گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۴/۲۴ - ۱۱:۳۴


  بهرامی: وضعیت پیام نور در حاله ایی از ابهام است

  سعید بهرامی مسئول دانشگاه پیام نور در گفتگوی تلفنی با خبرنگار نگاه آبیک گفت: تا مشکل زمین دانشگاه پیام نور برطرف نشود، ادامه حیات این دانشگاه در حاله ایی از ابهام باقی می ماند. بهرامی در مورد وضعیت دانشگاه پیام نور و تعداد دانشجویان این مرکز دانشگاهی گفت: این دانشگاه با حدود ۷۰۰ دانشجو کار […]

  Print Friendly

  سعید بهرامی مسئول دانشگاه پیام نور در گفتگوی تلفنی با خبرنگار نگاه آبیک گفت: تا مشکل زمین دانشگاه پیام نور برطرف نشود، ادامه حیات این دانشگاه در حاله ایی از ابهام باقی می ماند.

  بهرامی در مورد وضعیت دانشگاه پیام نور و تعداد دانشجویان این مرکز دانشگاهی گفت: این دانشگاه با حدود ۷۰۰ دانشجو کار خود را آغاز کرد. در ابتدا کار  با هفت رشته از شاخه علوم انسانی آغاز به کار کرد.

  وی خاطرنشان کرد: شرایط تشکیل دادن دانشگاه پیام نور در هر شهری این است که امکانات اولیه از جمله زمینی به وسعت ۵ هکتار را در اختیار دانشگاه پیام نور گذاشته تا اجازه تشکیل دانشگاه در آن شهر داده شود اما با روی کار آمد آقای احمدی نژاد قرار بر این شد که هیئت امنا می توانند ظرف مدت سه سال این امکانات را فراهم کنند.

  وی افزود: با قبول این موضوع که هیئت امنا قبول کردند که در مدت سه سال امکانات اولیه از جمله زمین را در اختیار دانشگاه بگذارد تا دانشگاه ساختمان خود را در آنجا ساخته و به صورت مستقل در جایگاه خود مستقر شوند؛ دانشگاه کار خود را در زمینی استیجاره ایی که توسط آموزش و پرورش در اختیارمان قرار دادند، کار خود را آغاز کرد.

  بهرامی ادامه داد: ما یکزمین پنج هکتاری را پیگیری کردیم و حتی قرار بود این زمین که به منابع طبیعی تعلق داشت؛ در اختیار و به نام دانشگاه پیام نور سند بخورد، اما به طور کاملا ناگهانی زمین در اختیار سازمان مسکن و شهرسازی قرار گرفت و تنها توجیهی که برای این کار خود بیان کردند این بود که، معاونت علوم سیاسی ایراد گرفته است که زمین مذکور در نزدیکی اتوبان قرار دارد و مناسب برای ساخت دانشگاه نیست.

  وی گفت: با پیگیری های مجدد قرار بر این شد که زمینی در شهرک دانشگاهی در اختیار دانشگاه قرار بگیرد که در ابتدای امر زمینی که می خواستند در اختیار دانشگاه بگذارد تنها یک هکتار بود، که باز با پیگیری های شدید من این زمین به سه هکتار یعنی حداقل زمینی که دانشگاه پیام نور برای  دادن مجوز به دانشگاه می دهد، را از زمین های شهرک دانشگاهی در اختیار دانشگاه گذاشتند، اما چون این شهرک به صورت هیئت مدیری و خصوصی اداره می شود، زمین به صورت رایگان در اخیار پیام نور گذاشته نشد و مبلغ ۳۳۰ میلیون تومان قیمتی بود که از پیام نور خواسته شد و این هزینه تنها برای آماده سازی محوطه از جمله جاده، لوله کشی و غیره بود.

  مسئول دانشگاه پیام نور گفت: پیام نور چون در مورد هزینه های زمین هیچ تعهدی ندارد و این تعهد برعهده هیئت امنا که متشکل از امام جمعه شهر، فرماندار، شهردار، رئیس آموزش و پرورش، رئیس شورای شهر و تعدادی از اعضای شوراء، مسئول مالیاتی و چند نفر از خیرین شهر (با انتخاب فرماندار) بود که ظرف مدت سه سال ای زمین را در اختیار پیام نور بگذارند که متأسفانه تا به امروز که ببیش از ۵ سال از تأسیس این دانشگاه گذشته هنوز وضعیت زمین این دانشگاه مشخص نیست.

  بهرامی افزود: مسائل طوری در هم پیچیده شده که وضعیت برقراری پیام نور را در حاله ایی از ابهام قرار داده است.

  وی درباره ساختمان فعلی که در ان مستقر هستند گفت: ساختمانی که فعلا در آن مستقر هستیم که به صورت ساختمان نیمه مخروبه رها شده بود و قرار بر تخریب آن بود به اجاره پیام نور درآمد.

  این مسئول ادامه داد: اکنون که بیش از ۵ سال از آغاز کار پیام نور گذشته نه تنها زمین هنوز به طور قطعی در اختیار پیام نور قرار داده نشده، بلکه این ساختمان فعلی هم با توجه به فشارهای زیادی که آموزش و پرورش نسبت به تخلیه این مکان بر دانشگاه آورده است، واجاره ایی به مبلغ ۸۰۰ هزار تومان که از دانشگاه خواستار شدند، با توجه بر این که دانشگاه پیام نور هیچ تعهدی برای زمین و اجاره زمین ندارد نتوانستیم مبلغی را پرداخت کنیم.

  وی افزود: با جلسه ایی که با حضور فرماندار جمعی از اعضای شورای شهر، رئیس دارایی، رئیس آموزش پرورش و شهردار برگزار شد، به لطف فرماندار فعلا آموزش پرورش برای تخلیه به دانشگاه فشار نیاورده ویک سال دیگر نیز اجازه حضور دانشگاه در ساختمان فعلی را داده است.

  وی درباره ظرفیت های دانشگاه گفت: شهر آبیک از ظرفیت های زیادی برخوردار است، تا الان که مشکل زمین برطرف نشده است متأسفانه از طرف سازمان کل پیام نور رشته جدیدی به این دانشگاه اضافه نشده است و این موضوع مشکلات زیادی را به دانشگاه متحمل کرده است.

  وی درباره جذب اساتید بومی گفت: درباره موضوع جذب هیئت علمی که اعضای هیئت امنا از ما خواسته بودند، متأسفانه کاری از دست ما برنمی آید زیرا جذب هیئت علمی در اختیار سازمان مرکزی می باشد، اما ر خصوص جذب اساتید و کارمندهای دانشگاه ما می توانیم تمامی کارمندان دانشگاه را از افراد بومی خود شهر انتخاب کرده و حتی در موضوع اساتید نیز از آموزش و پرورش تقاضای نیرو کرده ایم اگر بتوانند اساتید دانشگاه را تأمین کنند ، ما حتما از اساتید بومی آبیک استفاده می کنیم.

  وی در پایان گفت: با توجه به مشکلاتی که نبود زمین به ما متحمل کرده و از طرف شسازمان کل رشته جدید به ما داده نشده است، جذب دانشجو کمتر بوده با وجه به تنوع کم رشته ما توانایی پرداخت حقوق کارمندان را فعلا نداشته و این امر برعهده هیئت امنا می باشد. امید است مشکلات برطرف شده و ما بتوانیم از دانشجویان بیشتری استقبال کنیم و با این امر بتوانیم حقوق کارمندان را خودمان پرداخت کنیم.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  یک + 8 =