گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۵/۲۵ - ۱۸:۱۷


  چگینی: هلال احمر پُلی میان توانمندان و نیازمندان است

  نگاه آبیک: چگینی خدمت داوطلبانه را به عنوان هدف و انگیزه اصلی تشکیل نهضت های بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر مطرح کرد و گفت: این خدمت بدان معناست که این جمعیت ها، به عنوان پُلی میان توانمندان و نیازمندان ایفای نقش نمایند. روح الله چگینی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار نگاه آبیک گفت: با سازماندهی […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: چگینی خدمت داوطلبانه را به عنوان هدف و انگیزه اصلی تشکیل نهضت های بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر مطرح کرد و گفت: این خدمت بدان معناست که این جمعیت ها، به عنوان پُلی میان توانمندان و نیازمندان ایفای نقش نمایند.

  هلال احمر1

  روح الله چگینی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار نگاه آبیک گفت: با سازماندهی و برنامه ریزی نیروهای داوطلب، و جمع آوری کمک ها و هدایای نیکوکاران، در زمان نیازِ آسیب دیدگان، به یاری آن ها شتافت.

  وی افزود:جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی، در بخش های امداد، نجات، خدمات اجتماعی و … با کمترین هزینه درمانی، کمک بسیار شایان توجهی به محرومان و افراد بی بضاعت می نماید.

  چگینی با اشاره به موضوع حقوق بشردوستانه و تخصصی بودن جمعیت هلال احمر، افزود: جمعیت هلال احمر در کل کشور در بخش حقوق بشردوستانه حایز مسئولیت است و ما باید برای جامعه بازگوکنیم که متولی حقوق بشردوستانه ،جمعیت هلال احمر است.

  وی با اشاره به امر کمک رسانی به جمعیت هلال احمر گفت: هر چه در این راستا کمک رسانی شود یک سرمایه گذاری است و وظیفه تمام دستگاه های دولتی و شخصی است که به کمک و همراهی جمعیت هلال احمر بشتابند.

  رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک ادامه داد: این جمعیت در راستای اهداف بشردوستانه خود یک دوره ویزیت رایگان پزشکی به همراه ارائه داروی رایگان در روستای حسین آباد رضی ازبخش بشاریات آبیک برگزار کرد.

  روح ا… چگینی افزود: در این طرح که پزشک ،بهورز و تکنسین دارویی اعزام شده بود ۸۵ نفر ویزیت شده و بروشورهایی با موضوع بیماری وبا و فشارخون در بین روستائیان توزیع گردید.

   رییس جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک، گفت: جمعیت هلال احمر به عنوان یک نهاد امدادرسان و داوطلب محور، در راستای اهداف و ماموریت های عام المنفعه خویش و همسو با سیاست های عالیه و بشردوستانه نظام اسلامی گام برمی دارد.

  وی افزود: جمعیت هلال احمر سفیران صلح و دوستی و فرشتگان مهروزی در ارائه خدمات عام المنفعه و بشردوستانه و بهترین یاور پیشبرد برنامه های بشردوستانه هستند.

  وی اذعان کرد: جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک در سال جاری که به فرموده مقام معظم رهبری سال “اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی” نامگذاری شده؛ همانند سال های گذشته که در زمینه فرهنگی و اجتماعی و مناسبت های مذهبی فعالیت داشته، برنامه های متنوع و تاثیر گذاری برای اعضا مرکز امور جوانان و اقشار دیگر شهرستان در دست اقدام دارد.

  هلال احمر

  وی اضافه کرد: دیدار از خانوده معزز و معظم شهدای گرانقدر هشت سال دفاع مقدس در مناسبت های مختلف با حضور جوانان عضو و عطر افشانی و گلباران مزار شهدای گرانقدر به منظور گرامیداشت یاد و خاطره رشادت های آن ها، اجرای برنامه های مذهبی از قبیل ختم صلوات، ختم قرآن، افطار دهی ماه مبارک رمضان، حضور سازماندهی شده اعضا در نماز جمعه شهرستان، اجرای طرح کاروان نیکوکاری (اهداء بسته های مواد غذایی و بهداشتی به نیازمندان) با حضور اعضاء مرکز جوانان، دیدار از جانبازان و رزمندگان دفاع مقدس، دیدار و ملاقات با کودکان معلول و سالمندان و اجرای برنامه اهداء خون به بیماران نیازمند، برگزاری مانور و اردوهای آموزشی متنوع برای اعضاء و جوانان و دیدار از پرسنل نیروی انتظامی و اجرای برنامه به مناسبت هفته ناجا، اجرای برنامه های هفته منابع طبیعی و فعالیت های دیگر از مهمترین فعالیت های فرهنگی جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک است.

  چگینی هدف اصلی این سازمان را شناسایی اقشار آسیب پذیر و تلاش در جهت رفع نیاز آنان دانست و اظهار کرد: جمعیت هلال احمر با عنایت به وظیفه ذاتی و انسان دوستانه خود در ارائه خدمت به آسیب دیدگان و نیازمندان ناشی از سوانح طبیعی و غیر طبیعی در سال جاری همانند گذشته برگ زرین و پرافتخاری از خود در صفحه تاریخ به یادگار خواهد گذاشت.

  رییس جمعیت هلال احمر آبیک همچنین از هلال احمر به عنوان حلقه اتصال توان توانمندان و نیاز نیازمندان یاد کرد و خاطرنشان شد: هلال احمر آبیک تلاش مضاعف می کند تا با اجرای برنامه های اشاره شده در جهت اشاعه فرهنگ نوع دوستی و بشردوستانه و تعالیم دینی و قرآنی در راستای فرمایشات گوهر بار مقام معظم رهبری گام برداشته و اعضای خود را که بیشتر از قشر جوان و در حوادث و سوانح یار و مددکار آسیب دیدگان می باشد را با الگوهای دینی و اسلامی و ایثارگری که همان شهیدان گرانقدر و ائمه اطهار هستند، آشنا سازند تا بتوانند آینده جامعه دینی و اسلامی ایران را از گزند ناملایمات، دسیسه و توطئه دشمنان حفظ کند.

  وی خاطرنشان شد: جمعیت هلال احمر آبیک ۱۰۰ کیلومتر جاده را تحت پوشش دارد که به ازای هر ۱۰ کیلومتر یک پایگاه امداد جاده ای و یا پست جوانان در حال فعالیت است که به نوبه خود در قزوین بی نظیر است.

  چگینی در پایان به خبرنگار نگاه آبیک گفت: ما در سطح شهر برای کمک رسانی به مردم مظلوم غزه دو چادر و یک صندوق در کنار مسجد ولی عصر (عج) در روز جمعه قبل و بعد از نماز جمعه پربا کرده ایم تا کمک های مردم بشردوست آبیکی را به مردم مظلوم غزه جمع آوری کنیم و به دست مل بی گناه غزه برسانیم.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  4 − یک =