گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۵/۱۹ - ۱۷:۵۴


  حسینی: عبور از بحران اشتغال نیازمند توجه بیشتر به آموزش های فنی و حرفه ای است

  ظهر امروز در مصاحبه اختصاصی خبرنگار نگاه آبیک با آقای سیدمحمد حسینی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین داشت، اظهار کرد: به منظور عبور از بحران اشتغال و ایجاد فرصت های شغلی جدید باید به آموزش های فنی و حرفه ای بیشتر توجه و اتکا کرده و به تقویت آنها بپردازیم. وی با بیان اینکه در […]

  Print Friendly

  ظهر امروز در مصاحبه اختصاصی خبرنگار نگاه آبیک با آقای سیدمحمد حسینی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین داشت، اظهار کرد: به منظور عبور از بحران اشتغال و ایجاد فرصت های شغلی جدید باید به آموزش های فنی و حرفه ای بیشتر توجه و اتکا کرده و به تقویت آنها بپردازیم.

  IMG_0798

  وی با بیان اینکه در آموزه های دینی بر فرهنگ کار و تلاش و نکوش سستی و تن پروری تاکید زیادی شده است، اظهار کرد: در کنار آموزش مهارت های فنی و حرفه ای باید برای ترویج جوهره کار تلاش کنیم و اهمیت آنرا به کارآموزان متذکر شویم.

  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین با اشاره به بوسه پیامبراکرم(ص) بر دستان کارگر و تکریم از مقام او، گفت: این اقدام رسول اسلام حرکت نمایشی نبود بلکه ارزش گذاری نسبت به موضوع مهم و با اهمیت کار بود.

  حسینی، جوهره کار را در جامعه امروز از خود کار دارای اهمیت بیشتری دانست و افزود: امروز یکی از خلاء های جامعه ما بی توجهی به جوهره کار و ارزش آن می باشد که موجب شده است تا به منظور انجام کارهای مختلف برای خود شان و شئون نادرستی قایل شویم و از فرهنگ کار دور شده و فاصله بگیریم.

  این مسوول با بیان اینکه امروز دانشجویان خود را کارجو به جامعه تحویل می دهیم، اظهار کرد: در صورتی که اگر با اهمیت آموزش و ارزش کار را برای آنان تبیین کنیم، می توان آنها را هنگام فارغ التحصیلی به عنوان دانش آموختگان کارآفرین تحویل جامعه داد.

  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین با بیان اینکه انسان ها همه در هر حرفه، جا و مکان به آموزش نیازمند هستند، گفت:در حال حاضر بسیاری از کارهای جدی جامعه بدست افرادی است که از آموزش های لازم برای کارهای مربوطه بی بهره بوده اند.

  حسینی، توسعه آموزش ها مبتنی بر نیازهای جامعه را یک ضرورت مهم برشمرد و اظهار کرد: بی توجهی به آموزش، آسیب ها و خسارات زیادی را برای جامعه به همراه داشته است.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر جدی گرفتن آموزش برای همه مشاغل و افراد در جامعه، با اشاره به وجود بحران کم آبی در قزوین، گفت: با این وجود شاهدیم هنگام آبیاری درختان و فضای سبز موجود در خیابان ها و بلوار ها بیشتر آبها به جای آبیاری گل ها و درخت ها به خیابان سراریز می شوند.

  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین ادامه داد: این معضل بدون شک به خاطر بی توجهی و نداشتن آموزش های لازم و بی اهمیت تلقی کردن مهارت در حرفه نگه داری فضای سبز صورت می گیرد.

  حسینی در پاسخ به سوال خبرنگار نگاه آبیک که نظر شما درباره وضعیت فعلی فنی حرفه ایی در آبیک چیست، اظهار کرد: شهرستان آبیک از پتانسیل خیلی خوبی برخوردار است. این مکان از نظر مربی و امکانات در شرایط خوبی قرار دارد و تنها مشکل این مرکز تعداد کم دانش آموخگان این مرکز است، و این مشکل نیز با کمک سایر دستگاه های شهری قابل رفع است. جوانی که در این مرکز آموزش ببینید حتی توانایی کار آفرینی را نیز پیدا می کند و می تواند تعدادی از افراد بیکار را به روی کار بیاورد.

  وی بر نوآوری در ارایه آموزش های مورد نیاز جامعه و توجه به مهارت آموزی در طول زندگی افراد تاکید کرد و در پایان گفت: برای رسیدن به بهره وری در تمامی امور و برخوردار شدن از اقتصادی پویا توجه به مسایل یاد شده اجتناب ناپذیر است.

  انهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  6 × یک =