گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۵/۱۹ - ۱۵:۲۸


  تا نام شرکت های متخلف بر ملا نشود ما شیر نمی خریم/ نگرانی مردم آبیکی بی پاسخ مانده است

  نگاه آبیک: بدقولی مسئولان وزارت بهداشت برای معرفی بموقع متخلفان صنایع لبنی، این شائبه را پیش می‌آورد که مبادا پشت پرده، بازی دیگری در جریان است و اصلا قصدی برای معرفی متخلفان وجود ندارد. به گزارش نگاه آبیک، همین یک هفته پیش بود که رسول دیناروند، رییس سازمان غذا و دارو در گفت‌وگو با جام‌جم […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: بدقولی مسئولان وزارت بهداشت برای معرفی بموقع متخلفان صنایع لبنی، این شائبه را پیش می‌آورد که مبادا پشت پرده، بازی دیگری در جریان است و اصلا قصدی برای معرفی متخلفان وجود ندارد.

  شیر-ایران-فرآورده+های+لبنی-معرفی

  به گزارش نگاه آبیک، همین یک هفته پیش بود که رسول دیناروند، رییس سازمان غذا و دارو در گفت‌وگو با جام‌جم بصراحت اعلام کرد که تا هفته آینده، اسامی متخلفان صنایع لبنی که در لبنیات پرچرب، روغن غیرمجاز «پالم» می‌ریزند، به رسانه‌ها و افکار عمومی معرفی می‌شوند، اما روز گذشته، وزیر بهداشت در حاشیه افتتاح طرح اورژانس ‏هوایی قم گفت: ‏اسامی این شرکت‌ها به قوه قضاییه ارسال خواهد شد، زیرا اجازه رسانه‌ای کردن آنها را نداریم، البته پلمب ‏کردن چنین کارخانه‌هایی بر عهده وزارت بهداشت و اداره استاندارد است که در حال انجام است.

  وزیر بهداشت در حالی از رسانه‌ای نشدن اسامی این شرکت‌های متخلف صحبت کرده است که پیش از این، مسئولان این وزارتخانه از معرفی زود هنگام این شرکت‌ها خبر داده بودند و حتی از مردم خواسته شده بود تا زمان معرفی متخلفان، فعلا مردم از خرید شیر و ماست پرچرب بپرهیزند.

  البته رییس سازمان غذا و دارو وعده داده است که با مشخص شدن جمع‌بندی‌ها، متخلفان معرفی می‌شوند و پس از آن وزارت بهداشت با اطمینان به مردم اعلام می‌کند که در مورد چه فرآورده‌هایی نگران نباشند.

  اما پیش از این قرار بود که در همین هفته، نتیجه این تحقیقات و بازرسی‌ها به افکار عمومی اعلام شود تا مردم بدانند چه شرکت‌هایی در شیر و ماست مصرفی مردم، روغن پالم می‌ریزند؛ روغن‌هایی وارداتی و ارزان‌قیمت که به گفته دیناروند، از عوامل سکته‌های قلبی در کشور به شمار می‌آید.

  وزارت بهداشت اعلام کرده که تاکنون آزمایشگاه مرجع تهران ۹ نمونه از محصولاتی را کشف کرده که در این محصولات لبنی، از روغن پالم استفاده می‌شود. حال اگر اسامی این برندها به افکار عمومی نیز معرفی شود، بی‌گمان مردم دیگر از این محصولات ناسالم استفاده نمی‌کنند و خود به خود سلامت محصولات لبنی توزیع شده در بازار هم افزایش پیدا می‌کند اما با معرفی نشدن این شرکت‌ها و توپ را به زمین سیستم قضایی انداختن، این پرسش را به وجود می‌آورد که آیا زور شرکت‌های تولیدکننده محصولات لبنی غیرمجاز، آنقدر زیاد هست که وزارت بهداشت را وادار به سکوت اجباری کرده باشد؟

  نگرانی مردم کشور و شهرستان آبیک، بی‌پاسخ مانده است

  شیر

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک مردم شهرستان آبیک در گفتگوی میدانی که با نگاه آبیک داشتند، گفتند: ما بعد از شنیدن اخبار بسیار نگران این موضوع هستیم، و تا افشا نشدن نام شرکت ها هیچ گونه فراورده لبنی را خریداری نمی کنیم.

   به علت عدم توجه مسئولین به نگرانی های مردم و عدم افشای نام شرکت های متخلف گفتند: ما تا افشا نشدن نام متخلفین از خرید شیر خودداری می کنیم.

  این امر علاوه بر منفی کردن افکار مردم نسبت به مسئولین و سایر شرکت های تولید کننده محصولات لبنی، با کاهش سرانه مصرف شیر در سطح شهرستان رو به رو می شویم. هم اکنون سرانه مصرف شیر ایران نود و یک کیلو گرم اس و این در حالی است که در کشورهای جهان این میزان به ۳۰۰ کیلوگرم می رسد، حال با اتفاقات رخ داده این میزان کاهش نیز میابد و این موضوع باعث می شود، در آینده ما نسلی کوتاه قد و با پوکی دندان و اسخوان رو به رو می شویم.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  + 8 = هفده