گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۵/۲۸ - ۱۶:۵۵


  ایثارگران و آزادگان الگوی صبر، استقامت و مجاهدت هستند

  نگاه آبیک: حجت‌الاسلام شریف قنوتی مشاور بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور امنیت و آسایش کنونی کشور را مرهون ایثارگری شهدا، ایثارگران، جانبازان و آزادگان دانست و گفت: ایثارگران و آزادگان الگوی صبر، استقامت و مجاهدت هستند. مشاور بنیاد شهید و امور ایثارگران در حاشیه این نشست دیدار با سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک به خبرنگار نگاه […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: حجت‌الاسلام شریف قنوتی مشاور بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور امنیت و آسایش کنونی کشور را مرهون ایثارگری شهدا، ایثارگران، جانبازان و آزادگان دانست و گفت: ایثارگران و آزادگان الگوی صبر، استقامت و مجاهدت هستند.

  حجت الاسلام شریف قنوتی

  مشاور بنیاد شهید و امور ایثارگران در حاشیه این نشست دیدار با سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک به خبرنگار نگاه آبیک گفت: آزادگان در طول جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، دوران تلخ اسارت را تجربه کردند و با از خود گذشتگی و استقامت به استقرار و تداوم نظام جمهوری اسلامی کمک کردند.

  وی گفت: ملت ما در مقابل توطئه دشمنان، یک ملت مقاوم و تواناست و نظام جمهوری اسلامی با وجود شما ذخیره های ارزشمند، در مقابل دشمنان یک لحظه احساس ضعف و ناتوانی نخواهد کرد.

  به گفته وی آزادگان با صبر و تحمل خود ثابت کردند که ایران اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی در قبال تهاجم و انحرافات سیاسی دشمنان داخل و خارج همچنان مستحکم است.

  مشاور بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور همچنین صبوری و مقاومت خانواده این عزیزان در دوران اسارت آزادگان را سبب افتخار و مباهات دانست و افزود: آزادگان سرافراز نیز با تحمل سخت ترین شرایط و شدیدترین تنگناها از وفاداری به انقلاب و آرمان های امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری دست بر نداشتند.

  حجت‌الاسلام قنوتی وجود آزادگان در جامعه اسلامی را مایه مباهات و سرافرازی کشور دانست و گفت: قدردانی و تجلیل از خدمات آنها ضروری است.

  وی بیان کرد: آزادگان سرافراز کشور ما با مقاومت دلیرانه خود سبب یاس و نا امیدی دشمنان و موجب سرافرازی و تقویت نظام اسلامی شدند و امروز همه وظیفه داریم با زنده نگه داشتن رشادت ها و صلابت های آنان، که ذخایر معنوی دوران اسارت را در سینه دارند، از مقام ارزشمندشان تکریم کنیم.

  حجت‌الاسلام قنوتی با اشاره به پیشرفت های انقلاب اسلامی در تمامی عرصه ها گفت: به مدد تلاش ایثارگران، امروز ایران اسلامی از لحاظ علمی، تکنولوژی، صنعتی، اقتصادی، سیاسی و دفاعی در جایگاه ممتازی قرار گرفته است.

  مشاور بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: نقش شهدا، ایثارگران و آزادگان دفاع مقدس نباید فراموش شوند بلکه همیشه و هرلحظه باید در دل زمان جاری باشد و امنیت امروز ما مرهون از جان گذشتگی و صبر آنان است.

  حجت الاسلام قنوتی افزود: امروز بسیاری از آزادگان سرافراز کشور، فصلی از خاطرات دوران اسارت را در اعماق وجودی خویش به یادگار دارند که باید از این سرمایه ها ی عظیم به نحو مطلوب استفاده کنیم.

  وی بیان کرد: امنیت و آرامش کنونی سرزمین ما مرهون ایثارگران و رزمندگانی است که دلاورانه ، به جبهه های نبرد حق علیه باطل شتافتند و مردانه در برابر متجاوزان به حریم انقلاب اسلامی ایستادند و صحنه های ماندگاری از ایثار و مقاومت و رشادت بی نظیر و فداکاری در راه دفاع از اسلام را خلق کردند.

  وی گفت: تکریم و تجلیل از یادگاران عرصه ایثار و شهادت و آزادگان یکی از بهترین راه های تقرب به حضرت حق و وظیفه ای الهی و انسانی است.

  حجت الاسلام قنوتی افزود: تکریم آزادگان تلاش برای ترویج فرهنگ صبر و پایداری در راستای تحقق ارزش ها و آرمان های والای انقلاب اسلامی و ایستادگی در برابر قدرت های زورگو است.

  وی در پایان گفتگو با خبرنگار نگاه آبیک با بیان اینکه مقاومت و پایمردی آزادگان در دوران هشت سال دفاع مقدس، باید به عنوان یک فرهنگ غنی در جامعه نهادینه شود، افزود: آزادگان طلایه داران صبر، ایستادگی و مقاومت هستند و همه مدیران و دستگاه‎های اجرایی استان و شهرستان باید در توجه به امورات این قشر عزیز اهتمام نموده و در تکریم آنان تلاش کنند زیرا تکریم آزادگان، ترویج روحیه آزادگی در جامعه است.

  در این دیدار که در حاشیه برگزاری گردهمایی هیئات مذهبی شهرستان آبیک و در محل اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان انجام شد، حجت‌الاسلام حسینی ضمن تقدیر و تشکر از حضور حجت‌الاسلام قنوتی در این اداره، در سخنانی به اهمیت و نقش بالای فرهنگ ایثار و ایثارگری در جامعه اسلامی اشاره کرد و گفت: تبیین و ترویج این فرهنگ غنی در جامعه می تواند بسیاری از خواسته های کشور در عرصه های مختلف را محقق کند.

  حجت‌الاسلام حسینی با بیان از خود گذشتگی های فرزندان برومند اسلام در دوران هشت سال دفاع مقدس اظهار کرد: شهداء چراغ هایی هستند که برای رسیدن به کمال باید آنها را در زندگی الگوی خود قرار دهیم.

  وی با توجه به شعار سال، لازمه توفیق در عرصه اقتصاد و فرهنگ را حفظ انسجام،وحدت و همبستگی دانست و عنوان کرد: این مهم با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت زودتر محقق خواهد شد.

  رئیس تبلیغات اسلامی آبیک افزود: پیام شهدای ایران اسلامی وحدت میان مردم است و باید این پیام در سایه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مستحکم تر شود.

  این مسئول گفت: مردم ایران اسلامی همواره در تمامی صحنه ها نشان داده اند که پایبند به ارزش های نظام و انقلاب هستند و در راه تحقق اهداف این انقلاب از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند کرد.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  7 − سه =