گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۵/۲۹ - ۰۹:۳۰


  برگزاری جلسه استیضاح وزیر علوم

  نگاه آبیک: جلسه استیضاح استیضاح رضا فرجی دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مجلس شورای اسلامی آغاز شد. به گزارش نگاه آبیک به نقل از عصر ایران، در این جلسه به تقاضای شماری از نمایندگان مجلس برای استیضاح وزیر علوم رسیدگی می شود. جلسه مجلس به ریاست علی لاریجانی برگزار می شود و در این […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: جلسه استیضاح استیضاح رضا فرجی دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مجلس شورای اسلامی آغاز شد.

  استیضاح2

  به گزارش نگاه آبیک به نقل از عصر ایران، در این جلسه به تقاضای شماری از نمایندگان مجلس برای استیضاح وزیر علوم رسیدگی می شود.

  جلسه مجلس به ریاست علی لاریجانی برگزار می شود و در این نشست، اسحاق جهانگیزی معاون اول رئیس جمهوری حضور دارد. حسن روحانی رئیس جمهور به دلیل سفر استانی به اردبیل، در این جلسه حضور ندارد.

  محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه،‌ سیف رئیس کل بانک مرکزی، قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، امین زاده معاون حقوقی رئیس جمهور، مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهور، مسعود سلطانی‌فر رییس سازمان میراث فرهنگی، علی طیب‌نیا وزیر اقتصاد، رضا رحمانی فضلی وزیر کشور، بیژن زنگنه وزیر نفت، علی جنتی وزیر ارشاد، نوبخت سخنگوی دولت و حمید چیت چیان وزیر نیرو در این نشست حضور دارند.

  مهمترین اتفاقات جلسه استیضاح وزیر علوم به شرح زیر است:

  – سخنرانی علیرضا زاکانی نماینده تهران و اصولگرا در مخالفت با وزیر علوم ارائه شد.

  موارد مطرح شده از سوی زاکانی درباره قانون شکنی، التهاب آفرینی، گروه گرایی، فعال کردن گسل‌های قومی – مذهبی و به کارگیری افراد فتنه‌گر در وزارت علوم بود.

  او ادامه داد: امروز فوریت کشور، فوریت اقتصادی و اولویت آن حوزه فرهنگی است. آموزش، تحول آفرین و شکل دهنده اقتصاد مقاومتی و مصون ماندن ایران از بدخواهان استیضاح وزیر علوم. امروز باید کمر همت بست و از آسیب‌ها و رخنه‌های موجود کاست. از این منظر نیز آموزش عالی دارای حساسیت بالا است.

  نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: امروز روز امتحان ماست تا معلوم شود تربیت ما انقلابی و اسلامی است یا جناحی و باندی و فرقه‌ای؛ رعایت حال مردم را می‌کنیم یا توجه به جناح و گروه خود.

  زاکانی گفت: استیضاح کنندگان حامیان جدی فرجی‌دانا در رأی اعتماد در سال گذشته بودند و امروز برای جهت گیری درست وزارت علوم راهی جز استیضاح نیافتند. اما سوال اینجا است که چرا استیضاح؟ آیا راه دیگری نبود؟ علت اصلی استیضاح، قانون شکنی، التهاب آفرینی، فعال کردن گسل‌های قومی- مذهبی و سیاسی، گروه گرایی به جای تولید علم و آراستن دانشگاه‌ها است.

  ادامه دارد …

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  6 − = دو