گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۵/۲۳ - ۲۱:۴۴


  صف های طولانی نتیجه کاهش سهمیه سوخت جایگاه سوخت حسام

  نگاه آبیک: سهمیه گازوئیل جایگاه سوخت حسام نتیجه ایی جز شکیل صف های طولانی و فاسد شدن مواد غذایی برای رانندگان ماشین های سنگین و حمل مواد غذایی نداشه است. طی سال های گذشته رونق قاچاق گازوئیل و کسب درآمدهای بادآورده در استان قزوین موجب سوء استفاده از سهمیه های آزاد گازوئیل در جایگاه های […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: سهمیه گازوئیل جایگاه سوخت حسام نتیجه ایی جز شکیل صف های طولانی و فاسد شدن مواد غذایی برای رانندگان ماشین های سنگین و حمل مواد غذایی نداشه است.

  Photo0727

  طی سال های گذشته رونق قاچاق گازوئیل و کسب درآمدهای بادآورده در استان قزوین موجب سوء استفاده از سهمیه های آزاد گازوئیل در جایگاه های عرضه سوخت شده است.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، این مسئله موجب افزایش عرضه خارج از شبکه سوخت شده و این سرمایه ملی به جای استفاده در ناوگان حمل و نقل جاده ای، سر از  انبارهای دپوی سوخت قاچاق درآورده و پس از آن با انتقال از طریق لنج ها به کشتی های خارجی، عواید هنگفتی را نصیب دلالان و همسایگان جنوبی و غربی می کند.

  این معضل باعث شده طی یکی دو سال اخیر طرح های مختلفی به منظور جلوگیری از عرضه خارج از شبکه گازوئیل به اجرا درآید اما همچنان سوداگران سوخت با دست زدن به شگردهای جدید، سرمایه ملی کشور را به یغما می برند.از سوی دیگر ایجاد محدودیت های ناشی از طرح های کنترلی باعث شلوغی جایگاه های سوخت و کلافگی رانندگان خودروهای دیزلی شده است. در این زمینه، مدیرکل حمل و نقل و شهرستان آبیک معتقد است مبارزه با قاچاق سوخت باید با روش های علمی و رویه های روز آمد همراه باشد تا شاهد موفقیت باشیم.

   Photo0725

  محسن حسام، دارنده جایگاه سوخت حسام در مصاحبه با خبرنگار نگاه آبیک با بیان اینکه استفاده از سیستم بسته در حواله سوخت باعث معطلی رانندگان می شود، اضافه کرد: استفاده از این سیستم علاوه بر معطلی رانندگان، اتلاف انرژی و آلودگی هوا را در پی خواهد داشت.

  حسام با اشاره به نقش استان قزوین در اقتصادی ملی، گفت: معطلی و اتلاف وقت و انرژی در جایگاه های سوخت سبب ضرر و زیان های فراوان اقتصادی خواهد شد که لازم است با اندیشیدن تدابیر لازم این رویه را تغییر داد.

  حسام با اشاره به این موضوع که صدور حواله و کنترل به شکل فعلی نمی تواند خالی از عیب باشد، افزود: استفاده از ابزارهای هوشمند و کارا همراه با مدیریت صحیح باعث برون رفت از وضعیت موجود خواهد شد.

  وی یادآور شد: به کارگیری سیستم های جامع کنترلی و نظارتی بدون دخالت کاربر یا اشخاص که شائبه سوء استفاده و تخلف در آن وجود دارد، می تواند نتیجه بخش باشد.

  وی افزود: تسهیل و تسریع در سوخت گیری ناوگان حمل و نقل بر چابکی و سرعت انتقال محموله ها می افزاید.

  وی مبارزه با قاچاق سوخت را امری بدیهی عنوان کرد و گفت: این اقدام  باید کارشناسانه صورت پذیرد تا از وارد آمدن آسیب های احتمالی به بخش های دیگر جلوگیری شود.

  کاهش سهمیه گازوئیل جایگاه سوخت حسام دلیلی برای صف های طولانی و کلافگی رانندگان است

  Photo0729

  حسام مسئول جایگاه سوخت حسام گفت: با توجه به موقعیت خاصی که جایگاه سوخت حسام که علاوه بر عرضه سوخت به شبکه حمل و نقل های داخلی در سوخت رسانی به خودروهایی که از غرب کشور و سایر کشورهای غربی به پایتخت آمده اند و حامل مواد حساس و  فاسد شدنی هستند، که به عناوین مختلف در بین راه از غرب به پایتخت موفق به سوخت گیری نمی شوند، مخصوصا شبکه حمل و نقلی که شب رو هستند و می بایست، بارهای این نوع از کامیون ها و تریلر ها که بارهای حساس و فاسد شدنی می باشند و باید قبل از طرح ترافیکی وارد پایتخت شده و از ابتدای روز آغاز به توزیع بارهای خود کننند، تا در سطح کشور پخش شوند.

  حسام ادامه داد: متأسفانه با نبود سوخت و یا اتمام آن در جایگاه های دیگر، جایگاه سوخت حسام که در بزرگراه و آزادراه قرار گرفته، و آخرین نقطه حوزه استان قزوین و ابتدای ورودی پایتخت است.

  وی گفت: در این جایگاه اخیراً با کاهش سوخت گازوئیل مواجع شده است، به دلیل سهمیه بندی با آسیب های از جمله فاسد شدنِ مواد فاسد شدنی و یا نرسیدن به موقع بار به مقصد و ترس از به موقع نرسیدن به موقع باعث می شود تا با سرعت بیشتری در طول آزاذراه حرکت کنند و این سرعت زیاد باعث به وجود آمدن حوادث زیادی در بین راه می شود. گاهی هم در بین راه با اتمام سوخت مواجع می شوند و ایستادن این تریلرها می شود که باعث راه بندی ها و ترافیک های سنگینی در طول این آزاد راه بوجود بیاید.

  وی افزود: این در حالی است که این جایگاه دارای یک پمپ ۲ نازله است و برای مدیریت این بحران سوختی مجبور هستند تا پاسی از شب ارائه سوخت رسانی به رانندگان کنند و با اتمام سوخت ناچیز نیز در حال خدمت رسانی است.

  وی در پایان گفت: این کاهش سهمیه باعث اختلال و ایجاد صف های طولانی کامیون ها و استرس، آسیب دیدن بار مواجه می شوند. که با برنامه ریزی درست باعث می شود، این مشکلات کم کاسته شود.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  × پنج = 35