گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۵/۲۸ - ۱۸:۰۹


  دیدار با آزاده دوران دفاع مقدس شهرستان آبیک

  نگاه آبیک: مسئولان شهری، شوراها و جمعی از مردم این شهرستان با علی اکبر سپهری آزاده دوران دفاع مقدس دیدار کردند. به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، در سالروز بازگشت آزادگان عزیز به خاک میهن اسلامی به همراه جمعی از مسئولان شهرستان از جمله اعضاء شورای اسلامی شهر و رئیس بنیاد شهید و امور ایثار گران […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: مسئولان شهری، شوراها و جمعی از مردم این شهرستان با علی اکبر سپهری آزاده دوران دفاع مقدس دیدار کردند.

  دیدار با آزاده آبیکی

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، در سالروز بازگشت آزادگان عزیز به خاک میهن اسلامی به همراه جمعی از مسئولان شهرستان از جمله اعضاء شورای اسلامی شهر و رئیس بنیاد شهید و امور ایثار گران این شهرستان، ضمن حضور در منزل علی اکبر سپهری، آزاده دوران دفاع مقدس با اهداء لوح تقدیر و جایزه از این آزاده سرافراز تجلیل کردند.

  حجت‌الاسلام حسینی در این دیدار طی سخنانی ضمن تکریم مقام والای آزادگان، تحمل مصائب و سختی های دوران اسارت را مسئله ای وصف نشدنی و قابل تأمل دانست و گفت: به تصویر کشیدن ارزش ایمان، صبر و استقامت آزادگان دفاع مقدس محال و غیرممکن است.

  وی افزود: حساب و کتاب شهدا و آزادگان و ایثارگران با ذات مقدس الهی در عالم کوچک طبیعت قابل ارزیابی نیست و تمامی ابرکامپیوترهای عالم نمی‌توانند چنین ارزش و مقام والایی را محاسبه کنند.

  حسینی یادآور شد: هرگز در این عالم ابزاری وجود ندارد که مزد و پاداش آن همه صبر و تحمل در برابر شکنجه‌ها، سختی‌ها، گرسنگی و تشنگی‌ها را برآورد کند و چنین ارزش‌هایی باید در عالمی بسیار وسیع‌تر و در پیشگاه الهی مورد محاسبه قرار گیرند.

  این مسئول در ادامه اظهار داشت: اجر و پاداش خانواده آزادگان در تحمل اسارت عزیز خود نیز کمتر از ثواب آزادگان نیست و پایداری و تحمل این سختی ها قطعاً نزد خداوند متعال مأجور خواهد بود.

  عضو شورای شهرستان آبیک بر نقش تعیین کننده آزادگان در پیروزی ایران در جنگ تحمیلی تاکید کرد و گفت: امنیت و آرامش امروز جامعه مدیون مقاومت قهرمانانه آزادگان سرفراز هشت سال دفاع مقدس است.

  وی تقدیر از آزادگان را کمترین خدمت مسوولان به آزادگان و خانواده آنها دانست و افزود: این آزادگان همان طور که در اسارتگاه های رژیم بعثی عراق استقامت و ایثار را در حد اعلا به نمایش گذاشتند، امروز نیز با همان روحیه و کمترین چشمداشتی به زندگی عزتمند خود ادامه می دهند.

  زیارانی همچنین در این دیدار بر ضرورت ارائه خدمات قانونی مورد نیاز آزادگان از سوی مسئولان ذیربط در شهرستان تاکید کرد.

  سپهری به بیان خاطرات خود از حمله نحوه اسارت و خاطرات دورانی که به وسیله رژیم بعثی عراق اسیر شده بودند، پرداخت.

  ۲۶ مرداد هر سال به عنوان سالگرد آغاز بازگشت آزادگان دفاع مقدس به میهن اسلامی در سال ۱۳۶۹در سراسر کشور گرامی داشته می شود

  گفتنی است این آزاده سرافراز دفاع مقدس دارای ۷۲ ماه سابقه اسارت می باشد.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  + دو = 3