گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۴/۲۹ - ۱۱:۱۶


  دیدار مدیر آموزش و پرورش با خانواده های ۳تن از شهدای دانش آموز شهرستان آبیک

   در راستای تکریم و تجلیل از خانواده شاهد و ایثارگر، اعضای ستاد شاهد شهرستان آبیک، ضمن دیدار از خانواده های ۳ تن از شهدای دانش آموز شهرستان آبیک، قول مساعد مبنی بر نامگذاری مدارس در حال ساخت، به نام شهدای دانش آموز و معلم، دادند. مهرداد یحیایی، مدیر آموزش و پرورش به همراه  حسن نظافتی، […]

  Print Friendly

   در راستای تکریم و تجلیل از خانواده شاهد و ایثارگر، اعضای ستاد شاهد شهرستان آبیک، ضمن دیدار از خانواده های ۳ تن از شهدای دانش آموز شهرستان آبیک، قول مساعد مبنی بر نامگذاری مدارس در حال ساخت، به نام شهدای دانش آموز و معلم، دادند.

  دیدار از خانواده های شهدا

  مهرداد یحیایی، مدیر آموزش و پرورش به همراه  حسن نظافتی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان آبیک، و دیگر اعضای ستاد شاهد، با سه خانواده شاهد فرهنگی دیدار کردند.

  وی خاطرنشان کرد: این شهدا بودند که با فدای کردن جانشان باعث شدند، امروز ما در آرامش زندگی کنیم. شهیدان همانند خورشید، گرم و روشنایی بخشند. آنها حتی در پس ابرهای فراموشی ما به یادمان هستند.

  وی ادامه داد: شهیدان مهربانند مثل نسیم که یادشان دل‌هایمان را به عرش نزدیک‌تر می‌کند و روزهای پنجشنبه زیارت مزارهایشان جان‌هایمان را به ایمان آشناتر می‌سازد. براستی آسمانی که روزی فوج فوج کبوتر عاشق را در آغوش خویش داشت، اینک آرام، سر به گریبان یاد‌ها فرو برده است!

  یحیایی ادامه داد: خاکی که روزگاری محراب سالکان بود، امروز چه سر به زیر در اندیشه فردایی است که باید رازهای سر به مهر سجده‌های شبانه و گریه‌های مخفیانه را آشکار سازد. براستی چه زود گذشتند آن روزهای آبی؛ ماه‌های روشن و سال‌های پر از صداقت محض. آن روز‌ها هیچ کس خود را نمی‌دید. تنها عشق بود که دل‌ها را تسخیر می‌کرد. هیچ کس اندیشه بازگشت نداشت، که قافله سالار همه را به همراهی فرا خوانده بود.
  آن روز‌ها در بازار خاکریز‌ها تنها سکه رایج، عشق بود و زبان رسمی سنگرنشینان، زبان اخلاص. آن روز‌ها که گام ‌به جبهه آشنا می‌شد، دیگر دل کندن محال بود و بسیجی‌ها تنها با وعده عملیات دیگر به مرخصی می‌رفتند. در شهر هر روز سراغ اعزام را از فرماندهان می‌گرفتند.

  یحیایی گفت: شب‌ها دلتنگی خود را با مزارهای خاموش همسنگران شهید تقسیم می‌کردند و چه التماس‌هایی که از دوردست هم شنیده می‌شد. شب‌های جمعه دست در دست کمیل می‌گذاشتند و صبح‌های آدینه با ندبه، مولای خود را صدا می‌زدند. اما اینک رفته‌اند آن مؤمنانی صادق که به پیمان خویش با محبوب وفا کردند و گروهی نیز مانده‌اند چشم به راه و منتظر.

  وی اضافه کرد: آن روز‌ها گذشتند چونان نسیم و کاروان رفته و داغی بر دل‌ها نشسته است؛ اما نام و یاد شهیدان همواره جاوید است. در گذر زمان، لحظه‌ای درنگ نکنید و با قامت خونینتان بار دیگر بر حقانیت راهتان که راه کربلاست، گواهی دهید؛ شاید به گوش زمان فرو رود.

  وی در پایان گفت: ما را نیز از شهد جانتان سیراب کنید. در پی قافله خویش، آوای پیوستگی سر دهید. بر تن و جان مرده‌مان، دم عیسایی جاودانگی شهادت را بدمید. بین خود و ما «جمع» کنید. پیوسته با ما سخن بگویید و تنهایمان مگذارید.

  وی در پایان این دیدارها ضمن دلجویی از خانواده‌ی دانش آموزان شهید، علیرضا نبی‌تبار، حسن حسام و رجبعلی نصیری، با اهدای لوح و هدایا از مقام شامخ شهیدان و خانواده معظم آنان، تجلیل به عمل آوردند.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  یک × 2 =