گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۵/۲۳ - ۲۰:۰۰


  بنیاد خانواده محلی برای کمک به زوجین و کاهش آمار طلاق

  زهرا صیادی عضو شورای شهر شهرستان آبیک در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار نگاه آبیک، گفت: بنیاد خانواده محلی است، که با هدف کمک به زوجین و رفع اختلاف آن ها در بطن ورود به دادگاه بر پا شده است. صیادی گفت: این نهاد، نهادی است که هر خانم و آقایی قبل از تنظیم دادخواست طلاق […]

  Print Friendly

  زهرا صیادی عضو شورای شهر شهرستان آبیک در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار نگاه آبیک، گفت: بنیاد خانواده محلی است، که با هدف کمک به زوجین و رفع اختلاف آن ها در بطن ورود به دادگاه بر پا شده است.

  زهرا صیادی

  صیادی گفت: این نهاد، نهادی است که هر خانم و آقایی قبل از تنظیم دادخواست طلاق و سایر مشکلات خانوادگی به این مکان مراجعه می کنند و مشاوره های حقوقی و خانوادگی را به صورت رایگان دریافت می کنند.

  وی در پاسخ به سوال خبرنگار نگاه آبیک مبنی بر این که چه تعداد از افرادی که مراجعه می کنند به این مکان مشکلشان برطرف می شود گفت: تقریبا بین چهل تا پنجاه و دو درصد از افرادی که به این مکان مراجعه می کنند، بعد از صحبت با مشاوین ما، مشکلشان برطرف می شود، و می فهمند، یک صحبت کوچک چقدر می تواند در زندگی آن ها مؤثر باشد.

  نگاه آبیک: نظر مردم درباره این طرح از ابتدا تا به امروز چه تغییراتی کرده است؟

  صیادی: ابتدای کار مردم بسیار با این طرح مخالف بودند، زیرا باعث شده بود که روند کار آن ها طولانی تر شود، اما با توجه به نتیجه ایی که از این طرح دیدند، این طرح را مثبت ارزیابی کردند و اکنون مردم خودشان با علاقه به این مکان مراجعه می کنند، تا بتوانند با کمک مشاورین این مرکز تصمیم های درست تری بگیرند.

  نگاه آبیک: چه عاملی باعث به وجود آمدن فکر تشکیل همچین نهادی شد؟

  صیادی: بعد از بالا رفتن آمار طلاق در شهرستان آبیک به صورت صعودی، ستاد پیشگیری از جرم کار گروه طلاق را تشکیل دادند، که جلسه های این کارگروه ایده اولیه این مکان مطرح شد، که با مساعدت اعضای شورای شهر این طرح مطرح و به  مرحله اجراء رسیده شد.

  نگاه آبیک: چند مشاور در این مکان مشغول به کار هستند و در چه زمینه هایی به مردم خدمت رسانی می کنند؟

  صیادی: این مکان که با ۳ مشاور خانم و ۲ مشاور آقا فعالیت می کند، زمینه های خدمت رسانی به مردم بدین شرح است: ۱ زمینه حقوقی، برای در خواست نفقه و سایر مشاوره های حقوقی که خود در این زمینه مشغول به فعالیت می باشم. از دیگر مشاوره های این مرکز می توان به مشاوره های خانوادگی، تحصیلی، روابط زناشویی و مسائل دینی اشاره کرد.

  نگاه آبیک: میزان مراجعه به این مکان در طول روز چه تعداد می باشد؟

  صیادی: رروزانه بین ۸ – ۱۰ نفر به این مرکز مراجعه می کنند، که بعد از صحبت با مشاوین ما حدود ۵۰ درصد آن ها مشکلشان برطرف می شود، و ازز مطررح ردن درخواست طلاق به دادگاه پشیمان می شوند.

  نگاه آبیک: بیشتر مشکلات مردم و زوجین در چه زمینه ایی است ؟

  صیادی: بیشتر افرادی که به این مکان مراجعه می کنند، مشکلشان به علت عدم برخورد درست خانواده ها و دخالت آن ها می باشد. مشکل دوم مشکلات مالی است که جوانان را به این سمت می کشاند.

  نگاه آبیک: دلیل افزایش طلاق در بین جوانان آبیکی چیست؟

  صیادی: اصلی ترین دلیل این است قبح و ترس از طلاق از بین خانواده ها رفته است و خانواده ها خیلی راحت یک دختر و پسر متلقه را در بین خود قبول می کنند. از مسائل مهمی که باعث طلاق شده است، مسائل جنسی، چشم هم چشمی هایی است که بین جوانان رونق زیادی یافته است و این باعث به وجود آمدن مسائل و مشکلات مادی زیادی برای جوانان شده است. از دیگز دلایل می توان به پایین بودن سن ازدواج و عدم شناخت درست طرفین از هم اشاره کرد.

  نگاه آبیک: با تشکیل این گروه چه مقدار از حجم کاری دادگاه کاسته شده است؟

  صیادی: با کم شدن تعداد افرادی که به دادگاه برای طلاق مراجعه می کنند کاسته شده است که روزانه بین ۸ تا ۱۰ نفر هستند، باعث کاهش حجم کاری در دادگاه شده است.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  + یک = 6