گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۴/۲۱ - ۱۸:۲۸


  برگزاری کارگاه آموزشی سبک زندگی اسلامی در شهرستان آبیک

  کارگاه آموزشی سبک زندگی اسلامی با همکاری اداره تبلیغات اسلامی وشبکه بهداشت در این شهرستان برگزار شد. کارگاه آموزشی سبک زندگی اسلامی با همکاری اداره تبلیغات اسلامی وشبکه بهداشت در این شهرستان برگزار شد. حجت الاسلام سید جلال حسینی رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک با اعلام این خبر گفت: این کارگاه آموزشی با محتوای […]

  Print Friendly

  کارگاه آموزشی سبک زندگی اسلامی با همکاری اداره تبلیغات اسلامی وشبکه بهداشت در این شهرستان برگزار شد.

  برگزاری کارگاه آموزشی2

  کارگاه آموزشی سبک زندگی اسلامی با همکاری اداره تبلیغات اسلامی وشبکه بهداشت در این شهرستان برگزار شد.

  حجت الاسلام سید جلال حسینی رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک با اعلام این خبر گفت: این کارگاه آموزشی با محتوای آموزش افزایش جمعیت، طب سنتی و بهداشت خانواده برگزار شد.

  وی هدف برگزاری این کارگاه آموزشی را ترویج فرهنگ سبک زندگی اسلامی، بالا بردن سطح دانش و اطلاعات و آشنائی بانوان با الگوهای ساده زیستی و سلامت روانی و بهداشتی  اعلام کرد و افزود: این دوره در سه روز متوالی برگزار شده است.

  حجت الاسلام حسینی افزود در این کارگاه های آموزشی سبک زندگی ائمه اطهار(ع) و روایت های بهداشتی پزشکی آنان، تبین و مطالبی درباره طب سنتی و راهکارهای عملی و علمی سبک زندگی اسلامی ارائه شد.

  یکی از بحث های جدی در سال های پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی که در ساختار ماهیت آن وجود داشته، هویت مستقل بودن با شعار نه شرقی و نه غربی بود که نشان می داد انقلاب مردم ایران در دل تغییراتی که در ابعاد سیاسی دارد، با نگاه عمیق فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی نیز شکل گرفته تا از این منظر شاهد جامعه ای با هویت خاص خود که نشأت گرفته از آموزه های دینی و داشته های فرهنگ ملی است، باشیم.

  حسینی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در مورد الگوی سبک زندگی اسلامی گفت: سخنان معظم له، نقشه راه ارزشمندی برای آسیب شناسی این موضوع مهم در جامعه است.

  وی اظهار کرد: سخنان ایشان در این خصوص، موج عظیمی در جامعه به منظور اصلاح سبک زندگی و تطبیق آن بر اساس الگوی زندگی اسلامی ایجاد کرده است.

  وی آسیب شناسی خانواده به عنوان یکی از ارکان مهم سبک زندگی در جامعه را از مهمترین موضوعات مورد توجه عنوان کرد و بر ضرورت بررسی جوانب مختلف فرهنگی و اثرگذاری آنها در مورد نهاد خانواده، تاکید کرد.

  وی همچنین به اهمیت فرهنگ سازی در جامعه و نقش آن در کاهش آسیب های اجتماعی اشاره و خاطرنشان کرد: حصول این مهم، از رهگذر آموزه های دینی و اسلامی امکان پذیر است.

  وی برگزاری کارگاه های آموزشی برای دانشجویان و دانش آموزان در رابطه با خانواده و فرهنگ سازی از طریق رسانه ها را از مهمترین اقدامات فرهنگی برای به توجه به سبک زندگی اسلامی دانست و گفت: برنامه ریزی برای کاهش آسیب های اجتماعی بویژه در خانواده ها، باید از نسل جوان آغاز شود.

  وی ادامه داد: یعنی باید به سمت الگوهایی از زندگی برویم که با ماهیت فکری و ارزش های زندگی جامعه دینی ما سازگار باشد.

  وی افزود: اهل اندیشه باید بیانات مقام معظم رهبری را به درستی تبیین و در عین حال، الگوی عملی ارائه کنند.

  حسینی اظهار کرد: مخاطبان ایده سبک زندگی اسلامی در ابتدا نخبگان جامعه هستند تا با تبیین آن و پس از بسترسازی های فرهنگی، به قشرهای دیگر جامعه منتقل کنند زیرا تا اینگونه نظرها فرهنگ سازی نشود و بسترهای لازم آن فراهم نگردد، عامه مردم قادر به درک درست آن نیستند و برداشت های متفاوتی خواهند داشت.

  وی خاطرنشان کرد: تغییر ناگهانی سبک زندگی که مردم هم اکنون با آن روبرو هستند، باید با ظرافت و در یک بستر مناسب اندیشگی، انجام شود.

  وی افزود: آنچه اینگونه فیلم ها و سریال ها به مخاطبان عرضه می کنند؛ شیوه ارائه شده در اسلام برای سبک زندگی نیست و بنیان خانواده در آنها وجود ندارد و برای اینکه جامعه مصون از هجمه های فرهنگی غرب باشد، ضروریست که به سمت تدوین الگوی زندگی اسلامی رفته و به آن بپردازیم.

  وی حوزه های علمیه ، دانشگاه ها و آموزش و پرورش را در ظرفیت سازی برای این مهم، دارای نقشی موثر خواند و بر ضرورت ترسیم چشم انداز در این مسیر تاکید کرد.

  وی گفت: بهره مندی از امکانات طبیعی و فناوری و بطور خلاصه سرمایه های مادی اعم از امکانات، تجهیزات و دارایی ها منوط به استفاده صحیح از سرمایه انسانی است و زمانی که سرمایه انسانی فرهنگ مناسب کارایی و بهره وری و اثربخشی را داشته باشد و نحوه استفاده درست از زمان ، هزینه ، امکانات را بداند و آنها را به کار گیرد؛ می تواند حداکثر بهره وری را از حداقل منابع داشته باشد.

  حسینی افزود: کشورهای غنی از نظر داشتن منابع زیرزمینی و منابع طبیعی به دلیل نداشتن سبک زندگی مناسب، میزان هدررفت انرژی زیادی دارند و بهره وری و تولید بسیار پایین و از نظر سرمایه و امکانات فقیر هستند و در مقابل کشورهایی هستند که از این امکانات محرومند اما به دلیل داشتن سبک زندگی خاص، توانستند امور را مدیریت کنند و در زمره کشورهای برخوردار، قرار گیرند.

  وی اظهار کرد: با توجه به الگوهای ارائه شده در دین اسلام هرچه فرد از نظر سبک زندگی به سبک زندگی اسلامی و ائمه اطهار و قرآن نزدیک تر باشد، فرد موفق تری در جامعه محسوب می شود و در رعایت تقوی، عدالت، حقوق دیگران، کار و تلاش پیشگام خواهد بود.

  برگزاری کارگاه آموزشی1

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  شش − 3 =