گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۴/۲۰ - ۱۷:۵۳


  کشنده ترین سم، ماه ایی مفید برای آقایان

  محققان در موسسه ملی بهداشت یافته اند دوز پایین آرسنیک موجب سرطان در آقایان می شود. نگاه آبیک: سطح آرسنیک در آب آشامیدنی عمومی می تواند ۱۰ قسمت در میلیارد (PPB) باشد که استاندارد تعیین شده توسط آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا است. با این حال، هیچ استاندارد تعیین شده ای برای چاههای خصوصی […]

  Print Friendly

  محققان در موسسه ملی بهداشت یافته اند دوز پایین آرسنیک موجب سرطان در آقایان می شود.

  نگاه آبیک: سطح آرسنیک در آب آشامیدنی عمومی می تواند ۱۰ قسمت در میلیارد (PPB) باشد که استاندارد تعیین شده توسط آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا است. با این حال، هیچ استاندارد تعیین شده ای برای چاههای خصوصی که میلیون ها نفر از مردم آب آشامیدنی خود را از آن دریافت می کنند وجود ندارد.
   
  محققان می گویند که به دلیل نرخ متفاوت سوخت و ساز بدن انسان و حیوانات، موش باید به غلظت های بیشتر از آرسنیک در آب آشامیدنی از انسان قرار بگیرد زیرا برای رسیدن به دوز بیولوژیکی مشابه و سلامت مشابه باید آرسنیک بیشتری دریافت کند.
  گفتنی است، آرسنیک موجود در محیط به عنوان یک ماده به طور طبیعی رخ می دهد و یا به دلیل آلودگی حاصل از فعالیت های انسانی تشکیل می شود. آرسنیک ممکن است در بسیاری از مواد غذایی، حبوبات، میوه ها، و سبزیجات، که در آن در حال حاضر به دلیل جذب از خاک و آب یافت می شود وجود داشته باشد. این مطالعه بر روی آرسنیک غیر آلی، که اغلب در بیش از حد در آب شرب میلیونها نفر از مردم در سراسر جهان رخ می دهد متمرکز شده است، و قبلا نشان داده شده است در انسان ها سرطان زا است.
  نتایج مطالعات نشان می دهند بدن زنان به مقدار آرسنیک بیشتری نسبت به مردان نیاز دارد و کمبود جدی آن در بدن مردان موجب بروز مشکلات زیادی می شود اما اختلاف ان با بدن خانم ها بسیار ناچیز است زیرا مصرف زیاد آن موجب مرگ می شود.
  Print Friendly

  یک پاسخ به “کشنده ترین سم، ماه ایی مفید برای آقایان”

  1. qnkfvwehfz گفت:

   bZ9Rx8 swpcbafoauqd, [url=http://wieeykpkwbxu.com/]wieeykpkwbxu[/url], [link=http://wverrdbupgae.com/]wverrdbupgae[/link], http://nglgojpiryso.com/

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  5 − سه =