گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۵/۱۶ - ۱۳:۳۱


  علیمحمدی: خبرنگاران پلی هستند برای مردم تا مشکلاتشان را به گوش مسئولین برسانند

  نگاه آبیک: علیمحمدی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست خبری که به مناسبت روز خبرنگار با جمعی از خبرنگاران شهرستان آبیک داشت، گفت: خبرنگاران پلی هستند برای مردم تا مشکلات و معذلات خود را به گوش مسئولین برسانند. به گزارش خبرنگار نگاه آبیک؛ علیمحمدی ضمن تبریک روز خبرنگار و آرزوی موفقی برای خبرنگاران […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: علیمحمدی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست خبری که به مناسبت روز خبرنگار با جمعی از خبرنگاران شهرستان آبیک داشت، گفت: خبرنگاران پلی هستند برای مردم تا مشکلات و معذلات خود را به گوش مسئولین برسانند.

  IMG_0532

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک؛ علیمحمدی ضمن تبریک روز خبرنگار و آرزوی موفقی برای خبرنگاران افزود: جنس و نوع کار خبرنگاری طوری است که با اداره فرهنگ و ارشاد اجین است، و به نوعی اهداف مشرکی را دنبال می کنند.

  IMG_0534

  وی گفت: متاسفانه در حوزه خبر و خبر رسانی آبیک به شدت ضعیف است و راه زیادی دارد تا به جایی که درخور مردم این شهرستان باشد، برسد. با توجه به اینکه اینجانب تجربه کار در شهرستان های دیگر مانند الوند را دارم، دوست دارم قدمی در رفع مشکلات شما بردارم تا آبیک بتواند به جایگاه اصلی خود در بحث خبر رسانی برسد.

  IMG_0531

  وی در ادامه نشست از خبرنگاران خواست به مشکلات خود اشاره کنند؛ از جمله این مشکلات که در این نشست به  آن اشاره شد، عدم سازماندهی مناسب خبرنگاران و اطلاع جلسات از سوی مسئولین به خبرنگاران بود، که علیمحمدی در این باره گفت: ما برای رفع این مشکل اسامی خبرنگاران به همراه شماره تماس شان را در اخیار ادارات گذاشته تا آن ها بتوانند برای اطلاع رسانی به شما خبر دهند تا بتوانید پوشش دهی مناسبی انجام دهید.

  از دیگر مشکلاتی که خبرنگاران به آن اشاره کردند، مشکلات مالی، بیمه خبرنگاری، کارت خبرنگاری و همچنین عدم همکاری و مصاحبه نکردن بعضی از مسئولین با خبرنگاران بود، که رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در این باره گفت: بیمه و کارت خبرنگاری حق مسلم شما خبرنگاران است و من هم قول می دهم هر کاری از دست ما بر بیاید و هرجا لازم به همکاری بود، ما نیز حضور داریم و با آنها همکاری می کنیم، برای همین منظور ما هماهنگی های لازم را با وزارت خانه ارشاد انجام داده ایم و شما می توانید با مراجعه به سایت وزارت خانه فرهنگ و ارشاد برای ثبت کارت خبرنگاری مراجعه و اقدام کنید.

  IMG_0533

  علیمحمدی در ادامه با بیان این خبر که برای کمک به خبرنگاران کلاس های رایگان عکاسی برگزار خواهند کرد، افزود: ما کلاس هایی را برای دوره های خبر نویسی و گزارشگری در شهرستان برگزار خواهیم کرد تا بتوانیم استعدادها را شناسایی کنیم و از این استعدادها برای شهرستان استفاده کنیم.

  وی افزود: در بحث مالی که تمام ما گرفتار آن هستیم، اما من قول می دهم پس از دریافت اعتبار، اعتباری برای این موضوع اختصاص دهیم.

  وی با بیان این که کار خبر کاری اس که از روی عشق و علاقه است گفت: خبرنگار از روی عشق و علاقه ایی که دارد در این حوزه فعالیت می کند و کمتر به چشم مالی به این شغل نگاه می کند.

  علیمحمدی ادامه داد: من اعتقاد دارم که یکی از تاثیرگذار ترین اقشار در امور سیاسی، دینی، مذهبی و فرهنگی خبرنگاران هستند و  مردم عادی نمی توانند این تأثیرگذاری را داشته باشند، و این موضوع وظیفه خبرنگاران را سنگین تر می کند.

  وی در پایان از خبرنگاران خواست که صداقت را سرلوحه امور خود قرار دهند، ادامه داد: در حوزه خبر و خبر رسانی باید صداقت و امانت داری کلام سر لوحه خبرنگاران باشد تا این اعتماد دوطرفه با مسئولین و شهروندان به وجود بیاید. در پایان وی با لوح های قدیری از خبرنگاران شکر کرد.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  8 − چهار =