گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۵/۱۵ - ۱۹:۳۱


  رسانه‌های انگلیسی‌زبان/ رفع تحریم ها بوسیله قرارداد بزرگ نفتی ایران و روسیه

  نگاه آبیک: پوتین با امضای این قرارداد بزرگ نفتی با ایران، به نوعی تحریم های علیه ایران را کنار خواهد زد. این قرار داد ۵ ساله به ایران کمک خواهد کرد که فروش نفتی خود را جبران کند. به گزارش نگاه آبیک به نقل از جام نیوز، برخی رسانه ها و مطبوعات انگلیسی‌ زبان، امروز […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: پوتین با امضای این قرارداد بزرگ نفتی با ایران، به نوعی تحریم های علیه ایران را کنار خواهد زد. این قرار داد ۵ ساله به ایران کمک خواهد کرد که فروش نفتی خود را جبران کند.

  به گزارش نگاه آبیک به نقل از جام نیوز، برخی رسانه ها و مطبوعات انگلیسی‌ زبان، امروز (چهارشنبه، ۱۵ مرداد ۹۳) عناوین زیر را پوشش خبری داده اند:

   روزنامه انگلیسی دیلی تلگراف (telegraph):

  پوتین به دنبال امضای قرارداد نفتی به ارزش ۲۰ میلیارد دلار را با ایران می باشد.

  این روزنامه نوشت: پوتین با امضای این قرارداد  بزرگ نفتی با ایران، به نوعی تحریم های علیه ایران را کنار خواهد زد. این قرار داد ۵ ساله به ایران کمک خواهد کرد که فروش نفتی خود را جبران کند.

  روزنامه صهیونیستی هاآرتص (haaretz):

  نظرسنجی و تحقیقات هاآرتص: اسرائیلی ها بر این باورند که نه اسرائیل پیروز جنگ اخیر بوده است و نه مقاومت حماس.

  این روزنامه درست یک روز بعد از پذیرش چند شرط حماس برای آتش بس توسط توسط اسرائیل در تیتر یک خود نوشت: اکثریت اسرائیلی ها بر این باورند که این جنگ، پیروز نداشته است و نمی توان اسرائیل و یا حماس را پیروز واقعی این جنگ برشمرد.

  یدیعوت آحارنوت (ynetnews):

  صلیب سرخ در غزه: باسازی غزه سال ها طول خواهد کشید.

  این روزنامه نوشت: یکی از مقامات صلیب سرخ حاضر در غزه در مصاحبه ای که با گزارشگر یدیعوت آحارنوت داشته است اعلام کرده است، در اکثر مناطق غزه برق وجود ندارد و مردم با کمبود آب آشامیدنی روبرو هستند.

  با وجود اعلام آتش بس بسیاری از مردم غزه نگران برکشت به منازل خود هستند و همچنان در پناهگاه های غزه بسر می برند.

  خبرگزاری رویترز (Reuters):

   حمله به یک مرکز آموزشی نظامی در نزدیکی پایتخت افغانستان به کشته شدن یک ژنرال دو ستاره ارتش آمریکا و مجروح شدن ۱۵ نفر دیگر انجامید.

  در همین حال فرماندهی نیروهای کمک به امنیت افغانستان (ایساف) کشته شدن یک نظامی ناتو در این حمله را تایید کرد. بر این اساس حمله مذکور به پایگاهی انجام شده که در آن افسران ناتو به آموزش نیروهای نظامی افغان می پردازند.

   انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  4 + سه =