که روستایی آب داشته باشد، مردمان آن مهاجرت نمی‌کنند. کمبود منابع آبی یکی از مشکلات اساسی مردم آبیک است و این موضوع روز به روز حادتر می شود، مسوولان باید در این خصوص فکری کنند. مشکلات بهداشتی و هم‌چنین طلاق از دیگر مواردی است که ما با آن روبه رو هستیم. آبیک شهری کوهستانی با آب و هوای نیمه خشک دارد، اما می‌توان از پتانسیل‌های کشاورزی و دامپروری آن استفاده کرد. گرچه ما کنکوری‌های تک رقمی داریم، اما بیکاری یکی از مشکلات همین فارغ التحصیلان ما است. از دیگر مشکلات حاد مردم آبیک باید به هزینه‌های بالای نظام مهندسی اشاره کرد که باعث قانون‌گریزی مردم شده است. مردم برای آن‌که از زیر این هزینه‌ها فرار کنند، ساخت و سازهای مخفیانه دارند که نکات ایمنی آن‌طور که باید و شاید رعایت نمی‌شود.

  نگاه آبیک: چه پیشنهادی به‌عنوان عضوی از شورای شهر برای رفع مشکلات اسفراین دارید؟

  صیادی: ما باید توانمندی‌های شهر را ابتدا بشناسیم و بعد روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کنیم. ما شهرک صنعتی کاسپین داریم که می‌توانیم درصد بهره برداری از آن را بالا ببریم. با این کار هم اشتغال و هم رونق اقتصادی بیشتر می‌شود. می توان با جذب سرمایه که در حال حاضر در دست اقدام است آبیک را رونق داده و مشکلات بیکاری این جوانان را برطرف کنیم . باید به زیبا سازی شهر اهمیت داده شود تا بتوان از این طریق مردم را جذب کرد. از دیگر کارهایی که باید انجام شود، استعدادیابی است. باید استعدادهای شهری را شناسایی کنیم و از آن ها برای رفع مشکلات خود شهرستان استفاده کنیم. ما باید نیروی کار جوان را به ارگان های شهری آورده تا از استعدادهای این نسل نیز استفاده کنیم. باید درآمد پایدار ایجاد شود. شهرستان آبیک، مکان های تاریخی و گردشی زیادی را در روستا های اطراف خود دارد، می‌توان از این زاویه نیز به شهر نگاه کرد و آن‌ را مکانی توریستی تفریحی کرد.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  6 − چهار =