گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۵/۶ - ۱۳:۰۱


  برگزاری جلسه کمیته اجرایی بسیج دانش آموزی با محوریت طرح هجرت و طرح ولایت

   نگاه آبیک:  صبح امروز جلسه کمیته اجرایی بسیج دانش آموزی با محوریت طرح هجرت و طرح ولایت برگزار شد. صبح امروز جلسه کمیته اجرایی بسیج دانش آموزی با حضور یحیایی مدیر آموزش و پرورش، سرگرد شهبازی جانشین فرمانده سپاه ناحیه امام صادق(ع) آبیک، شاهکندی معاون آموزشی، پوردشت معاون پشتیبانی و سه نفر از کارشناسان اداره […]

  Print Friendly

   نگاه آبیک:  صبح امروز جلسه کمیته اجرایی بسیج دانش آموزی با محوریت طرح هجرت و طرح ولایت برگزار شد.

  طرح هجرت

  صبح امروز جلسه کمیته اجرایی بسیج دانش آموزی با حضور یحیایی مدیر آموزش و پرورش، سرگرد شهبازی جانشین فرمانده سپاه ناحیه امام صادق(ع) آبیک، شاهکندی معاون آموزشی، پوردشت معاون پشتیبانی و سه نفر از کارشناسان اداره آموزش و پرورش، زارعی فرمانده بسیج دانش آموزی و دو تن از روحانیون در محل دفتر مدیریت اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک برگزار شد.

  در این جلسه که با محوریت طرح هجرت دانش آموزان پسر و طرح ولایت برگزار گردید زارعی مسوول حوزه بسیج دانش آموزی توضیحاتی را در رابطه با طرح مذکور ارائه کرد.

  در ادامه سرگرد شهبازی جانشین فرمانده سپاه ناحیه امام صادق(ع) آبیک، با تاکید بر اجرای برنامه های فرهنگی در این حوزه مطالبی را بیان کرد و حاضران در جلسه نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص هر چه بهتر برگزار شدن طرح هجرت ارائه نمودند.

  وی هدف از برگزاری طرح هجرت را برای غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان به عنوان بستری برای فعالیت های سازندگی، بازسازی، رفع محرومیت ها و توسعه خدمات رفاهی و امور عام المنفعه است، اعلام کرد.

  وی افزود: طرح هجرت یکی از طرح‌های ولائی است که به فرمان و پیشنهاد مقام عظمای ولایت در کشور اجرا می‌شود و هر ساله با استقبال خوب جوانان همراه است.

  جانشین فرمانده سپاه ناحیه امام صادق(ع) آبیک تصریح کرد: اردوهای هجرت سازندگی نوعی کلاس انسان سازی و معرفت شناسی محسوب می شود و برکات آن علاوه بر داوطلبان، ساکنان مناطق کم برخوردار را بهره مند می کند.

  سرگرد شهبازی آموزش و آگاه سازی، هم افزایی و توانمند سازی در اردوهای طرح هجرت را مهم دانست و گفت: همکاری و هماهنگی مناسب دستگاه های اجرائی برای اجرای طرح هجرت، انجام فعالیت های معنوی و فرهنگی و نیز تلاش در محرومیت زدائی و فعالیت های عمرانی در اردوهای هجرت بسیار ضرورت دارد.

  وی افزود: با توجه به اینکه خیل عظیمی از دانش‌آموزان و جوانان در طول تابستان اوقات فراغت پیدا می‌کنند، غنی‌سازی اوقات فراغت این عزیزان از مهم‌ترین وظایف مسئولان است.

  جانشین فرمانده سپاه ناحیه امام صادق(ع) آبیک تصریح کرد: طرح هجرت ۳ با رویکردهای فرهنگی، عمرانی، آموزشی و مشاوره‌ای می‌تواند بهترین خدمت را به شرکت کنندگان در طرح و جامعه زیر پوشش آن ارائه دهد.

  سردگرد شهبازی با بیان اینکه آشنایی دانش‌ آموزان با زندگی جمعی، ارتقاء مهارت‌های عمومی و بهره‌مندی جامعه از خدمات ارائه شده در قالب طرح هجرت برای توسعه استان بسیار مؤثر است گفت: دانش‌آموزان باید با حفظ روحیه جهادی نسبت به بهسازی و زیبا سازی مدارس اقدام کنند و یاری گر دولت در این طرح باشند.

  وی افزود: این طرح شامل رنگ آمیزی کلاس‌ها و محوطه، مزین کردن دیوارهای آموزشگاه به احادیث ائمه اطهار(ع)، خط کشی و تعمیرات ساده برق‌کاری با هدف زیبا سازی و رنگ آمیزی  واحدهای آموزشی شهرستان آبیک است.

  وی افزود: نظام جمهوری اسلامی در دنیای کنونی بی‌نظیر است چرا که اسلام در رأس امورات کشور و جوانان به آن متکی‌اند.

  شهبازی خطاب به ادارات متولی طرح اوقات فراغت بیان کرد: ادارات نباید فقط به آمار بسنده کنند بلکه باید نتیجه‌گیری در خصوص این طرح‌ها را در نظر بگیرند و به سخنان رهبر انقلاب در خصوص جوانان و ارتباط آنان با اسلام توجه ویژه کنند.

  وی تأکید کرد: ما در مقابل جوانان و نوجوانان سه وظیفه مهم داریم که شامل شناخت جوانان و استفاده از فرصت‌های آنان، نظارت خانواده‌ها بر فرزندان و توجه بر تاثیر اعمال جوانان و نوجوانان بر اجتماع است.

  شهبازی در پایان اظهار کرد: توجه به طرح هجرت ۳ در کنار کلاس‌های طرح اوقات فراغت از دیگر عوامل تأثیرگذار بر جوانان و نوجوانان در زمینه‌های دینی و اجتماعی است که باید به این موضوع اهمیت ویژه‌ایی داده شود

  در پایان یحیایی مدیر آموزش و پرورش شهرستان آبیک ضمن جمع بندی مطالب و موضوعات مطرح شده ،خواستار انسجام بیشتر اعضا در اجرای دقیق طرح های هجرت و ولایت شد و بر گسترش عرصه های طرح هجرت بسیج دانش آموزی تاکید کرد.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  5 − چهار =