گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۵/۱۵ - ۱۹:۴۰


  بیانیه شورای امنیت در محکومیت داعش

  نگاه آبیک: شورای امنیت سازمان ملل متحد در بیانیه ای اتحاد عراقی ها در برابر گروه تروریستی داعش را خواستار شد. به گزارش نگاه آبیک به نقل از مشرق، الیوم السابع نوشت: شورای امنیت سازمان ملل متحد در بیانیه ای حمله داعش به منطقه سنجار و تلعفر در استان نینوا عراق را محکوم کرد. در این […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: شورای امنیت سازمان ملل متحد در بیانیه ای اتحاد عراقی ها در برابر گروه تروریستی داعش را خواستار شد.

  بیانیه شورای امنیت
  به گزارش نگاه آبیک به نقل از مشرق، الیوم السابع نوشت: شورای امنیت سازمان ملل متحد در بیانیه ای حمله داعش به منطقه سنجار و تلعفر در استان نینوا عراق را محکوم کرد.

  در این بیانیه از سرنوشت صدها هزار عراقی که اغلب آنها اقلیت هستند به ویژه ایزدی ها و مهاجرت آنها از مناطق خود به دلیل حملات داعش ابراز نگرانی شدید شده است.

  در این بیانیه اقدامات داعش علیه شهروندان اقلیت به ویژه مسیحیان عراقی با تندترین عبارات محکوم شده است. شورای امنیت اعلام کرد که اقلیت های عراقی صدها سال در سنجار و دیگر مناطق استان نینوا زندگی کرده اند و بسیاری از آنها در حال حاضر مهاجرت یا فرار کرده اند و همچنین بسیاری از آنها ربوده و اعدام شده اند.

  شورای امنیت همچنین از تمام عراقی ها خواست که با حمایت جامعه جهانی در برابر تهدیدی که هویت و آینده عراق را هدف قرار داده است با یکدیگر متحد باشند.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  نُه − 4 =