گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۴/۳۰ - ۰۳:۴۷


  مدعیان حقوق بشیر چرا در مقابل جنایت ها سکوت می کنند

  مدعیان حقوق بشر نه تنها سکوت می کنند بلکه از جنایتکاران پشتیبانی می‌کنند و می‌گویند اسرائیل حق دفاع دارد. نمی‌گویند چه کسی جنگ را آغاز کرده و تنها از موشک‌های حماس حرف می‌زنند و اخبار را تحریف می‌کنند و سخنی از جنایت های رژیم صهیونیستی به میان نمی آورند. موسوی گفت: بیش از دو هفته […]

  Print Friendly

  مدعیان حقوق بشر نه تنها سکوت می کنند بلکه از جنایتکاران پشتیبانی می‌کنند و می‌گویند اسرائیل حق دفاع دارد. نمی‌گویند چه کسی جنگ را آغاز کرده و تنها از موشک‌های حماس حرف می‌زنند و اخبار را تحریف می‌کنند و سخنی از جنایت های رژیم صهیونیستی به میان نمی آورند.

  موسوی

  موسوی گفت: بیش از دو هفته است که مردم مظلوم غزه زیر بمباران رژیم صهیونیستی روز خود را به شب می رسانند. صهیونیست ها بهانه آغاز جنگ خود را حمله حماس به سه شهر خود اعلام کردند ، با اینکه حماس اعلام کرده بود که در این حملات دخالتی نداشته. از آن موقع جای جای غزه زیر آتش سنگین حملات صهیونیست قرار گرفته است ، و در بسیاری از مناطق آب و برق قطع شده و زندگی در زیر گرمای تابستان سخت و طاقت فرسا شده است و مردم مظلوم فلسطین افطار خود را در زیر حملات موشکی رژیم صهیونیستی باز میکنند.

  وی افزود: به خاک و خون کشیدن صدها زن و کودک و ده‌ها هزار مسلمان روزه‌دار نشان دهنده این است که رژیم صهیونیستی هیچ حد و مرزی برای جنایت‌های خود در جهان امروز قائل نیست.

  وی ادامه داد: تا الان بیش از دویست شصت شهید و بیش از هزار و هفتصد زخمی که چهل تن از کشته شدگان کودک بودند.

  خطیب نماز جمعه شهرستان آبیک با اشاره به اهمیت روز قدس امسال نسبت به سال‌های گذشته، گفت: مردم ما و مردم منطقه امروز به اهمیت روز جهانی قدس، واقف هستند و همواره با حضورشان در راهپیمایی این روز، هوشیاری‌شان را ثابت کرده‌اند.

  وی با تأکید بر اینکه دشمن از هوشیاری مردم منطقه نسبت به جنایات آن‌ها عصبانی شده و تیرهای آخرش را از طریق گروهک‌هایی مانند داعش و امثال آن رها می‌کند، افزود: آن‌ها از این طریق جنایت‌هایی را علیه مردم غزه، عراق و فلسطین مرتکب می‌شوند که در دنیا نیز صدای همه مردم در آمده و نسبت به این جنایات اعتراض دارند.

  موسوی در ادامه حضور مردم در راهپیمایی روز قدس را در هوشیاری مردم کشورهای مسلمان در دفاع از ملت‌های عراق و فلسطین مؤثر دانست و تأکید کرد: امروز رژیم صیهونیستی و آمریکا هیچ توجیهی برای فجایع و جنایاتی که در غزه و عراق انجام می‌دهند، ندارند و به این دلیل فقط از طریق اسلحه، زور و آتش کارشان را نزد افکار عمومی دنیا توجیه می‌کنند.

  کوثری ادامه داد: آن‌ها گروهک‌های تروریستی مانند داعش را به راه می‌اندازند تا اقداماتشان را توجیه کنند و وقتی از آن‌ها پرسیده می‌شود که چرا شما که مدعی دفاع از حقوق مسلمانان هستید، با صیهونیست‌ها نبرد نمی‌کنید، پاسخ‌های خنده‌داری می‌دهند و می‌گویند که مسیر دور است.

  وی در همین زمینه تصریح کرد: ابوبکر البغدادی که در رأس گروهک تروریستی داعش قرار دارد، عامل سرسپرده صیهونیست‌ها و آمریکا و تربیت شده آن‌هاست که جنایات آن‌ها باید بیش از این به مردم دنیا و وجدان‌های بیدار شناسانده شود و یکی از راه‌های آن حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس و لبیک به فرمان حضرت امام(ره) است.

  وی با اشاره به این نکته که امروز دست استکبار و عمّال دست نشانده آن از قبیل داعش برای مردم آشکار شده است، افزود: بنده معتقدم که حضور پر شور و آگاهانه مردم در راهپیمایی روز قدس نشان می‌دهد که خط مقاومت در منطقه همچنان ادامه دارد و مردم همواره تا بیرون کردن صهیونیست‌ها و عمّال آن‌ها از منطقه دست از حمایت‌شان از مردم غزه و عراق و نقاط مشابه دیگر برنمی‌دارند.

  موسوی در ادامه وجه اهمیت و وجه  تمایز روز قدس امسال با سال‌های گذشته را جنایات گروهک تروریستی داعش در عراق دانست و گفت: فجایعی که این گروهک تروریستی به عنوان بازوی رژیم صیهونیستی برای مقابله با مسلمانان در منطقه و در عراق انجام می‌دهد، باعث شده تا مردم آن‌ها را از این رژیم بدانند و برای مقابله با آن‌ها بیش از گذشته صدای فریاد برآورند و در راهپیمایی روز قدس امسال حضور باشکوه‌تری داشته باشند.

  وی خاطر نشان کرد: امروز در دفاع از حقوق این مظلومین باید فریاد انزجار خود را از ستمگران عالم به ویژه اسرائیل و آمریکا سر داد و با شرکت در راهپیمایی روز قدس به مردم جهان نشان بدهیم که پشتیبان مردم غزه هستیم و حتی در بلاد کفر مردم در دفاع از غزه شرکت می‌کنند باید طنین شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل به فلک برسد؛ باید صدای ما به گوش ابر قدرت ها برسد تا از خواب غفلت بیدار شوند و بگوییم چرا سکوت کردند و چرا چیزی نمی گویند و این جنایاتی که در سوریه و عراق اتفاق می افتد حرفی به میان نمی آید.

  وی در پایان گفت: حضور مردم در راهپیمایی روز قدس امسال در حمایت از مردم مظلوم منطقه و به خصوص مردم غزه و عراق که همچنان مقاومت می‌کنند، باعث دلگرمی آن‌ها می‌شود و پیام مقاومت بیشتر را تا پیروزی نهایی به آن‌ها منتقل می‌کند.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  + چهار = 8