گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۴/۲۴ - ۱۵:۳۷


  امامقلیان: مشکل جدا سازی آب شرب از غیر شرب برطرف شد

  نگاه آبیک: شهردار شهر آبیک درباره جدا سازی آب شرب از غیر شرب گفت: با توجه به کمبود آب توافقاتی با اداره آب و فاضلاب انجام گرفت کهاین مشکل را برطرف می کند. امامقلیان شهردار آبیک ظهر امروز در گفتگوی خصوصی با خبرنگار نگاه آبیک گفت: تقریبا ۶ ماه است که اینجانب این مسئولیت را […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: شهردار شهر آبیک درباره جدا سازی آب شرب از غیر شرب گفت: با توجه به کمبود آب توافقاتی با اداره آب و فاضلاب انجام گرفت کهاین مشکل را برطرف می کند.امامقلیان

  امامقلیان شهردار آبیک ظهر امروز در گفتگوی خصوصی با خبرنگار نگاه آبیک گفت: تقریبا ۶ ماه است که اینجانب این مسئولیت را قبول کرده و در خدمت مردم آبیک هستم. سعی کردم کارها را با برنامه شروع کنم و بدون برنامه کاری را انجام ندهم.

  وی درباره معضلات شهری به خبرنگار نگاه آبیک گفت: بیشتر معضلات شهری که آبیک درگیر آن بود بحث مدیریت درآمد هزینه ها بود؛ شهرداری حالت روزمرگی و بی برنامه بودن خارج کردو رو به سمت درآمدهای پایدار آورده و این درآمد را از راه ارتباط با بخش خصوصی برآورد کرده است؛ از جمله این طرح ها پروژه ۷ طبقه پردیسبان، بازار روز ، میدان تره بار و … اشاره کرد.

  وی در بحث مدیریت هزینه شهرداری گفت: من سعی دارم بیشتر شهرداری را در این موضوع به یک ناظر تبدیل کنم و کارها را به دست بخش خصوصی سپرده شود و شهرداری از یک دستگاه متولی به یک دستگاه ناظر تبدیل شود، و اجرای امور را توسط بخش خصوصی و پیمانکار انجام دهد.

  امامقلیان درباره بخش های واگذار شده به بخش خصوصی گفت: تا به امروز  مجموعه استخر، فضای سبز، خدمات شهری و بازدید از سطح شهر را به بخش خصوصی واگذار کرده ایم و به نبال این هستیم بقیه بخش ها را به بخش خصوصی واگذار کنیم.

  وی درباره مزایای این طرح گفت: با وجود مدت کمی که از  اجراء شدن این طرح می گذرد مبلغی حدود ۱۵۰ میلیون تومان صرفه جویی شده است و این کاهش هزینه های اداری را صرف هزینه های عمرانی و بهبود خدمات شهری می کنیم و اگر به همین صورت پیش برود، آبیک به یک کارگاه عمرانی تبدیل می شود.

  شهردار آبیک درباره برنامه های خود گفت: در سمت برنامه ریزی سعی کردیم برنامه های خود را در سه دسته کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تقسیم کنیم.

  وی درباره برنامه های کوتام مدت خود افزود: در این برنامه از روش برنامه ریزی مسئله گرا و کوتاه مدت استفاده می نیم که یکی از این برنامه ها تسریع در بحث عبور و مرور شهروندان است، بهبود  وضعیت آسفالت که تا کنون بیش از ۱۰ خیابان شهر به طول تقریبی یک کیلومتر آسفالت شدده است و این کار تا الان حدود ۴ میلیارد تومان هزینه برداشته است.

  وی خاطرنشان کرد: در ۱-۲ سال اول ترمیم آسفالت معابر ساماندهی داده می شود و به بایان می رسد. از دیگر برنامه ها به فضای سبز ۴ هکتاری ذر شهرک فردوس نزدیک راه آهن اشاره کرد و همچنین پروزه تالار شورا و مجتمع تفریحی فرهنگی که تا ۲سال آینده به پایان می رسد، اشاره کرد.

  وی پارک جنگلی را یکی از برنامه های میان مدت نام برد و گفت: پارک جنگلی ۱۷۰ هکتاری که مقدمات این پروزه انجام شده است و اگر مشکل  آب نیز برطرف شود، شاهد سرعت گرفتن در انجام این پروزه خواهیم بود. پل روگذر ورودی اتوبان را می توان دومین پروژه میان مدت دانست، و این پروژه با مشارکت بخش خصوصی در حال انجام است که اکنون در حال بررسی مطالعاتی این پروژه هستیم.

  وی ورودی های شهر را یکی دیگر از برنامه ها دانست و افزود: ورودی شهر نماد معماری داخلی شهر می باشد و در حال حاضر آبیک دارای ۴ ورودی است که وضعیت مناسبی ندارد. وقتی یک مسافر برای اولین بار وارد شهر می شوند با نمای خوبی از شهر مواجه نمی شوند.

  وی در پایان در پاسخ به این سوال خبرنگار نگاه آبیک که درباره نگه داری و اضافه کردن فضای سبر با توجه به کم آبی چه برنامه ایی در دست دارید، گفت: شهرداری برای رفع این مشکل با همکاری اداره آب و فاضلاب شهرستان در سدد خرید دو حلقه چاه بود که یکی از آن ها خریداری شده است و این کار باعث می شود آبی که دولت هزینه های زیادی را متحمل می شود برای تصویه آب، این آب هدر نرفته و برای کارهای شهرداری از جمله آبیاری، از آب غیر شرب استفاده شود و صرفه جویی زیادی در بحث آب صورت می گیرد. اداره آب و فاضلاب شهرستان قول همکاری در تحویل چاه دوم را نیز به شهرداری داده است. جا دارد در همین جا پیشاپیش از همکاری این اداره تشکر نمایم.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  + 8 = هفده