گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۵/۲۰ - ۱۷:۳۶


  کاهش حادثه در رودخانه زیاران با نصب فنس

  به گزارش نگاه آبیک، شرکت آب منطقه ای قزوین با صرف هزینه ای بالغ بر ۷۰۰ میلیون ریال بخشی از نقاط حادثه خیز رودخانه زیاران به طول حدود ۵۰۰ متر با نصب فنس ایمن سازی کرد. لازم به ذکر است سالانه تعدادی از هموطنان بدلیل بی احتیاطی و سقوط در رودخانه زیاران در نقاط مذکور […]

  Print Friendly

  به گزارش نگاه آبیک، شرکت آب منطقه ای قزوین با صرف هزینه ای بالغ بر ۷۰۰ میلیون ریال بخشی از نقاط حادثه خیز رودخانه زیاران به طول حدود ۵۰۰ متر با نصب فنس ایمن سازی کرد.

  ایمن سازی کانال زیاران

  لازم به ذکر است سالانه تعدادی از هموطنان بدلیل بی احتیاطی و سقوط در رودخانه زیاران در نقاط مذکور جان خود را از دست می دادند که با اجرای این پروژه بخش زیادی از نقاط حادثه خیز این رودخانه ایمن سازی گردید.

  یکی از دلایل استفاده فنس در این مسیر ها نصب آسان و امنیت بالای این محصول می باشد.

  یک توری حصاری فنس با کیفیت یک محافظ دارای مقاومتی طولانی – نصب آسان و امنیتی بالا می باشد. به طور مثال توری های حصاری گالوانیزه با مفتول های ویژه ای که یک لایه فلز روی سطح آن ها را پوشانده بافته شده است . فلز روی موجب می گردد تا این توری ها در برابر رطوبت و عوامل محیطی تا ۵۰ سال دوام خود را حفظ نماید.

  توری های پلی اتیلن حصاری که بیشتر برای حصارکشی های موقت استفاده می گردد دارای مواد uv ضد اشعه و ماورا بنفش خورشید می باشد. این مواد دوام توری های پلی اتیلن حصاری را در طبیعت تا ۵ سال تضمین می نماید.

  مقاوم ترین توری های حصاری که برای موارد خاص مورد استفاده قرار می گیرد، از جنس فولاد ضدزنگ یا استنلس استیل می باشد. که بالطبع با توجه به هزینه بالای آن برای حصارکشی هایی مانند باغ یا ورزشگاه ها  و همچنین برای حصار بندی آب زیاران مقرون به صرفه نمی باشد.

  توری حصاری از هر جنسی که باشد بسته به نیاز انتخاب می شود تا هم از نظر اقتصادی به صرفه باشد و هم امنیت محدوده موردنظر تضمین گردد.

  هر چند روز یک بار شاهد حادثه ای تلخ در آب های روستای زیاران بودیم، که علاوه بر این که بیشتر این حوادث منجر به فوت می شد، از از کودک هفت ساله تا زوج جوان و مرگ پدر و دختر که تنها راه برای بیرون آوردن جسدشان خالی کردن آب کانال بود، تا شاید در بین گل و لای بتوانند جسد کشه شدگان را پیدا کنند.

  بنا گزارش های میدانی خبرنگار نگاه آبیک، تعدادی تابلوهای هشدار دهنده درمسیر کانال بویژه در منطقه مسکونی مسکن مهر و مهرگان نصب گردید و همچنین در چندین نقطه از نقاط حادثه خیز کانال گاردریل گذاری صورت گرفته است. لازم به ذکر است تاکنون حدود ۲۶ کیلومتر از کانال های آبیاری با استفاده از اعتبارات استانی و ملی گاردیل گذاری و ایمن سازی شده است.

  انتهای خبر/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  1 × دو =