گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۵/۲۷ - ۱۶:۴۴


  کسب رتبه سه کنکور سراسری رشته علوم انسانی توسط دانش آموز آبیکی

  نگاه آبیک: علی محمدی دانش آموز آبیکی در کنکور سراسری امسال توانست رتبه ۳ را در رشته علوم انسانی  منطقه سه را بدست آورد. وی در گفتگو با خبرنگار نگاه آبیک گفت: خیلی خوشحالم که امسال توانستم در رشته خود رتبه ۳ کشوری را بدست بیاورم و این رتبه من شاید بتواند جبران نتایجی باشد […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: علی محمدی دانش آموز آبیکی در کنکور سراسری امسال توانست رتبه ۳ را در رشته علوم انسانی  منطقه سه را بدست آورد.

  سازمان سنجش

  وی در گفتگو با خبرنگار نگاه آبیک گفت: خیلی خوشحالم که امسال توانستم در رشته خود رتبه ۳ کشوری را بدست بیاورم و این رتبه من شاید بتواند جبران نتایجی باشد که خانواده ام برای من کشیده اند.

  محمدی در پاسخ به سوال خبرنگار نگاه آبیک چه عاملی باعث موفقیت شما شده است، گفت: دلیل موفقیت من اول توکل به خدا و بعد دعای پدر و مادرم بود و همچنین زحمات دبیران خوبم بود که من توانستم امسال این رتبه را کسب کنم.

  علی محمدی نفر سوم کنکور در گروه آزمایشی علوم انسانی گفت: بر اساس رتبه‌هایی که در کنکور‌های آزمایشی کسب کرده‌ بودم، می‌دانستم که یکی از رتبه‌های زیرر هزار کنکور را به دست می‌آورم اما نفر سوم شدن در گروه برایم غیر قابل باور بود.

  وی افزود: روز دوشنبه ۷ مردادماه حدود ساعت ۳ بعدازظهر بود که از سازمان سنجش با منزل ما تماس گرفتند. او از من پرسید کنکور را چطور دادی که من جواب دادم بد نبود! وی به من گفت بد نبود یعنی عالی بود؟! و بعد به خبر داد که رتبه سوم کنکور نود و سه در گروه علوم انسانی به نام من ثبت شده است.

  نفر سوم گروه علوم انسانی در توصیف احساسش در زمان مطلع شدن از نتیجه زحماتش گفت: آن لحظه خیلی خوشحال بودم اما حالم طوری بود که نمی‌توانستم عکس‌العمل خاصی نشان دهم و بیشتر سکوت کرده بودم. همین باعث شد که وی از من بپرسد خوشحال نشدی؟! که من جوب دادم خیلی خوشحالم اما آنقدر شوکه‌ام که نمی‌توانم عکس‌العملی از خودم نشان دهم.

  وی افزود: مادرم بیشتر از همه ابراز احساسات کرد. او خیلی خوشحال شد و جواب همه نذرهایی که کرده بود را گرفت.

  نفر سوم گروه آزمایشی علوم انسانی خاطرنشان کرد: برای قبولی در کنکور و به خصوص کسب رتبه بالا فقط درس خواندن ملاک نیست. من در روزهایی که به مدرسه می‌رفتم حدودا ۴ ساعت و در روزهای تعطیل ۹ ساعت درس می‌خواندم که این زمان نسبت به میزان درس خواندن خیلی از کنکوری‌ها خیلی کم است.

  نفر سوم گروه علوم انسانی در کنکور نود و سه حضور در کلاس‌های مختلف کنکور را در موفقیت در این آزمون سرنوشت‌ ساز چندان تاثیر گذار ندانست و در این‌ باره تاکید کرد: من در طول ایام کنکور در کلاس خاصی شرکت نمی‌کردم و بیشتر از معلمان مدرسه و کلاس‌هایی که برایمان می‌گذاشتند استفاده می‌کردم. کلاس‌های کنکور در صورتی به کنکوری‌ها کمک می‌کنند که داوطلب پایه درسی قوی‌ داشته باشند، اتکای اولیه‌ اش به کتاب‌های درسی باشد و تنها برای رفع اشکال در این کلاس‌ها شرکت کنند.

  محمدی با اشاره به رشته دانشگاهی مورد علاقه‌اش برای انتخاب رشته گفت: برای انتخاب رشته بین وکالت و چند رشه دیگر مردد هستم اما از آنجایی که شنیده‌ام امکان تغییر رشته از وکالت به رشته‌های دیگر وجود دارد، به احتمال فراوان وکالت  را انتخاب می‌کنم.

  نفر سوم کنکور در گروه علوم انسانی در پایان مصاحبه با خبرنگار نگاه آبیک گفت: در ایام کنکور پدر و مادرم زحمات زیادی برای من کشیدند که باید از آن ها تشکر کنم. همچنین تشکر ویژه‌ای نیز از دبیران و مدیریت دبیرستانم دارم که نقش زیادی در موفقیت من در کنکور داشتند.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  سه × 4 =