گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۵/۲۸ - ۱۸:۵۴


  اسرائیل را درک کنید، تقصیر از کودکان کشته شده است!

  نگاه آبیک: آمریکایی ها هم کودکانی را در جنگ های مختلف از قبیل جنگ ویتنام کشته اند. ما را نباید با اعمالمان سنجید بلکه نیت ما مهم است. به گزارش نگاه آبیک، پایگاه اینترنتی “واشنگتن پست” در مقاله ای به قلم “ریچارد کوهن” به توجیه نسل کشی و کودک کشی رژیم صهیونیستی در غزه پرداخت. […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: آمریکایی ها هم کودکانی را در جنگ های مختلف از قبیل جنگ ویتنام کشته اند. ما را نباید با اعمالمان سنجید بلکه نیت ما مهم است.

  اسرائیل را درک کنید تقصیر از کودکان کشته شده است!

  به گزارش نگاه آبیک، پایگاه اینترنتی “واشنگتن پست” در مقاله ای به قلم “ریچارد کوهن” به توجیه نسل کشی و کودک کشی رژیم صهیونیستی در غزه پرداخت.

   نویسنده با طرح این مطلب که “اسرائیل با شکست پنج ملت عرب و بردن سه جنگ متعاقب آن، به وجود آمده” به ذکر مواردی از موفقیت های رژیم صهیونیستی در عرصه نظامی و اطلاعاتی می پردازد:

  «دزدیدن “آدولف آیشمن” افسر نازی آلمانی که به دست داشتن در کشتار چهارصد هزار (!) یهودی مجارستانی متهم بود و پس از اتمام جنگ جهانی و مهاجرت به آرژانتین در سال ۱۹۶۰ توسط مأمورین اطلاعاتی اسرائیل دزدیده شده و به سرزمین های اشغالی منتقل شد تا مورد محاکمه قرار گیرد، نجات ۱۰۲ یهودی و اسرائیلی از هواپیمای دزدیده شده در اوگاندا، که کماندوهای رژیم صهیونیستی در فاصله ۲۵۰۰ مایلی اسرائیل به انجام رساندند و تولید و توسعه بمب اتم در دهه ۶۰ میلادی به علاوه داشتن نیروی هوایی قوی و سرویس اطلاعاتی افسانه ای.»

   نویسنده با ذکر این موارد بیان می کند که «این موفقیت ها گویای نوعی از تعالی و بی نقص بودن سیستم اسرائیل است و نتیجتا آنچه به عنوان جنایت جنگی اسرائیل در جنگ غزه مطرح می شود، می بایست جنایت جنگی باشد؛ چرا که چنین کشوری با چنین سیستم های اطلاعاتی و نظامی دقیق و بی نقصی نمی تواند “به اشتباه” این تعداد زن و کودک بیگناه را بکشد!»

  در ادامه نویسنده با اعلام اینکه “نه تنها چنین چیزی درست نیست بلکه در واقع نوعی یهود ستیزی است”، نیت و مقصود واقعی خود را عیان می کند.

   این مقاله در واقع در پاسخ به مقاله “مارک استیل” در روزنامه انگلیسی “ایندیپندنت” نوشته شده که در آن نویسنده اسرائیل را “جامعه ای کودک کش” می نامد و به بررسی دروغ ها و مطالب مضحک سران رژیم صهیونیستی می پردازد و حقایقی همچون حمله آن ها به بیمارستان ها و مدارس و تخریب بی سابقه غزه و کشتار کودکان و زنان را یادآوری می کند.

   ریچارد کوهن در ادامه سعی می کند با “گاهی احمقانه” خواندن اظهارات مقامات رژیم صهیونستی از قبیل اعلام اینکه “مرگ غیر نظامیان تقصیر خود آن هاست، آن ها نمی بایست در آنجا (محل بمباران شده توسط اسرائیل) می بودند” به توجیه اعمال ضد انسانی اسرائیل بپردازد (وی این مطلب را درست می داند و می گوید کشته شدن شهروندان غزه واقعا تقصیر خود آن هاست اما صهیونیست ها نباید این را بگویند).

   نویسنده در ادامه مقاله مارک استیل را ضدیهودی می خواند و می گوید «سخنان وی تمام تلاش های اسرائیل برای اجتناب از تلفات غیر نظامیان را به سخره گرفته است (!).

  آمریکایی ها هم کودکانی را در جنگ های مختلف از قبیل جنگ ویتنام کشته اند. ما را نباید با اعمالمان سنجید؛ بلکه نیت ما مهم است. اسرائیل کودک کش نیست بلکه سوریه چنین است.»

   آنچه خواندنی است اعترافات نویسنده در بند پایانی این مقاله است: «اسرائیل اشتباه می کند. برای مثال تعداد و گستردگی تونل های حماس به داخل اسرائیل ظاهرا باعث تعجب سرویس های اطلاعاتی اسرائیل شده است. همچنین اسرائیل برای تاکتیک های هجومی حماس در میدان جنگ آماده نبود و قطعا هر چند وقت یکبار سربازی اسرائیلی بوده که بدون فکر مرتکب عملی شده که ممکن است جنایت جنگی باشد. اما حقیقت این است که اسرائیلی ها “انسان اند”. اگر به آن ها نیشتر بزنید، خونریزی خواهند کرد”.

  نکته قابل توجه این است که نویسنده صهیونیست این مقاله نیز دلیلی بهتر از اینکه “اسرائیلی ها در اثر زخم نیشتر، خونریزی می کنند” برای انسان بودن آن ها نیافته است.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  8 + دو =