گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۵/۱ - ۱۸:۴۱


  کمیته‌ بین‌المللی صلیب سرخ،گلوله‌باران بیمارستان‌ها توسط اسرائیل را محکوم کرد

  کمیته‌ بین‌المللی صلیب سرخ حمله به بیمارستان الاقصی توسط اسرائیل در مرکز نوار غزه را، که منجر به مرگ دست‌کم چهار نفر و مجروح شدن تعداد زیادی شد، محکوم کرد. به گزارش نگاه آبیک به نقل از تسنیم؛ کمیته‌ بین‌المللی صلیب سرخ با محکومیت گلوله‌باران بیمارستان‌ الاقصی توسط اسرائیل در مرکز نوار غزه را محکوم کرد […]

  Print Friendly

  کمیته‌ بین‌المللی صلیب سرخ حمله به بیمارستان الاقصی توسط اسرائیل در مرکز نوار غزه را، که منجر به مرگ دست‌کم چهار نفر و مجروح شدن تعداد زیادی شد، محکوم کرد.

  qaza

  به گزارش نگاه آبیک به نقل از تسنیم؛ کمیته‌ بین‌المللی صلیب سرخ با محکومیت گلوله‌باران بیمارستان‌ الاقصی توسط اسرائیل در مرکز نوار غزه را محکوم کرد و بیان داشت: این بیمارستان دست‌کم چهار بار هدف حمله مستقیم قرار گرفت. در پی این حمله، بخش جراحی، بخش آی‌سی‌یو و تجهیزات حیاتی داخل بیمارستان به شدت آسیب دیدند، که در نتیجه در ارائه‌ خدمات درمانی اساسی وقفه ایجاد شد.

  براین اساس کمیته‌ بین‌المللی صلیب سرخ نیز فوراً وظایف و مسئولیت‌های نیروی دفاعی اسرائیل را در رابطه با تأسیسات و پرسنل درمانی به آنان گوشزد کرد، یعنی حفاظت از آنها و اتخاذ تمامی تدابیر احتیاطی لازم برای تضمین این که خسارتی به آنها وارد نشود. کمیته‌بین‌المللی صلیب سرخ همچنین، از نیروی دفاعی اسرائیل خواست تا از وارد کردن صدمات بیشتر به بیماران، پرسنل درمانی و دیگر غیرنظامیانی که در بیمارستان هستند خودداری کند. یک تیم از کمیته‌ بین‌المللی صلیب سرخ هم از این مکان بازدیدی به عمل آورد تا میزان خسارات‌های مالی و جانی را برآورد کند تا بتواند کمک‌های فوری خود را به آنجا اعزام کند.

  کریستین کاردون، رئیس دفتر نمایندگی فرعی کمیته‌ بین‌المللی صلیب سرخ در غزه گفت: در حال حاضر در غزه، پرسنل درمانی و بیماران، آمبولانس‌ها و بیمارستان‌ها، همگی در معرض خطر جدی هستند. این سانحه نیز جدیدترین نشانه برای این مدعاست. با این حال، حتی در بحبوحه‌ جنگ هم می‌شود دریافت مراقبت‌های درمانی در شرایطی ایمن را برای مردم تضمین کرد.

  کمیته‌ بین‌المللی صلیب سرخ الزام به احترام به و حفاظت از پرسنل درمانی، آمبولانس‌ها و تأسیسات درمانی را، آن‌چنان‌که در حقوق بین‌المللی بشردوستانه آمده، به تمامی طرف‌های درگیر یادآوری می‌کند. طرفین درگیری باید تضمین کنند که پرسنل درمانی در معرض خطر نبوده و صدمه نبینند، و بیمارستان‌ها و آمبولانس‌ها مورد حمله قرار نگرفته و خسارت نبینند یا از آنها سوءاستفاده نشود.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.