گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۴/۲۴ - ۱۴:۰۰


  برگزاری محفل انس با قرآن با حضور سعید پرویزی

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، مراسم انس با قرآن در شب دوشنبه ۲۳/۰۴/۹۳ با حضور حاج آقا موسوی امام جمعه محترم، آقای داداشی فرماندار، علیمحمدی رئیس فرهنگ و ارشاد، مهندس امامقلیان شهردار و تنی چند از دیگر مسئولین شهر و با حضور چشمگیر و پر رنگ جوانان و نوجوانان در حسینیه چهارده معصوم (ع) برگزار […]

  Print Friendly

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، مراسم انس با قرآن در شب دوشنبه ۲۳/۰۴/۹۳ با حضور حاج آقا موسوی امام جمعه محترم، آقای داداشی فرماندار، علیمحمدی رئیس فرهنگ و ارشاد، مهندس امامقلیان شهردار و تنی چند از دیگر مسئولین شهر و با حضور چشمگیر و پر رنگ جوانان و نوجوانان در حسینیه چهارده معصوم (ع) برگزار گردید.

  2

  در ابتدای مراسم، قاریان ممتاز شهر آیاتی از کلام وحی را قرائت کردند، سپس گروه تواشیح در مدح حضرت رسول اکرم (ص) و کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) به اجرای برنامه پرداختند .

  برنامه ویژه  این مراسم دعوت از قاری ممتاز کشور ” سعید پرویزی ” بود ، ایشان برای مشتاقان کلام وحی به تلاوت آیات نورانی قرآن پرداخت و به شدت مورد استقبال حاضران قرار گرفت و باعث به وجود آمدن فضایی معنوی گردید.

  در پایان مراسم حاج آقای موسوی امام جمعه محترم  ضمن ایراد سخنرانی، لزوم توجه و تمسک به قرآن و سرلوحه قرار دادن این کتاب آسمانی را در تمامی مراحل زندگی، گفت: امام خمینى (ره) فرمودند: قرآن مشتمل بر تمام معارف است و تمام مایحتاج بشر است.

   موسوی درباره جمع بودن همه طب در قرآن گفت: امام على (علیه السلام) – لما سئل فقیل: ان فى القرآن کل علم الا الطب؟ – أما ان فى القرآن لایه تجمع الطب کله: و کلوا و اشربوا و لا تسرفوا

  امام على (علیه السلام) – در پاسخ به این پرسش که: (چرا) در قرآن، هر دانشى جز دانش طب هست؟ – فرمودند: هان! در قرآن، آیه‏اى است که همه طب را یک جا در خود، گرد آورده است: (بخورید و بیاشامید و اسراف نکنید).

  وی درباره مرجعیت قرآن براى کل مسائل افزود: امام باقر (علیه السلام) به شاگردانش فرمودند: هنگامى که من مطلب و حدیثى را براى شما بازگو کردم، از من بپرسید در کجاى قرآن است؟

  آن‏گاه پس از گفتارى فرمودند: پیامبر (صلى الله علیه و آله و سلم) از گفتگوهاى بى اساس و تباه نمودن مال و زیاد سوال کردن، نهى نمودند.

  یکى از شاگردان پرسید: اى پسر پیامبر! همین هائى که فرمودید: که پیامبر از آنها نهى کردند در کجاى قرآن است؟

  امام باقر (علیه السلام) در پاسخ فرمودند: خداوند می ‏فرماید:

  لا خیر فى کثیر من نجواهم الا من امر بصدقه او معروف او اصلاح بین الناس.

  در بسیارى از سخنان در گوشى و جلسات محرمانه آنها خیر و سودى نیست مگر کسى‏که به این وسیله امر به کمک به دیگران یا کار نیک یا اصلاح در میان مردم کند.

  و نیز فرمودند: و لا توتوا السفهاء اموالکم التى جعل الله لکم قیاما.

  و اموال خود را که خداوند وسیله قوام زندگى شما قرار داده به دست سفیهان ندهید.

  به این ترتیب امام باقر (علیه السلام) به ما آموختند که در مسائل مختلف به قرآن رجوع کنیم، و از آن به عنوان سند اصلى اسلام بهره‏ مند شویم.

   امام جمعه شهرستان آبیک درباره قرآن احتیاج مردم است افزود: امام باقر (علیه السلام) فرمود: همانا خداوند هیچ چیز را که مورد احتیاج امت باشد تا روز قیامت فرو گذار نکرده و آن را در کتاب خود نازل فرموده و براى پیغمبرش (صلى الله علیه و آله و سلم) بیان کرده و براى هر چیزى اندازه‏اى نهاده و قرآن را دلیل و راهنماى آن قرار داده است.

  وی تمام نیازها در قرآن است و گفت: امام صادق (علیه السلام) فرمود: همانا خداى عزوجل در قرآن کریم توضیح و بیان هر چیزى را فرموده به خدا قسم، همه نیازهاى بنده را ذکر کرده و هیچ نیازى را واننهاده است، به خدا قسم، بنده نمى‏تواند بگوید: اگر در قرآن این مورد هم مى‏بود، جز آن‏که خدا در قرآن آن مورد را هم نازل کرده است.

  وی کتاب قرآن را جامع و براى تمام جوانب زندگى لازم داشت و افزود: امام على (علیه السلام) فرمودند: خدا را به یاد شما مى‏آورم، خدا را به یاد شما مى‏آورم، اى مردم! در قرآن و آنچه از حقوق بر عهده شما گذاشته است؛ زیرا خداوند شما را بیهوده نیافریده و شما را مهمل نگذاشته و شما را در وادى جهل و کورى رها نکرده است. آرى خداوند برنامه شما را تعیین فرموده و کتابش را در حالى که جامع تمام جوانب زندگى است، پیش روى شما گذاشته است.

   موسوی درمورد لزوم تمسک به قرآن گفت: حضرت رسول (صلى الله علیه و آله و سلم) فرمودند: هر گاه فتنه‏ها به شمار رو آورد، و محیط جامعه مانند شب تاریک و سیاه گردد، پس بر شما باد تمسک به قرآن.

   انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  − سه = 2