گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۵/۲۰ - ۱۹:۱۲


  محصولات صنایع لبنی متخلف از امروز به بازار عرضه نمی‌شود

  نگاه آبیک: رئیس سازمان غذا‌ و دارو با اعلام شناسایی تخلف ۴۱فرآورده لبنی مشکوک به روغن پالم گفت: با پیگیری ضربتی وزارت بهداشت و شناسایی متخلفان در خصوص مصرف روغن پالم در فرآورده‌های لبنی، از امروز برای استفاده از لبنیات موجود در بازار منعی وجود ندارد. به گزارش نگاه آبیک به نقل از خبرگزاری تسنیم، رسول […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: رئیس سازمان غذا‌ و دارو با اعلام شناسایی تخلف ۴۱فرآورده لبنی مشکوک به روغن پالم گفت: با پیگیری ضربتی وزارت بهداشت و شناسایی متخلفان در خصوص مصرف روغن پالم در فرآورده‌های لبنی، از امروز برای استفاده از لبنیات موجود در بازار منعی وجود ندارد.

  دیناروند رئیس سازمان غذا و دارو

  به گزارش نگاه آبیک به نقل از خبرگزاری تسنیم، رسول دیناروند با اشاره به اینکه مردم نگران سلامت شیر و لبنیات موجود در بازار نباشند، اظهار داشت: ارزیابی جامع و دقیقی از هفته گذشته در سراسر کشور شروع کردیم که بر اساس این ارزیابی تمام شرکت‌هایی که فرآورده های مختلف لبنی تولید می کنند رصد شدند.

  رئیس سازمان غذا و دارو درباره نتایج اقدامات صورت گرفته برای مقابله با مصرف روغن پالم در کارخانه‌های لبنیات گفت: تمام بازرسان سازمان غذا و دارو و دانشگاه‌های علوم پزشکی از خطوط تولید و انبارهای شرکت‌های تولید کننده صنایع لبنی، بازرسی‌های لازم را انجام دادند و تمامی مستندات تولید، بررسی و نمونه برداری های لازم صورت پذیرفت.

  دیناروند در ادامه عنوان کرد: با تجزیه و تحلیل و جمع بندی نتایج بدست آمده از بازرسی‌های انجام شده تا شب روز یکشنبه ۱۹ مرداد، تخلف تعداد ۴۱ فرآورده لبنی مشکوک اعلام شد که بر اساس بخشنامه صادر شده از امروز از تولید آنها جلوگیری خواهد شد.

  رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه، از تعداد ۴۱ متخلف شناسایی شده، ۲۳ مورد آن محرز و ۱۸ مورد نیز مشکوک اعلام شده است، به وزارت بهداشت گفت: به محض انجام آزمایشات تکمیلی طی چند روز آینده، مواردی که تخلفشان محرز شود، پروانه آنها تعلیق و به دستگاه قضایی معرفی خواهند شد.

  وی تاکید کرد: مطمئناً پس از قطعی شدن محکومیت، متخلفان به مردم معرفی و اعلام خواهند شد و اطلاع رسانی در این مرحله بیشتر برای این است که مصرف‌کنندگان مطلع باشند که فرآورده‌های لبنی موجود که از امروز عرضه می شوند همگی دارای مجوز وزارت بهداشت هستند و منعی برای مصرف ندارند.

  دیناروند خاطرنشان کرد: از آنجا که مصرف لبنیات در کشور موضوع جدی و مهمی است، تلاش کردیم بدون از دست دادن زمان، متخلفین را شناسایی کنیم.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  شش + 2 =