گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۵/۴ - ۱۳:۵۲


  اعلام مبلغ فطریه توسط ۴ مرجع تقلید

  به گزارش نگاه آبیک، تاکنون مرجع تقلید میزان زکات فطره را اعلام کرده اند که نظر آنها را در جدول زیر می خوانید.میزان فطریه اعلام شده: آیت الله نوری همدانی کسی که نان خور پدر به حساب می آید فطریه‌اش به عهده پدر است و اگر هزینه آنان به عهده اداره مربوطه باشد زکات فطره […]

  Print Friendly

  به گزارش نگاه آبیک، تاکنون مرجع تقلید میزان زکات فطره را اعلام کرده اند که نظر آنها را در جدول زیر می خوانید.میزان فطریه اعلام شده:

  فطریه

  آیت الله نوری همدانی

  کسی که نان خور پدر به حساب می آید فطریه‌اش به عهده پدر است و اگر هزینه آنان به عهده اداره مربوطه باشد زکات فطره بر کسی واجب نیست. همچنین کسی که سید نیست نمی تواند به سید فطره بدهد. احتیاط مستحب آن است که مبلغ فطریه فقط به فقرای شیعه داده شود و در این راه مصرف شود.

  آیت‌الله شبیری‌زنجانی   

  مبلغ زکات فطره را ۴۰۰۰ تومان عنوان شده است. هر شخص باید براى خودش و کسانى که نان‌خور او هستند، هر نفر یک صاع از خوراکی هاى رایج در آن منطقه، همچون گندم، جو، خرما، کشمش، برنج و مانند اینها، به مستحق�’ بدهد و اگر پول یکى از اینها را هم بدهد کافى است.

  آیت‌الله موسوی‌اردبیلی

  برای هر نفر به قیمت گندم ۴۰۰۰ تومان و به قیمت برنج ۱۵۰۰۰ تومان است.

  آیت‌الله علوی‌گرگانی

  ۵ هزار تومان بابت سه کیلو گندم برای هر نفر تعیین شده و کسانی که مایل به پرداخت فطریه از برنج هستند باید قیمت آن را ملاحظه کرده و به ازای هر نفر سه کیلو از آن را بپردازند و متوسط قیمت آن، مبلغ ۱۵ هزار تومان تعیین شده است.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  2 + = هفت