گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۵/۲۲ - ۱۸:۵۶


  محمدی: در آینده آبی از سد طالقان به شهرستان آبیک نمی آید

  نگاه آبیک: داوود محمدی گفت: در آینده از سد طالقان با توجه به جمعیت رو به رشد استان البرز و تهران و مشکل کم آبی این دواستان، آبی به شهرستان آبیک تعلق نخواهد گرفت. جلسه عمومی و پرسش و پاسخی که با حضور داوود محمدی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی که بعدازظهر امروز […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: داوود محمدی گفت: در آینده از سد طالقان با توجه به جمعیت رو به رشد استان البرز و تهران و مشکل کم آبی این دواستان، آبی به شهرستان آبیک تعلق نخواهد گرفت.

  IMG_0838

  جلسه عمومی و پرسش و پاسخی که با حضور داوود محمدی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی که بعدازظهر امروز با حضور در ساختمان شورای شهر در بین اعضای شوراء و مردم آبیک برگزار شد؛ نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ما در بحث آب شهرستان آبیک از بوجه ۱۴ میلیارد تومانی که به استان قزوین اختصاص یافته حدود یک میلیارد تومان را به بحث آب شهرستان آبیک اختصاص داده ایم، که با این بوجه در حال خرید دو حلقه چاه برای شهرستان آبیک هستیم.

  وی افزود: در همین بحث کم آبی و مشکلاتی که به وجود آورده است، متأسفانه کل کشور با این مشکل رو به رو هستند. استان قزوین نیز از این موضوع جدا نیست و خود شهر قزوین نیز با مشکل کم آبی مواجه است که برای رفع این موضوع سعی کردیم از سدهایی که در استان داریم استفاده کنیم. در استان قزوین ما سه سد داریم که سد بهجت آباد، سد باراجین و سد خوربانگ که با احیای این سدها می توانیم کمی از مشکلات کم آبی استان را برطرف کنیم.

  IMG_0837

  محمدی ادامه داد: درباره مشکل کم آبی استان قزوین باید کار اساسی انجام شود، و برای رفع این مشکل ما قرار است سدی بر روی رودخانه شاهرود در شهرستان الموت زده شود که این رودخانه سالیانه حدود ۹۰۰ میلیون متر مکعب به دریای خزر می ریزد؛ ما اگر بتوانیم ۳۵۰ میلیون متر مکعب از این آب را بهره برداری کنیم؛ دیگر در استان قزوین مشکل کمک آبی نخواهیم داشت.

  IMG_0843

  محمدی گفت: مشکل دیگر مردم آبیک، مشکل آلایندگی کارخانه سیمان می باشد، در این خصوص با توجه به نشست ها و پیگیری های زیادی که از جانب من صورت گرفت، این کارخانه اقدام به نصب فیلتر و کاشت درخت برای کم کردن آلاینده های تولیدی کرده است، و این کارخانه را موظف کردیم، تا طبق ماده ۳۳ عوارض آلایندگی را به شهرستان آبیک نیز اختصاص داده شود. عوارض آلایندگی که ۵۰ درصد آن به شهرستان آبیک، ۴۰ درصد نظرآباد و ۱۰ درصد به روستای هیو تعلق گرفته است.

  وی افزود: مشکل دیگر مردم شهرستان آبیک مشکل جاده ها و راه ها است، که در همین رابطه بوجه ایی به این بخش اخصاص داده ایم  و امسال نیمی از پروژه جاده (آبیک – محمدیه) به پایان می رسد و ما تمام تلاش خود را را می کنیم تا این پروژه در سال آینده به پایان برسد.

  محمدی در پاسخ به سوال خبرنگار نگاه آبیک در بحث تغییرات شهرستانی چقدر سعی کرده اید که از نیروهای بومی استفاده کنید، گفت: ما سعی داریم در شرایط مساوی به لحاظ تخصص و اولویت به نیروهای بومی داده شود، اما اگر در شهرستان فاقد افرادی باشیم که دارای تخصص در آن زمینه باشند، ما مجبور می شویم از نیروهای غیر بومی استفاده کنیم.

  خبرنگار نگاه آبیک: یعنی در شهرستان آبیک نیروی متخصص برای بیمارستان تأمین اجتماعی وجود نداشته است که بیشتر از نیروهای قزوینی استفاده می شود؟

  محمدی: متأسفانه به علت شناسایی نشدن نیروهای مفید شهرستانی ما مجبور به استفاده نیروهای غیر بومی شده ایم و اگر فردی در شهرستان باشد که توانایی آن را داشته باشد ما از آن فرد استفاده خواهیم کرد.

  خبرنگار نگاه آبیک: در بحث آلایندگی نیروگاه شهید رجایی چه اقداماتی صورت گرفته است؟

   نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی: طی صحبت هایی که با مسئولین نیروگاه شهید رجایی صورت گرفته، قرار شده است که تا جایی که می شود از سوخت هایی که باعث ایجاد آلودگی می شود، استفاده نکنند و  باید پیگیری بیشتری در این باره بشود که آیا این آلودگی بر روی شهرستان آبیک نیز تأثیر دارد، یا خیر.

  وی در پاسخ به سوال خبرنگار نگاه آبیک که مشکلات مردم بیشتر در چه خصوص بوده است، گفت: بیشتر مشکلات مردم در بحث اشتغال و کمک مالی بوده است، ما سعی داریم با بحث اشتغال زایی بتوانیم هم مشکل اشتغال و هم مشکل مالی  مردم شهرستان آبیک را برطرف کنیم.

  محمدی  در خصوص پروژه پردیسبان گفت: قرار بر این شده است که تعداد طبقات این پروژه را کاهش دهیم تا بتوانیم در استان قزوین مشکلات این پروژه را برطرف کنیم و دیگر نیازی به تأییده شورای عالی معماری کشور نباشد و این مکانیسم را هر چه سریع تر راه اندازی و به پایان برسانیم تا انشاالله کمی از مشکل اشتغال مردم شهرستان آبیک نیز بر طرف شود.

  IMG_0841

  وی در ادامه به مشکلات مردم رسیدگی کرد و نامه های آن ها را پاسخ داد.

  نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به برخی مشکلات مردم گفت: مشکلات آب، مشکلات شهرک بعثت و گاز رسانی به شهرک فردوس برطرف خواهد شد.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  + هشت = 10