گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۴/۲۵ - ۱۵:۳۴


  برگزاری جلسه هماهنگی راهپیمایی روز قدس و برپایی نماز عید فطر

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک صبح امروز جلسه هماهنگی راهپیمایی روز قدس و برپایی نماز عید فطر با حضور مسئولان شهری، نیروی انتظامی، سپاه پاسداران، مسئولان ارتش و سایر ارگان ها در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد. حمید بغدادی معاون فرماندار  جلسه را با این سخنان آغاز کرد: راهپیمایی علاوه بر آبیک در شهر خاکعلی […]

  Print Friendly

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک صبح امروز جلسه هماهنگی راهپیمایی روز قدس و برپایی نماز عید فطر با حضور مسئولان شهری، نیروی انتظامی، سپاه پاسداران، مسئولان ارتش و سایر ارگان ها در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

  حمید بغدادی معاون فرماندار  جلسه را با این سخنان آغاز کرد: راهپیمایی علاوه بر آبیک در شهر خاکعلی و روستاهای بزرگ آبیک مانند زیاران و قشلاق برگزار می شود.

  وی ادامه داد: در بحث راهپیمایی باید به فضاسازی ادارات از سوی مسئولان دولتی در خصوص راهپیمایی روز قدس تأکید کرد و گفت: با توجه به اینکه رژیم صهیونیستی حملات ددمنشانه به اهالی قدس و نوار غزه به ویژه کودکان و زنان را زیر بمب باران گرفته و به شهادت می رساند و با توجه تحرکات تکفیری ها ر سوریه و داعش در عراق که دست به نا امنی و کشتار زده اند. مطلوب است که مسلمانان و مردم ایران در رهپیمایی روز قدس حضور کسترده داشته باشند.

  وی درباره وظایف سایر ارگانها گفت: شهرداری آبیک نسبت به پاکسازی مسیر راهپیمایی و نیروی انتظامی نسبت به برقراری امنیت، اداره برق تأمین برق و عدم قطع برق ، هحمل و نقل نسبت به جابه جایی راهپیمایان و شبکه بهداشت نسبت به گروه پزشکی در مسیر راهپیمایی روز قدس اقدام کنند.

  وی بر برپایی نمایشگاهی از تصاویر حملات رژیم صهیونیستی به غزه اشاره کرد و گفت: این نمایشگاه باید در محوطه مصلی نماز برگزار شود تا مردم بیشتر از این جنایات رژیم آگاه باشند.

  رمضانی امام جمعه موقت شهرستان آبیک نیز گفت: با توجه به جنایات اخیر اسرائیل در نوار غزه علیه مسلمانان مظلوم و بی دفاع اهمیت راهپیمایی روز قدس بر کسی پوشیده نیست.

  وی خاطرنشان کرد: با توجه به این که نگاه جهانی به علیه اسرائیل و جنایت کاران بسیج شده می طلب که راهپیمایی روز قدس امسال با شکوه تر از راهپیمایی های سال های گذشته برگزار شود.

  وی درباره برگزاری محل نماز بعد از راهپیمایی گفت: محل برپایی نماز بنا به تأکید امام جمعه شهرستان حجت الاسلام موسوی، باید مانند سال پیش در زمین ساخت مصلی بزرگ آبیک برگزار شود.

  وی در باب اهمیت نماز و عید فطر گفت: شیرینی یک ماه  عبادت و روزه داری را در عید فطر تجربه می کنیم. همه مسلمانان و مؤمنین به این مسئله شرکت در نماز عید فکر باید توجه داشته باشند زیرا این نماز یه نماز عبادی، سیاسی و ملی می باشد.

  سالیان گذشته این نماز با شکوه زیاد و به امامت خطیب نماز جمعه شهرستان حجت الاسلام موسوی اقامه شد. برای برپایی هرچه با شکوه تر این نماز باید تمام مسولان شهری و ارگان ها ی دولتی دست به دست هم داده تا این نماز با شکوه هرچه بیشتر برگذار شود.

  رمضانی در باب امنیت نماز گفت: بحث امنیتی نماز  باید ذکر کنم که نیروهای انتظامی که در تمامی مراسم ها مانند نماز جمعه یک ساعت قبل در مکان حضور پیدا میکنند، تا مشکلی برای نمازگذاران پیش نیاید.

  امام جمعه موقت شهرستان آبیک گفت: در محل اقامه نماز عید فطر تنها صندوق های بهزیستی و کمیته امداد مستقر شوند و پول جمع اوری شده از فطریه باید فقط خرج نیازمندان شود و در بحث ساخت مصلی از این پول استفاده ایی نشود.

  منصور خدایی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان آبیک گفت: استقرار ۱۰پاس پیاده نیروی انتظامی برای برقراری امنیت مناطق مسکونی در شب های قدر از جمله برنامه های ما برای امنیت منازل در زمان عدم حضور مردم در خانه هایشان می باشد.

  وی از اداره برق نیز خواست که روشنایی کوچه و معابر کافی باشد و در این خصوص گفت: اداره برق نسبت به روشنایی معابر و کوچه ها به خصوص معابر سمت مسجد ولیعصر و مسجد امام جعفر صادق (ع) اقدام کنند و اگر نقطه کوری وجود دارد برطرف شود.

  خدایی در خصوص استقرار واحدهای خدماتی گفت: واحدهای خدماتی در روز راهپیمایی روز قدس نباید پراکنده باشند، و باید در محل هایی که نیروی انتظامی برای آن ها تعبیه کرده اند استفاده کنند. نیروهایی برای مثال آتش نشانی، اورژانس، هلال احمر و غیره در محل مخصوص به خود مستقر شوند.

  وی درپایان گفت:در روز قدس مسئولان ادارات حتما یک نفر را به عنوان کشیک در اداره بگذارند تا نسبت به محافظت فیزیکی در ادارات اقدام کند.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  × شش = 30