گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۵/۱۹ - ۱۷:۴۲


  ۵۰درصد کارجویان آبیکی پس از فراگیری مهارت های لازم صاحب شغل می شوند

  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین گفت: نزدیک به ۵۰ درصد کارجویان شهرستان آبیک پس از فراگیری مهارت های لازم توسط آموزش های فنی و حرفه ای صاحب شغل می شوند. سید محمد حسینی روز یکشنبه نوزدهم مردادماه در جمع مسئولین فنی و حرفه ای شهرستان آبیک و نیز با حضور شهردار، بخشدارا، […]

  Print Friendly

  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین گفت: نزدیک به ۵۰ درصد کارجویان شهرستان آبیک پس از فراگیری مهارت های لازم توسط آموزش های فنی و حرفه ای صاحب شغل می شوند.

  IMG_0770

  سید محمد حسینی روز یکشنبه نوزدهم مردادماه در جمع مسئولین فنی و حرفه ای شهرستان آبیک و نیز با حضور شهردار، بخشدارا، تعدادی از اعضای شورای شهر و سایر مسئولین شهرستان آبیک که به مناسبت گرامیداشت هفته ملی مهارت با حضور استاندار در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره ی نه شهرستان آبیک برگزار شد، افزود: به طور میانگین سالانه نزدیک به ۱۵هزار نفر در مراکز ثابت (دولتی) آموزش فنی و حرفه ای براساس نیاز به کسب مهارت می پردازند.

  IMG_0777

  وی با بیان اینکه حدود ۸تا ۹ هزار نفر از آموزش دیدگان مراکز ثابت فنی و حرفه ای استان را کارجویان تشکیل می دهند، اظهار کرد: سالانه بیش از ۴هزار نفر از این افراد با فراگیری مهارت در حرفه ها و رشته های مختلف وارد بازار کار می شوند.

  IMG_0769

  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان، توسعه مهارت آموزی را موجب کاهش معضل بیکاری در جامعه دانست و گفت: آموزش های فنی و حرفه ای در استان هم اکنون متناسب با نیازهای جامعه طراحی و به متقاضیان و کارجویان ارائه می گردد.

  حسینی گفت: آموزش های این دستگاه متناسب با آمار شاغلین در سه حوزه صنعت، کشاورزی و خدمات انجام می شود.

  حسینی با اشاره به نیازسنجی آموزش فنی و حرفه ای در سطح روستاهای استان، اظهار کرد: با پیاده سازی طرحی، این موضوع را در بخش صنایع نیز دنبال کرده ایم.

  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین با اشاره به تحقق دولت الکترونیک در این دستگاه، گفت: هم اکنون ضمن راه اندازی اتوماسیون اداری و حذف کاغذ در فرایندهای اداری این اداره کل، پورتال سازمان آموزش فنی و حرفه ای این امکان را برای هموطنان فراهم آورده که با مراجعه به آن از وجود رشته های مورد نیاز در مراکز مختلف آگاه و به طور الکترونیکی و بدون مراجعه حضوری اقدام به ثبت نام نمایند.

  وی در ادامه به تفاهم نامه های اداره کل آموزش فنی و حرفه ای با دستگاه ها و نهادهای مختلف از جمله حوزه های علمیه، کانون های مساجد، کمیته امداد امام(ره)، بهزیستی و بسیج سازندگی اشاره کرد و گفت: در قالب این تفاهم نامه ها مهارت آموزی به جامعه اهداف از سوی مربیان فنی و حرفه ای انجام می شود.

  وی گفت: در سطح شهرستان آبیک افراد زیادی را داریم که متأسفانه بدون هیچ آموزشی ۲ رکن اصلی سلام مردم را در کنترل خود دارند، یکی از آن ها نانوایان هستند، طبق آمارها بیش از ۸۰ درصد نانوایان دارای تحصیلات کمتر از پنجم ابتدایی هستند. ما سعی بر این داریم که آموزش های لازم به آن ها به صورت رایگان بدهیم. گروه دوم کارگران ساخمانی هستند، که با نداشتن تجربه کافی وارد کار شده که علاوه بر به خطر انداختن جان خود، جان سایر مردم را نیز به خطر می اندازد.

  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین گفت: در سطح شهرستان آبیک افراد جویای کار ولی بدون مهارت زیادی داریم، که متأسفانه از خدمات ما در مجموعه فنی حرفه ایی اطلاعی ندارند. ما به اندازه توان خود با با زدن بنر و سایر تبلیغات سعی در ایجاد آگاهی بین جوانان را داریم، اما این کار باید با همکاری سایر مسئولین شهری انجام شود.

  IMG_0787

  حسینی در پایان با تاکید بر حمایت مسوولان برای ترویج فرهنگ کار در جامعه، گفت: تقویت آموزش های فنی و حرفه ای دستیابی به این هدف را تسهیل می کند.

  IMG_0790

  در ادامه مراسم افراد حضور یافته در این مراسم از کلاس ها ی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره ی نه شهرستان آبیک بازدید کردند.

  IMG_0782

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  + 7 = چهارده