گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۵/۱۰ - ۱۶:۴۰


  حتی اگر غزه اشغال شود باز فلسطین پیروز است

  حجت الاسلام سید ابوتراب موسوی در آیین عبادی و سیاسی این هفته نماز جمعه شهر آبیک گفت: جنگ ناجوانمردانه صهیونیست علیه مظلوم و بی پناه غزه که در این جنگ مردم مقاوم و سرافراز فلسطین پیروزند. وی اظهار کرد: رژیم پلید و غاصب اسرائیل جنگ مام عیار زمینی هوایی و دریایی را علیه مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین آغاز کرده و […]

  Print Friendly

  حجت الاسلام سید ابوتراب موسوی در آیین عبادی و سیاسی این هفته نماز جمعه شهر آبیک گفت: جنگ ناجوانمردانه صهیونیست علیه مظلوم و بی پناه غزه که در این جنگ مردم مقاوم و سرافراز فلسطین پیروزند.

  IMG_0081

  وی اظهار کرد: رژیم پلید و غاصب اسرائیل جنگ مام عیار زمینی هوایی و دریایی را علیه مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین آغاز کرده و در این حملات چهار هدف را دنبال می کنند؛ اولین هدف آنها اشغال کامل غزه خلا سلاح کامل حماس نابودی گذرگاه های نظامی و پایگاه های مقاومت از جمله مهم ترین اهداف اسرائیل است اما به لطف خدا تا به امروز به هیچ کدام از اهداف پلید خود نرسیده اند بلکه نیروهای مقاومت تمامی مناطق جنوبی اسرائیل را در زیر آتش خود قرار داده اند.

  موسوی ضمن شکر از حضور مردم آبیک در روز قدس گفت: روز قدس سال نودو سه نشان دهنده این بود که از شرق عالم تا قرب عالم حامی مردم مظلوم و بی دفاع غزه هستند و اسرائیل این رژیم غاصب و گرگان خون آشام و بی رحم صهیونیسم محکوم می کنند.

  موسوی افزود: مردم غیر مسلمان جهان از نسل کشی که توسط این گرگ ها انجام شده و مردم مظلوم فلسطین که سالیان سال است که در محاصره اند به خروش آمده اند و مظلومین غزه احساس کردند که تنها نیستند.حتی در آمریکا و فرانسه و سران کشورهای اروپایی نیز تظاهرات زیادی علیه این نسل کشی صورت گرفته است. سران کشورهای عربی از ترس آمریکا و همچنین ترس از دست دادن مقام های خود سکوت کرده اند و هیچ حرفی از این نسل کشی نمی زنند و حتی از این رژیم غاصب و ستم گر حمای نیز می کنند.

  وی گفت: مقاوم فلسطین تا به امروز بیش از ۱۵۰۰ شهید که بیشتر آنان را زنان و کودکان تشکیل داده اند و همچنین بیش از ۸۵۰۰ مجروح؛ آنچنان عرصه را بر نیروهای سهیونیستی تنگ کرده اند که به تنهایی نتوانستند از پس نیرو های مقاومت بر بیاییند و دس به دامان نیرو ها و سلاح های آمریکائی شدند در این منطقه که کمتر از ۴۸۰ کیلومتر مربع است و جمعیتی کمتر از یک میلیون و هشتصد هزار نفر جمعیت دارد و این جمعیت سالیان سال است که در محاصره بدون آب ، برق ، گاز ، پناه گاه و حتی دارو و بیمارستان به سر می برند با این حال اسرائیل به سطوح آمده.

  نماز جمعه

  خطیب نماز جمعه شهرستان آبیک گفت: یک کشور ۴۸۰ کیلومتری با جمعیتی کمتر از یک میلیون و هشتصد هزار نفر اسرائیل وا مانده است اگر کل سرزمین غزه را اسرائیل شخم بزند باز هم شکست خورده است. اگر همه غزه را که نمی توانند بگیرند بر فرض مهال بگیرند باز هم شکست خورده اند و این شکست خفت بارشان شکست اریخی خواهد شد زیرا حماس با این امکانات کم بیش از ۱۳۰ سربازان آموزش دیده اسرائیل را کشته و تعداد زیادی را زخمی کرده اند بیش از ده ها تانک و یک فروند هواپیمای اف ۱۶ را مورد هدف حمله قرار داده اند .

  وی اضافه کرد:کفارین جهان دست به دست هم دادند در این منطقه کوچک از زمین ، دریا و آسمان آنجا را زیر موشک های خود قرار داده اند؛ این پیروزی نیست بلکه شکستی است تاریخی که در ذهن ها ماندگار می شود.

  موسوی گفت اسرائیل کرانه باختری پیوند بدهد که آنها نیز محمود عباسی شوند اما حالا نه تنها غزه به کرانه باختری نپیوسته است بلکه کرانه نیز به غزه پیوند خورده است و آنها نیز حماسی شده اند.

  وی ادامه داد ما مسلمانان ان است که کفر در مقابل اسلام ایستاده است و اعراب نیز سکوت پیشه کرده اند و پراکندگی بین شیعه و سنی به وجود آمده است. درمان مردم فلسطین این اس که هر فلسطینی یک رأی بدهند. همه مردم مسلملن جهان موظف اند که به ابن مردم مظلوم کمک کنند و هرطور که می توانند به آنها کمک کنند از نظر مالی تسلیحاتی حتی معنوی کمک کنند تا انشاالله اسرائیل را ریشه کن شود.

