گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۵/۱۴ - ۱۳:۵۵


  شهروند فرانسوی: آمریکا دلیل نا امنی کشورهای خاورمیانه و افغانستان شده است

   نگاه آبیک: جوان فرانسوی که پیام آور صلح به کشور ایران و سایر کشورهای جهان بود، در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار نگاه آبیک گفت: ما سعی داشتیم این پیام صلح را به سر تا سر جهان ببریم اما متاسفانه بدلیل نا امنی که امریکا در کشورهای خاورمیانه و افغانستان و پاکستان ایجاد کرده است نوانستیم […]

  Print Friendly

   نگاه آبیک: جوان فرانسوی که پیام آور صلح به کشور ایران و سایر کشورهای جهان بود، در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار نگاه آبیک گفت: ما سعی داشتیم این پیام صلح را به سر تا سر جهان ببریم اما متاسفانه بدلیل نا امنی که امریکا در کشورهای خاورمیانه و افغانستان و پاکستان ایجاد کرده است نوانستیم به آن کشورها برویم.

  IMG_0505

  این جوانان فرانسوی  در پرسش و پاسخی با خبرنگار نگاه آبیک  داشند، این چنین پاسخ دادند.

  نگاه آبیک: قبل از اینکه وارد ایران بشید نظر شما درباره مردم ایران چطور بود؟

  جوان فرانسوی: به علت تبلیغات سوءکه در رسانه های غربی علیه ایران شده بود، علی الخصوص در جریان انرژی هسته ایی تبلیغات زیادی در رسانه های غربی علیه مردم و دولت ایران شده بود و ما فکر می کردیم ملت ایران مردمی جنگجو، خشن و در فشار زیادی زندگی می کنند و دولت ایران مردم را تحت ظلم و فشار حکم رانی می کنند، اما با ورود به ایران و گشتن در بین مردم ایران متوجه دروغ هایی که در رسانه ها پخش می شود شدیم و مردم ایران را بسیار مهمان نواز، خونگرم و با محبت دیدیم و بسیار خوشحالیم که به ایران آمدیم و فهمیدیم که تا به امروز چه فکرهای اشتباهی درباره ملت ایران داشتیم.

  نظر شما درباره نسل کشی و کودک کشی رژیم غاصب اسرائیل چیست؟

  جوان فرانسوی: ما حرکت خودمان را برای رساندن پیام صلح آغاز کردیم و این نسل کشی را محکوم می کنیم، ما نمی خواهیم در جهانی زندگی کنیم که در آن یک دولتی که وجود خارجی ندارد به خودش اجازه بدهد که اینطور مردم و کودکان بی گناه غزه را بکشد و حتی به بیمارستان ها، مدارس و سایر مکان های عمومی موشک پرتاب کنند و اینطور بی رحمانه مردم را قتل عام کنند. ما از دولت های جهان می خواهیم تا یک صدا جلوی این نسل کشی بایستند و نگذارند دولت غاصب اسرائیل مردم و کودکان بی گناه فلسطین را بکشند. اسرائیل باید دست از این کودک کشی بردارد و خاک فلسطین را رها کند و بگذارند مردم فلسطین زندگی کنند.

  نگاه آبیک: نظر شما درباره سکوت کشورهای عربی و حمایت آمریکا و سایر دولت های اروپایی چیست؟

  جوان فرانسوی: ما از کشورهای عربی که هم زبان و هم دین مردم مظلوم غزه هستند توقع بیشتری داشتیم اما آنها با سکوت خود ترس شان را نشان دادند و ما واقعا از این موضوع متاسف هستیم. کشورهای اروپایی و آمریکا که خودشان جلو دار حقوق بشر هستند با این حرکت خود عکس این قضیه را ثابت کردند و چهره ی واقعی خودشان را در جهان نشان دادند، اما من باید همین جا بگویم که مردم کشورهای اروپایی و آمریکا با دولت شان فرق دارند و اعتراض خود را با این تظاهرات نشان می دهند و دعا می کنیم سریع تر مردم مظلوم غزه طعم آزادی را بچشند و بتوانند در آرامش و آسودگی زندگی کنند.

  نگاه آبیک: هدف شما از این سفرها و آمدن به ایران چیست؟

  جوان فرانسوی: ما این سفر رو با هدف اعلام پیام صلح کشورمان فرانسه به تمام دنیا آغاز کرده ایم. ابتدا سفر خودمان را از جنوب شرق آسیا کشورهای چین، سنگاپور، مالزی آغاز کردیم و به علت خطرات و نا امنی که به وسیله کشور آمریکا در کشورهای افغانستان و پاکستان بوجود آمده است؛ متاسفانه نتوانستیم در آن کشورها با دوچرخه رکاب بزنیم و با هواپیما از نپال مستقیم به ایران آمدیم و الان ۳ روز است که در ایران هستیم و پیام صلح کشورمان را به مردم ایران رسانیدم.

  نگاه آبیک: چطور این مسیر ها را طی کردید؟

  جوان فرانسوی: ما این کشورها را با دوچرخه رکاب زده ایم. ما سه نفر  نماینده مردم کشور فرانسه هستیم. ما دوچرخه را به عنوان وسیله خودمان انتخاب کردیم که علاوه بر اعلام پیام صلح بین کشورهای جهان دوچرخه را به عنوان خودرویی که هیچ آلودگی ندارد، و کره زمین که دچار بحران آلودگی هوا شده است، با معرفی دوچرخه به عنوان وسیله ایی که آلودگی ندارد و به سلامتی انسان کمک می کند، انتخاب کردیم.

  نگاه آبیک: برخورد مردم ایران را چطور دیدید؟

  جوان فرانسوی: ما بسیار شکه شدیم و برای ما رفتار مردم ایران بسیار غیر منتظره بود. تفاوت های زیادی بین رفتار و فرهنگ مردم ایران با فرانسه وجود دارد و همین تفاوت ها بود که ما را شگفت زده کرد.

  نگاه آبیک: نظر شما درباره مردم آبیک چیست ؟

  مردم این شهر بسیار مهربان، خوش قلب، با محبت و مهمان نواز هستند و به محض ورود ما برخورد خیلی خوبی با ما داشتند و محلی را برای استقرار ما فراهم کردند در صورتی که ما در کشورهای دیگه مردم آن کشورها اصلا برایشان مهم نبود که ما در کجا می مانیم و چه می خوریم و اصلا توجهی به ما نداشتند اما در کشور ایران ما معنای واقعی مهمان نوازی را فهمیدیم.

  IMG_0506

  متاسفانه در آبیک به علت نبود امکانات رفاهی و اقامتی این توریستان مجبور شدند در کنار پارک بخوابند و خوشبختانه با حضور مأمورین آتش نشانی آن ها را به ساختمان آتش نشانی بردند و آن ها را در آن ساختماان استقرار دادند.

  جا دارد که اینجا به مسئولین گوشزد کرده که جایی برای اقامت مسافران تهیه کرده تا مسافران بین راهی ، افرادی که دچار سانحه شده اند و گه گاهی توریستانی که از این جا عبور می کنند، بتوانند در این مکان استقرار پیدا کنند.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  2 × پنج =