  موسوی درباره رویداد های هفته نیز گفت: ۱۰ مرداد روز جهانی شیر مادر است و بهترین، سالم ترین و مناسب ترین غذا برای نوزاد، شیر مادر است. قرآن خوردن شیر از پستان مادر را واجب دانسته و اگر استفاده نکند دچار عقب افتادگی ذهنی می شود.

  موسوی ادامه داد: کودکانی که با شیر مادر تغذیه شده اند در آینده بهتر با استرس و خشم کنار می آیند. در واقع کودکانی که در دوران نوزادی و کودکی از شیر مادر استفاده کرده اند در مقایسه با کودکانی که با شیر خشک تغذیه شده اند در بزرگسالی کمتر دچار حالات شدید اضطرابی و عصبانیت می شوند.

  تحقیقات قبلی نیز حاکی از آن بود که شیر مادر موجب جلوگیری از بسیاری مشکلات و بیماری ها از جمله بیماری های قلبی در کودک می شود و از آنجایی که عموما بیماری های قلبی با استرس ارتباط دارند این تحقیق نیز مهر تاییدی بر این ادعا است.  بررسی های دانشمندان سوئدی نشان می دهد افرادی که از شیر مادر تغذیه نکرده اند در سال های آینده ی زندگی در حدود ۴ برابر بیشتر دچار استرس های شدید می شوند.

  این بررسی ها روی بیش از ۹۰۰۰ کودک در سن ۵ تا ۱۰ سال انجام شده و با توجه به ارزیابی آن ها در منزل و مدرسه توسط کارشناسان ارائه شده است.  البته این بررسی ها در شرایط طبیعی زندگی بوده و نه در شرایط اکتسابی محیط زندگی. برای مثال در شرایطی که والدین یک کودک ۵ تا ۱۰ ساله طلاق گرفته اند و یا یکی از آن ها فوت کرده است نمی توان انتظار داشت که کودک علائم استرس را از خود نشان ندهد.

  اما جالب این جاست که بدانید حتی در چنین شرایطی نیز کودکانی که از شیر مادر تغذیه کرده اند ۲ برابر شرایط عادی دچار اضطراب شدید می شوند در صورتی که کودکانی که از شیر خشک استفاده کرده اند در حدود ۹ برابر دچار حملات شدید اضطراب و هیجان قرار می گیرند.  به همین دلیل به مادران توصیه می شود که به جز در موارد خاص و با مشورت پزشک از شیر دادن به کودک خود خودداری نکنند.

  شیر مادر نوزاد را از ناهنجاری های رفتاری مصون می کند

  وی ادامه داد: که نوزادانی که به مدت چهار ماه یا بیشتر از شیر مادر تغذیه کرده اند، در آینده کمتر به مشکلات رفتاری دچار می شوند. ترکیب شیر مادر عامل موثری در کاهش موارد بروز ناهنجاری های رفتاری است. این مطالعه بر روی۱۰ هزار مادر و نوزادان آن ها انجام شده است. بر اساس گزارش منتشر شده، تغذیه با شیر مادر در نزدیک تر کردن رابطه مادر و فرزند هم موثر است. محققان پیش تر گزارش های زیادی درباره تاثیر مثبت تغذیه با شیر مادر مانند کاهش احتمال بروز عفونت های مختلف و کاستن از ابتلا به چاقی در دوران بزرگسالی منتشر کرده بودند.

  هنگامی که کودکان مورد ارزیابی به سن پنج سالگی می رسیدند، محققان از مادران شان درباره ی بروز مشکلات رفتاری مانند هیجان، بی قراری، دروغگویی و دزدی سوال کردند. نتیجه ی این مطالعه نشان داد که این مشکلات تنها در ۶ درصد کودکان تغذیه شده با شیر مادر بروز کرده است، در حالی که ۱۶ درصد کودکان تغذیه شده با شیر خشک دچار این ناهنجاری ها بودند. نکته ی دیگری که به وسیله محققان گزارش شده این است که بیشتر مادرانی که به فرزندان شان شیر داده اند، سن بالاتری داشتند، تحصیل کرده تر بودند و به طبقه اجتماعی بهتری تعلق داشتند.

  وی درباره شهادت شیخ فضل الله نوری گفت: ۱۱ مرداد شهادت شیخ فضل الله نوری یکی از رهبران جنبش مشروطه است که وقتی متوجه انحراف مشروطیت شد گفت: ما مشروطه بدون مشروعه نمی خواهیم. مشروطه بدون مشروعه هیچ تفاوتی با استبداد ندارد.

  وی در پایان راه نجات انسان را تقوا و پرهیزگاری اعلام کرد و گفت: آنچه مایع نجات انسان و ورود به بهشت جاودان است تقوا و پرهیزگاری و دروی از گناه و توبه به درگاه الهی است.

  مردم شهرستان آبیک در پایان نماز جمعه شعار هایی بر ضد حکام ظالم جهان و رژیم صهیونیست سر دادند، یکصدا گفتند:« مرگ بر اسرائیل، منشع هر جنایت شعار هر مسلمان شعار رهبر ما مرگ بر اسرائیل سر دادند. و با مشت های گره کرده بر ضد رژیم صهیونیستی شعارهایی سر دادند.

  انهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  پنج − 2 =